Skocz do zawartości

Śrutownik Biowin


the_doctor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Zrobiłem sobie coś takiego jak na zdjęciach poniżej. Frezowany MDF z rowkiem pasującym pod rant fermentora 42l. Rękaw to worek z opakowania po folii drukarskiej, trochę za cienki i powoli zaczyna się przecierać  ale już kilkadziesiąt kg słodu ześrutował. Zasobnik mieści 5 kg słodu

post-5971-0-67545800-1440525051_thumb.jpg

post-5971-0-89128200-1440525052_thumb.jpg

post-5971-0-07427400-1440525054_thumb.jpg

post-5971-0-52772500-1440525055_thumb.jpg

post-5971-0-83367300-1440525056_thumb.jpg

post-5971-0-99901900-1440525057_thumb.jpg

post-5971-0-01088700-1440525059_thumb.jpg

post-5971-0-22380000-1440525060_thumb.jpg

Edytowane przez sobolu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zapewne ktoś porządnie tym przypieprzył ;)

Czyli kurierzy w formie. Pakując ostatnią paczkę tak ją opancerzyłem, że mały domek jednorodzinny by się dało tą ilością styropianu ocieplć, a i tak drżałem czy dojedzie w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... W Łodzi też jeden z kolegów mówił o pękniętym elemencie śrutownika, tylko nie pamiętam o którym. Obstawiałbym jednak wady materiałowe, wiem jak kurierzy traktują przesyłki, ale bez przesady - to żeliwo a nie szkło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... W Łodzi też jeden z kolegów mówił o pękniętym elemencie śrutownika, tylko nie pamiętam o którym. Obstawiałbym jednak wady materiałowe, wiem jak kurierzy traktują przesyłki, ale bez przesady - to żeliwo a nie szkło.

 

Też tak sądzę, nawet jak będą rzucac paczką to nie powinno się nic stac. A ja właśnie myślę o zakupie tego śrutownika :(

Edytowane przez BazylWidzew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hm... W Łodzi też jeden z kolegów mówił o pękniętym elemencie śrutownika, tylko nie pamiętam o którym. Obstawiałbym jednak wady materiałowe, wiem jak kurierzy traktują przesyłki, ale bez przesady - to żeliwo a nie szkło.

 

Też tak sądzę, nawet jak będą rzucac paczką to nie powinno się nic stac. A ja właśnie myślę o zakupie tego śrutownika :(

 

 

Zamieszczam zdjęcia nowego śrutownika wyjętego z pudełka (opakowanie w dobrym stanie, bez śladów uderzeń).  Prubuję reklamować w biowinie, bo sprzedawca umywa ręce. Zobaczymy co z tego będzie. 

tarcza

tarcza1

Edytowane przez PrzemoW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzazder, PrzemoW - jak śrutowaliście słód? Ręcznie, czy przy pomocy np. wiertarki ?

 

No z tego co ja zrozumiałem to nawet nie zakręcili korbką, poniewaź w takim stanie im to przyszło ze sklepów.

 

Dokładnie, taki stan zastałem po otworzeniu pudełka. Mój błąd, że od razu tego nie sprawdziłem. Po śrutowaniu mechanicznym stan się nie pogorszył ani niestety nie polepszył.

Edytowane przez PrzemoW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mięli pecha. Albo ktoś młotkiem puknął w daną przesyłkę. :P

 

Wolałbym nie rozpatrywać otrzymanego towaru w kategorii fart - pech. Co do kurierów/poczty pudełko, opakowanie było w stanie idealnym.

Niemniej jednak, moja sytuacja wydawało się, była beznadziejna (użycie śrutownika oraz "usterka mechaniczna"), a dział reklamacji Biowinu dzisiaj właśnie nadał przesyłkę z częścią zamienną.

 

 

Co się dzieje, dodatkowo sprzedawca z allegro do mnie dzwonił, że załatwił u handlowca z Biowinu, że mi tą tarcze wymienią... 

Edytowane przez PrzemoW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Próbował ktoś użyć takiej wkrętarki jako napędu?

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10203257/

Zainwestuj w silnik od wycieraczek, który jako napęd śrutownika sprawdza się znakomicie. Ceny są różne - za 50 zł pełen wybór. A jak masz ziomków na szrocie to za darmo Ci dadzą... Później trochę majsterkowania i napęd jak ta lala!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.