Skocz do zawartości

grainfather


le_szek

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, anteks napisał:

A tak bardziej obrazowo?

To chyba oczywiste. Kolega wsadzi kosz to wiadra, wysłodzi, woda szybko przeleci przez młóto. Potem powoli kranikiem spuści brzeczkę z powrotem do kotła.

Takie symboliczne wysładzanie w wiadrze i koszu jednocześnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wizi napisał:

To chyba oczywiste. Kolega wsadzi kosz to wiadra, wysłodzi, woda szybko przeleci przez młóto. Potem powoli kranikiem spuści brzeczkę z powrotem do kotła.

Takie symboliczne wysładzanie w wiadrze i koszu jednocześnie ?

Ja mam biedagarnek i albo kosz jest za duży lub wiadro za małe bo  wchodzi tylko do połowy i do tego rysuje boki wiadra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, giekon napisał:

Ale ludziska lubicie kombinować xD Tylko po co? ?

 

Zdruzgotała mnie wydajność przy  ostatniej warce .. Wiem  że przy większym zasypie  na automatach nie jest za ciekawie ale żeby aż tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sprzęt trzeba opanować. Warząc w garze też nie od razu miałem wydajność 90%+. Doszedłem do tego udoskonalając proces.

Tak samo jest z automatem. Bywało słabiej, teraz na Coobrze regularnie osiągam stabilne 80%+ bez mieszania.

Przemyśl proces, poczytaj rady na forum, jest tego multum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jak to robisz? Ja po zmianie słodu na Weyermanna, grubsze śrutowanie i dodatek słodu zakwaszajacego osiagam regularnie ok 75 %, warze na pierwszej coobrze. 

Pozdrawiam

Edytowane przez golden_boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak na szybko w punktach:

- kociołek wzbogacony o siatkę na dno kosza i hopstopper

- śrutuję sam, szczelina ok 1-1,1mm

- zakwaszam wodę do zacierania i wysładzania kwasem mlekowym, w ilości zależnej od zasypu

- jeśli w zasypie jest pszenica lub inne zboże bez łuski, to dodaję łuskę gryczaną lub ryżową, w ilości 10% wagi zboża bezłuskowego

- do wody najpierw wsypuję łuskę, potem słody i zboża, cały czas mieszając. Nie szoruję po dnie, lecz dbam o to, aby w wodzie był mocny wir

- system antyprzypaleniowy odkręcony na 100%, górny przepływ 25-50%, tak aby na górnym talerzu było niewiele brzeczki

- moc grzania: zacieranie 1500W, warzenie 2000W

- zacieram warki 10l w 12-13 litrach wody, jeśli w zasypie jest wiecej niż 2kg słodu, to zwiększam ilość wody proporcjonalnie. Zacier ma być rzadki, kosztem mniejszej objętości wody do wysładzania (u mnie ok 5l)

- zacieranie: 2 przerwy w sumie 60 min lub na lenia 90 min. Max wydajność osiągam zacierając w 67 st. C przez 90 min

- wygrzew 10-15 min w 78 st. C

- wysładzam lejąc wodę stopniowo na górny talerz. Jak słyszę, za brzeczka nie kapie, czyli poziom brzeczki sięga spodu kosza, to przenoszę go z 1 na 2 poziom.

- po wysładzaniu a przed wrzeniem zakręcam kran i wyłączam pompę

- spuszczając brzeczkę po schłodzeniu powoli odkręcam kran, aby uniknąć zbicia się osadu na hopstopperze

- tempo zlewania max 1 l/min

- pod koniec przechylam automat, tak aby zlać jak najwięcej

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok. Najważniejsze są dobre nawyki. Dzięki temu wydajność będzie dobra bez mieszania i spędzania czasu przy kotle.

Planuję porównać jeszcze jaka będzie wydajność na słodach podstawowych Viking Malt. Wcześniej warząc w garze osiągałem trochę lepsze wyniki na Viking Malt niż Weyermann.

Tak czy inaczej wydajność 75% jest zadowalająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym sezonie testowałem słody z Malteurop z Marxam. Wydajność lepsza jak na Optimie i w porównaniu do Optimy słód był czysty bez śmieci i patyków. 

