Skocz do zawartości

Nie klarowne piwo


Rysiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Uwarzyłem piwo, które wyszło mocno mętne. Po 8 dniach na burzliwej i obecnie 3 na cichej w zasadzie nie widzę poprawy.

To moja pierwsza warka ze słodów więc nie bardzo mam porównanie, ale różnica klarowności w stosunku do poprzednich piw z ekstraktów jest ogromna więc przypuszczam, że chyba coś jest nie tak jak powinno.

 

Zacierałem z Pale Ale (śrutowane w domu, ale śruta wyszła takiej grubości jak słód śrutowany przez BA) 60 minut ok 67stC + mash out, filtracja przez oplot, wysładzanie aż leciało ok 5-6blg, gotowanie 60 minut i na koniec w fermentorze uzupełniłem wodą do oczekiwanego blg. Oczywiście po gotowaniu zlałem brzeczkę znad osadu chmielin, po burzliwej również zlałem znad osadu.

 

Wiem, że mogę teraz klarować z pomocą żelatyny itp., ale moje pytanie jest inne: czy brak klarowności wynika z jakiegoś błędu, czy można jej w jakiś sposób uniknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie przy 11 dniach nie będzie widać poprawy, piwo klaruje się pod wpływem grawitacji daj mu trochę czasu. 

 

Ja nie robie już burzliwej i cichej tylko dłuższy czas mam w jednym fermentorze dla piw do około 15blg jest to mniej więcej 25dni. I po tym czasie wszystki piwa jakie zrobiłem tym sposobem były klarowne. Nie wiem czy jest to może zasługa mchu irlandzkiego ale jak nie jest idealnie klarowne to w butelce dojdzie.

 

Do piwa musisz mieć cierpliwość może nie tak dużą jak do wina ale przynajmniej 2 miesiące od procesu zacierania do degustacji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, a mógłbyś wyjaśnić co to znaczy "nieumiejętnie przeprowadzone filtrowanie"? Ciecz na złożu stała grubo ponad pół godziny, brzeczka przednia została odebrana i cofnięta do filtratora, filtracja przebiegała powoli. Przy wysładzaniu nie było "rowków" w złożu filtracyjnym, woda do wysładzania miała ok 70stC. Wydaje mi się, że zastosowałem się do wszystkich wskazówek, które wyczytałem.

Wiem, że można dłużej wysładzać, ale pojemność gara mnie ogranicza, a poza tym nie ma to chyba większego wpływu na klarowność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na US05 u mnie najczęściej piwo zaczyna się klarować po około 10 dniach. W okolicach 14 (może trochę dłużej ) dni jest na tyle klarowne ze można sypać chmiel. Poczekaj jeszcze. Jeśli zmętnienie nie będzie ustępować po 2 3 tygodniach to albo infekcja albo jak pisał Jacenty problem przy filtracji/wysładzaniu/skrobia

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciecz na złożu stała grubo ponad pół godziny, brzeczka przednia została odebrana i cofnięta do filtratora, filtracja przebiegała powoli. Przy wysładzaniu nie było "rowków" w złożu filtracyjnym, woda do wysładzania miała ok 70stC.

 

Czyli teoretycznie wszystko w porządku. Pół godziny to niepotrzebnie dużo, ale bez wpływu na zmętnienie. Jeżeli widzisz, że brzeczka wciąż jest bardzo mętna, to wlewaj ją dwa albo i trzy razy z powrotem. Możliwe też, że masz resztki skrobi w piwie. 

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możliwe też, że masz resztki skrobi w piwie.

Teoretycznie nie powinno być, zacieranie trwało godzinę, a próba jodowa wyszła negatywnie.

 

 

Jeżeli widzisz, że brzeczka wciąż jest bardzo mętna, to wlewaj ją dwa albo i trzy razy z powrotem.

W sensie, że podczas filtracji odbierać i zwracać do filtratora całą brzeczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że podczas filtracji odbierać i zwracać do filtratora całą brzeczkę?

Na początku. Zlewasz dwa, trzy litry, zawracasz. Zlewasz kolejne dwa, oceniasz czy już jest w miarę klarowna, jeśli wciąż mętna, to wlewasz z powrotem. Po trzecim razie powinna być znacząca różnica, filtrujesz.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zawaliłem filtrację i mniej więcej w połowie zruszyłem młóto tak mocno, że znowu poszło mętne. Olałem to i zrobiłem piwo jakby nigdy nic.

Fermentacja 4 tygodnie (cały czas w jednym wiadrze) + 2 tygodnie w butelkach i jest niemal klarowne... jeszcze tylko pływają resztki jakichś grudek, które też powoli osiadają na dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja ostatnio zawaliłem filtrację i mniej więcej w połowie zruszyłem młóto tak mocno, że znowu poszło mętne.

 

i jest niemal klarowne...

a zastanowiłeś się co ma jedno do drugiego?

 

IMHO, niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysładzanie wg mnie nie ma większego wpływu na klarowność gotowego piwa (no może 5%). Ponieważ wcześniejszy proces zacierania oraz późniejsze są bardziej ważne jak chmilenie z gotowaniem, praca drożdży oraz ich sedymentacja.

 

To że piwo podczas wlewania do fermentora jest bardziej mętne może oznaczać większy osad. Jednak nie zaprzeczam że jeżeli dobrze sklarujemy brzeczkę przy wysładzaniu to sedymentacja powinna przebiegać krócej. 

 

Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie zaprzeczam że jeżeli dobrze sklarujemy brzeczkę przy wysładzaniu to sedymentacja powinna przebiegać krócej. Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić.

a no właśnie ;)

jeśli klarowność brzeczki po chmieleniu ma jakiś wpływ na klarowność piwa to raczej tylko na czas klarowania, a nie na jego poziom,

 

ale ja się nie znam ja tylko lubię dobre piwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie jakość filtracji wpływa na ilośc osadów, nie na klarowność piwa. Np. w tym piwie: http://www.piwo.org/topic/16503-browar-kontrrewolucyjny/?do=findComment&comment=331944filtracja poszła mi fatalnie i do gotowania poszła właściwie gęsta, mętna zupa. Jednak po 3 tygodniach w butelce piwo było krystalicznie przejrzyste (chociaż na dnie butelki było więcej niż zwykle osadów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.