Skocz do zawartości

Filtracja chmielin po "chmieleniu na zimno"


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Macie jakiś patent na filtrację chmielin z obfitego chmielenia na zimno? Do tej pory robiłem to przez pończochę, ale to rozwiązanie jest mało wygodne jeżeli przychodzi mi rozlewać samemu (a tak jest najczęściej). Czy np. przelewanie na cichą do fermentora z założonym filtrem z oplotu będzie wystarczające do zatrzymania wszystkich drobinek granulatu? Czy może pory będą za duże lub będzie się zatykał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Macie jakiś patent na filtrację chmielin z obfitego chmielenia na zimno? Do tej pory robiłem to przez pończochę, ale to rozwiązanie jest mało wygodne jeżeli przychodzi mi rozlewać samemu (a tak jest najczęściej). Czy np. przelewanie na cichą do fermentora z założonym filtrem z oplotu będzie wystarczające do zatrzymania wszystkich drobinek granulatu? Czy może pory będą za duże lub będzie się zatykał? 

Dlaczego filtrowanie przez pończochę ma być niewygodne?

Pewnie nie masz, tego nienadającego się do niczego i ściągającego wszelkie infekcje, fermentora z kranikiem? ;)

Jesli masz, to nic trudnego zakładasz pończochę na rurkę podpiętą do kranika, odkręcasz i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy może pory będą za duże lub będzie się zatykał?

Raz stosowałem. Na początku przepuszczał farfocle, później zaczął się zatykać, ostatecznie piwo miało sporo chmielin i po jego otwarciu zostawało jakieś 5 sekund zanim wyjdzie z butelki.

 

Na czym polega Twój problem z pończochą?

Jedną stronę wężyka masz w wiadrze z piwem, przypinasz wężyk na odp. wysokości klipsem (dopóty nie kupiłem tego gadżetu stosowałem z różnym efektem klamerki), po drugiej stronie zawiązujesz pończochę, zaciągasz czymś piwo i czekasz, aż wszystko się przeleje np. dezynfekując butelki w tym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie brak polskich liter ale z telefonu odpisuje. Mam wezyk silikonowy ktory jest gietki i jesli nie trzymam go reka to sie zagina i robia sie problemy. W dodatku w ponczosze sie zawija i zamiast siedziec w niej luzno to napiera na material tworzac zatory. Nie stosowalem twardszego igielita bo dezynfekuje wrzatkiem a nie chcialem sobie dodatkowej roboty z roztworami dokladac. Mam akurat oplot 10cm i myslalem ze to dobry patent jest. Z waszych postow wynika ze albo jestem uposledzony manualnie albo czas kupic igielito;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez taki worek filtracyjny 100 mikronów:

http://spiritferm.biz/userdata/gfx/9ebd9d4ef16bed0fbbe70a08e0527b7b.jpg

Tylko zmniejszony o połowę i mam dwa worki.

Edytowane przez Pinhead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam pończochy. Tak jak pisze kordas. Klipsem (http://piwopiweczko.pl/Klips-do-wezy-i-syfonow-,740.html) przypinam wężyk do pojemnika z piwem. Na drugą stronę wężyka zawiązuję grubą nitką pończochę i zasysam ustami.

 

--

edit:

Pinhead gdzie można taki worek kupić>? W sumie wolałbym takie rozwiązanie niż pończochę?

 

edit 2:

Kilimandzaro faktycznie chyba lepiej igielitem. Tak czy siak musisz wysterylizować pojemnik  do którego przelewasz piwo przed rozlaniem to co za problem wrzucić do środka igielit?

