Skocz do zawartości

Ile glukozy do stouta


redachtor

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro butelkuję i w związku z tym pytam ile dać glukozy? Lepiej 6, 7 czy osiem gram na litr?

Może być 6 lub 7g... ale na 2 litry. :tort:

Stout nie powinien być mocno nagazowany. Kalkulator podpowiada dla Dry Stout od 3 do 4,6g /l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś mnie zaskoczył. W swej naiwności myślałem, że zawsze należy oscylować wokół wartości 4g na butelkę. Ale jak radzisz, tak uczynię :tort: Dam 2 g. A tak na marginesie - mogliby w tych kalkulatorach też cywilizowane jednostki miar stosować :) Zanim to człowiek wszystko poprzelicza...

Edytowane przez redachtor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie - mogliby w tych kalkulatorach też cywilizowane jednostki miar stosować :) Zanim to człowiek wszystko poprzelicza...

Akurat w tym kalkulatorze tak zrobili, że można podawać w innych jednostkach.

W volume trzeba wpisać np 20L

a w temperature 20C.

 

P.S. Też początkowo nie wiedziałem i pracowicie przeliczałem. :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi około 100 gram na 23 litry piwa. A jak się da więcej to po prostu będzie piwo "bezstylowe" czy jakoś rażąco to wpłynie na smak itp.?

Eee, tam... od razu "bezstylowe" - to będzie stout - tego już nie zmienisz. :tort: Dasz więcej glukozy, to po prostu będzie to bardziej nagazowany stout.

Ja ostatnio dałem 100g na 25l i wg mnie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwo ma smakować !

teraz się zastanówmy komu ?

ja lubię piwo nagazowane, stout w stylu mi nie smakuje bo posiada mało gazu. Jak robię piwa dla siebie do je gazuję tak jak lubię

jak robię piwa dla kogoś... - nie robię :tort:

i to jest zasadniczo dobre podejscie, piwo powinno się gazować na smak, przegazowany lekki bitter też jest obiektywnie rzecz biorąc niesmaczny. A wiekszość piw ma dość liberalne widełki stylu, praktycznie każde można przyzwoicie nagazować (2 vol albo i 2.5), jedyny wyjątek to bitter:

 

http://hbd.org/cgi-bin/recipator/recipator/carbonation.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi bitterami to też nie tak do końca. Jeśli chcemy uzyskać wersję a`la beczkową to ma być prawie bez gazu. Ale jak już robimy wersję, która ma przypominać wersję z butelki to już można spokojnie zawyżyć ilość co2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.