Skocz do zawartości

Śrutownik Biowin


the_doctor

Rekomendowane odpowiedzi

To co w takim układzie proponujecie?

Przecież o napędach śrutowników informacji tutaj kupa... Koledzy piszą Ci, że ta wkrętareczka z Ikeła to cuś nie bardzo. Piszę Ci wyżej, że chwalę sobie napęd z silnika wycieraczek. Jak Ci jeszcze można pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To co w takim układzie proponujecie?

Przecież o napędach śrutowników informacji tutaj kupa... Koledzy piszą Ci, że ta wkrętareczka z Ikeła to cuś nie bardzo. Piszę Ci wyżej, że chwalę sobie napęd z silnika wycieraczek. Jak Ci jeszcze można pomóc?

 

 

Pisałem wiadomość w tym samym czasie co Ty. Dziękuję za pomoc, ale nie ma co aż takiej piany bić, że jeszcze tutaj zapytałem.

 

Znacie jakieś przykłady wkrętarek o niskich obrotach na 230V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-8495-0-53947000-1444667463_thumb.jpgWitam.

 

Do napędu jak wyżej napisano świetnie sprawdza się maszynka do mięsa. Kazdy ma, a jak nie to może kupić do domu lub używkę do browaru. Ma tą przewagę, ze jest przystosowana do długiej pracy pod dużym obciążeniem. Akumulatorówki, jak to akumulatorówki po pewnym czasie pojawią się problem akumulatorów. Moja makitka wyglada jak nowa a aku do wymiany. Na zdjęciu moje rozwiązanie. Przypinam jeszcze maszynkę taśmą żeby się nie oddaliła podczas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pozwolę sobie jeszcze trochę odkopać temat - czy podobieństwo między śrutownikiem z Biowinu i Brewferm jest na tyle duże, że do biowinowskiego pasują tarcze / osłona na żarna z Brewferm? Bo różnica w cenie między jednym a drugim jest spora a główną wadą śrutownika z Biowinu wydaje się być brak osłony na żarna a w ofercie CP jest osłona na żarna z Brewferm za parę groszy. Także zamiast się bawić w rękodzieło wolałbym sobie kupić biowinowski śrutownik i do tego tę osłonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

To i ja odkopię. Kupiłem dzisiaj ten śrutownik i zastanawiam się, czy przypadkiem nie trafiłem na wadliwa sztukę... Wygląda to tak:

https://www.dropbox.com/s/bvze7bd67p8511q/2016-11-14%2018.06.43.mp4?dl=0

Jak widać na powyższym filmiku, ruchoma tarcza ma spore bicie.

Dodatkowo, po skręceniu przedniej "ramki" na sztywno tarcze są tak blisko, że właściwie nie ma mowy o jakimkolwiek ruchu i regulacji. Aby tarcze jako tako pracowały, ramka musi być niedokręcona. Normalne?

Nie wymagam super jakości ale obawiam się, że to uniemożliwi sensowną pracę. Ktoś obeznany w temacie tego typu śrutowników mógłby rzucić okiem ? Reklamować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wymagam super jakości ale obawiam się, że to uniemożliwi sensowną pracę. Ktoś obeznany w temacie tego typu śrutowników mógłby rzucić okiem ? Reklamować?

No to pecha nie masz :D (jak 50% innych kupujących :( ) taka jest cena kiepskich konstrukcji od majfrendów.

Tanie nie tanie, działać ma więc ja bym reklamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za szybki odzew.

Problem polega m.in. na tym, że przykręcenie ramki do oporu = w zasadzie brak możliwości zakręcenia korbą. Aby działało to tak jak pisze Azizi , trzeba dać dodatkowo 2-3 podkładki pomiędzy ramkę a korpus, celem jej odsunięcia. Pozostaje jednak kwestia krzywej/krzywo osadzonej tarczy.

Czyli podsumowując, absolutnie tak nie powinno być i jest to wada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy ktoś z was sprawdzał może czy plastikowa osłona na żarna ze śrutownika brewferm pasuje do tego z biowinu??

 

Pasuje. Można dokupić samą osłonę za 7 zł. Naprawdę bardzo przydatny kawałek plastiku.

http://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/akcesoria/plastikowa_oslona_do_srutownika_stolowego_brewferm

Edytowane przez kiepas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten wyrób nie jest najwyższej jakości u mnie nie ma w jednej osi ślimaka i tej śrubki z tyłu co się dokręca rączkę.O ile kręcisz ręcznie to nie ma kłopotu ale przy zastosowaniu wkrętarki  jako napędu jest bici i to spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja kupiłem i jestem zadowolny. Tylko ja śrutuję ręcznie i nie duże ilości bo robię  warki 10-12 litrów.

Jeśli zamierzasz mechanicznie śrutować to bym zastanowił się nad jakimś innym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.