Edytowane przez Soyero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie brak polskich liter ale z telefonu odpisuje. Mam wezyk silikonowy ktory jest gietki i jesli nie trzymam go reka to sie zagina i robia sie problemy. W dodatku w ponczosze sie zawija i zamiast siedziec w niej luzno to napiera na material tworzac zatory. Nie stosowalem twardszego igielita bo dezynfekuje wrzatkiem a nie chcialem sobie dodatkowej roboty z roztworami dokladac. Mam akurat oplot 10cm i myslalem ze to dobry patent jest. Z waszych postow wynika ze albo jestem uposledzony manualnie albo czas kupic igielito;p

Jeśli silikon ma grubsze ścianki to się nie powinien łamać... ja niestety mam chyba z cieńszą ścianką i u mnie się łamie, więc używam go tylko do spuszczania gorącego filtratu. Możesz kupić igielit w markecie budowlanym za grosze. Ja swój gotowałem, wyparzałem, zalewałem gorącym roztworem NaOH i daje radę, choć lepiej wygląda silikon (chociaż ten wężyk Biowinowski ma już z 8lat, a silikon jest nówka sztuka).

 

Kiedyś spróbuję jeszcze kupić silikon o grubszej ściance, bo jednak odrobinę mnie denerwuje to "zwijanie się" igielitu.

 

A przy okazji oplotu, to ja próbowałem filtrować tylko na swojej samoróbce o większej średnicy, natomiast kupny usztywniony drutem był węższy i tam była mniejsza przestrzeń pomiędzy włóknami oplotu, więc może jakoś dałby radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez taki worek filtracyjny 100 mikronów:

http://spiritferm.biz/userdata/gfx/9ebd9d4ef16bed0fbbe70a08e0527b7b.jpg

Tylko zmniejszony o połowę i mam dwa worki.

czy piwo przepływa przez ten worek szybko,jak przez pończochę,czy powoli?

chciałbym z tego zrobić kosz do chmielenia w odpowiednim rusztowaniu

może być do gotowania? co to za materiał-nylon?

Edytowane przez marbelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na drugą stronę wężyka zawiązuję grubą nitką pończochę i zasysam ustami

 

Nitka lubi się ześlizgnąć z wężyka jeśli skarpeta mocno się zapełni. Polecam zaciski plastikowe do kabli. Ekstra się to sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić igielit w markecie budowlanym za grosze

 

Albo w sklepie z wężykami 3 razy taniej.... W marketach budowlanych wbrew powszechnie panującym opiniom jest drogo jak diabli.

 

A do odseparowania chmielin zmywak druciany założony na końcówkę wężyka - tą zasysającą. Jak do tego na wylot dołożysz coś gęstszego - może być nawet słynna pończocha, to w efekcie mamy czyściutkie piwo.

Edytowane przez krzysiek9999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Albo w sklepie z wężykami 3 razy taniej.... W marketach budowlanych wbrew powszechnie panującym opiniom jest drogo jak diabli.

Powinno być, "np. w markecie budowlanym", po zlikwidowaniu sklepu metalowego który miałem pod domem najwygodniejszy i najtańszy (biorąc pod uwagę koszt czasu i ewentualnego paliwa) jest dla mnie pewien market, nazwijmy go LM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na drugą stronę wężyka zawiązuję grubą nitką pończochę i zasysam ustami

 

Nitka lubi się ześlizgnąć z wężyka jeśli skarpeta mocno się zapełni. Polecam zaciski plastikowe do kabli. Ekstra się to sprawdza.

 

Można też zastosować metalową obejmę, zanitować, zaspawać, a wcześniej na wszelki wypadek oblecieć wszystko klejem... :)

 

Polecam najprostszym sposobem zawiązać pończochę jej własnym "ściągaczem" na wężyku na supełek. Ewentualnie zwykła gumka recepturka... Przy 100g chmielu na zimno w AIPA jakoś nie spada, więc nie wiem co w tym wiadrze musiałoby być, żeby się odwiązała - chyba kamienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Polecam najprostszym sposobem zawiązać pończochę jej własnym "ściągaczem" na wężyku na supełek. Ewentualnie zwykła gumka recepturka... Przy 100g chmielu na zimno w AIPA jakoś nie spada

potwierdzam. Rajstopę przywiązać druga nogawką i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Polecam najprostszym sposobem zawiązać pończochę jej własnym "ściągaczem" na wężyku na supełek. Ewentualnie zwykła gumka recepturka... Przy 100g chmielu na zimno w AIPA jakoś nie spada

potwierdzam. Rajstopę przywiązać druga nogawką i jest git.

 

Mam rozumieć że ma być założona na koniec wężyka na wylocie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.