 

Na GF uzyskuję wydajność około 80% praktycznie zawsze. Zauważyłem zależność, że im większy zasyp tym lepsza wydajność i to bez względu czy woda ma zbite PH kwasem czy nie. Ostatnio śrutuję na 1mm i nie używam dodatkowej siatki na dolnym sicie. Brzeczka jest klarowniejsza niż z siatką bo lepiej przepływa przez młóto, ale mniej klarowna niż przy śrutowaniu na 1,2 mm i z dodatkową siatką - dziwne. Wydajność przy tych dwóch różnych śrutowaniach praktycznie ta sama.

 

Dla mnie najważniejsze jeśli chodzi o wydajność to jej stała wartość bez względu czy to będzie 75% czy 80% bo ja celuję w odpowiednią ilość brzeczki do fermentacji. Te 5% równicy to pół kilo słodu za 2 zł więc jak dla mnie bez znaczenia.

 

Zacieranie robię zawsze 60 minut z przerwą 10 min przed puszczeniem cyrkulacji + mashout.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam Koledzy,

chciałem pokazać małą rozbudowę chłodnicy przeciwbieżnej Grainfathera, poprzez dodanie termometru przepływowego na wylocie.

Dostępne w sklepach rozwiązania gotowe ( np. wortometer GF, Blichmann™ ThruMometer) wg mnie nie są warte swojej ceny a zmęczyło mnie trzymanie termometru pod rurką czy wbijanie sondy do węża wylotowego.

Kontrola temperatury chłodzonej brzeczki bezcenna :).

Rozwiązanie nie jest wymyślone przeze mnie, podpatrzyłem gdzieś na kilku forach, chińskich i zagranicznych sklepach. Nie znalazłem tego na tym forum dlatego chciałem przedstawić rozwiązanie oparte o ogólnodostępne podzespoły a Alle... 

Koszt znikomy, satysfakcja gwarantowana:)

Potrzebne elementy (najlepiej ze stali nierdzewnej):

- redukcja 1/4 x 1/2

- trójnik 1/2

- przyłącze węża1/2

- termometr przepływowy (w komplecie mają osłonę do wkręcenia 1/2)

 

Na początku trzeba odwrócić nóżki w chłodnicy o 180st - tak aby wylot brzeczki był na górze jak chłodnica stoi (ten układ jest wygodniejszy dla montażu i odczytu temperatury), potem odkręcić wąż wylotowy (przyłącze węża jest na1/4 cala). 

Następnie montaż podzespołów. Oryginalny wąż wylotowy dałem na wlot wraz z przełożeniem nakrętki (zamieniłem, bo po odwróceniu chłodnicy (którą stawiam obok GF) wąż był za krótki). Wąż wylotowy założyć jaki pasuje.

 

-

20210918_103901.jpg

20210918_103910.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ts7600 napisał:

Witam Koledzy,

chciałem pokazać małą rozbudowę chłodnicy przeciwbieżnej Grainfathera, poprzez dodanie termometru przepływowego na wylocie.

Dostępne w sklepach rozwiązania gotowe ( np. wortometer GF, Blichmann™ ThruMometer) wg mnie nie są warte swojej ceny a zmęczyło mnie trzymanie termometru pod rurką czy wbijanie sondy do węża wylotowego.

Kontrola temperatury chłodzonej brzeczki bezcenna :).

Rozwiązanie nie jest wymyślone przeze mnie, podpatrzyłem gdzieś na kilku forach, chińskich i zagranicznych sklepach. Nie znalazłem tego na tym forum dlatego chciałem przedstawić rozwiązanie oparte o ogólnodostępne podzespoły a Alle... 

Koszt znikomy, satysfakcja gwarantowana:)

Potrzebne elementy (najlepiej ze stali nierdzewnej):

- redukcja 1/4 x 1/2

- trójnik 1/2

- przyłącze węża1/2

- termometr przepływowy (w komplecie mają osłonę do wkręcenia 1/2)

 

Na początku trzeba odwrócić nóżki w chłodnicy o 180st - tak aby wylot brzeczki był na górze jak chłodnica stoi (ten układ jest wygodniejszy dla montażu i odczytu temperatury), potem odkręcić wąż wylotowy (przyłącze węża jest na1/4 cala). 

Następnie montaż podzespołów. Oryginalny wąż wylotowy dałem na wlot wraz z przełożeniem nakrętki (zamieniłem, bo po odwróceniu chłodnicy (którą stawiam obok GF) wąż był za krótki). Wąż wylotowy założyć jaki pasuje.

 

-

20210918_103901.jpg

20210918_103910.jpg

Wartometer od gf , nie wyjdzie cenowo tak samo i bez rzeźbienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Koledzy.

Chciałbym przedstawić trochę inny sposób przeróbki na camlock (nie mój, ale też dobry :) ...).

Ten sposób nie wymaga niszczenia oryginalnej "wylewki".

Potrzebne:

1. redukcja 3/8 na 1/2

https://pl.aliexpress.com/item/32976204881.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.2bb21cb09oHR3H

2. CAMLOCK-typ D żeński X 1/2 BSP

https://pl.aliexpress.com/item/32950864591.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.ac665c0fJFBSQh

3. "wylewka" z ROBOBREW/BREWZILLA GEN3

https://pl.aliexpress.com/item/4001135149788.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.278a33e0It6BO6

 

Pozdrawiam.

 

20210927_182248.jpg

20210927_182243.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam za sobą 11 warek na Grainfatherze i przy każdej, poza ostatnią, walczyłem z bardzo powolnym wysładzaniem, trwającym około 45 min - 1 h, zarówno przy słodach śrutowanych przez TB jak i własnoręcznie.

 

Ta ostatnia to była prosta APA z 4.5 kg słodu, w tym 300 g pszenicznego, bez dodatku łusek ryżowych. Po wsypaniu słodów (woda wg kalkulatora z apki GF) docisnąłem dość mocno górne sitko i niedługo po rozpoczęciu zacierania poziom brzeczki wzrósł ponad Overflow Pipe Filter i do rurki wpływało dużo kawałków słodu. Żeby naprawić sytuację wyciągnąłem cały kosz, poczekałem aż odcieknie na tyle żeby dało się wyciągnąć górne sito, wyciągnąłem je i włożyłem kosz z powrotem do brzeczki. Wtedy słód rozluźnił się, puścił bąbelki, prawie w ogóle nie stawiał oporu przy mieszaniu, po włożeniu sita i włączeniu pompy przepuszczał całość brzeczki przy największym możliwym przepływie. Po raz pierwszy udało mi się przeprowadzić wysładzanie w 15-20 min i do tego przy 75% wydajności :D

 

Nie wiem do końca co się stało, ale jestem naprawdę zadowolony z efektów tego błędu i planuję powtarzać wyciąganie i wsadzanie kosza przy następnych warkach. Czy robicie coś podobnego żeby zwiększyć przyspieszyć wysładzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mijnheer napisał:

do rurki wpływało dużo kawałków słodu

  Kup sitko do herbaty i połóż na górę rurki .

 

Godzinę temu, Mijnheer napisał:

Nie wiem do końca co się stało, ale jestem naprawdę zadowolony z efektów tego błędu i planuję powtarzać wyciąganie i wsadzanie kosza przy następnych warkach. Czy robicie coś podobnego żeby zwiększyć przyspieszyć wysładzanie?

39warek mam na gf i nic takiego nie stosuje. Ustawiam przepływ tak żeby się raczej nie przelewało  przez rurkę, a nawet jak się trochę przelewa to nie zwracam za bardzo na to uwagi. Wysładzanie - różnie raz idzie szybciej raz wolnej w sumie nigdy nie mierzyłem czasu, ale na pewno nie trwało  to 1 H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mijnheer napisał:

Po wsypaniu słodów (woda wg kalkulatora z apki GF) docisnąłem dość mocno górne sitko

 

hmmm nigdy nie dociskałem górnego  talerza do słodu - poprostu go kładłem, na niego overflow filter i overflow inlet i tyle - zawsze działało. moze tu jest problem?

Edytowane przez morgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 10/1/2021 at 11:54 AM, morgus said:

 

hmmm nigdy nie dociskałem górnego  talerza do słodu - poprostu go kładłem, na niego overflow filter i overflow inlet i tyle - zawsze działało. moze tu jest problem?

 

Wczoraj warzyłem kolejne piwo i nie dociskałem górnego sita w ogóle – znowu pięknie się wysładzało. Dzięki!

 

Mam jeszcze jedno pytanie: po wyjęciu kosza na ziarno czekacie z wysładzaniem aż wszystko odcieknie czy od razu zaczynacie dodawać wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.