Skocz do zawartości

grainfather


le_szek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnie 2 warki mam strasznie dużo osadu, który przedostaje się do fermentora. Stosowałem whirlock z użyciem hopstopera. Teraz założyłem orginalny filtr. Robię whirlpool i efekt w fermentorze wygląda następująco. Ktoś miał podobnie? Jak temu zaradzić?

IMG_1026.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli, że robiłem hop stand i ładnie mi się stożek z chmielin uformował na dnie. W fermentorze też już wszystko jest na dnie. Obawiam się, że coś niedobrego przejdzie do piwa. Te osady powinny zostać razem z chmielinami :/

IMG_1027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, redlum napisał:

Co to za wiadro z taką podziałką?

PS trochę tego osadu się zebrało. Będzie parę litrów. Gęstwe będzie trzeba mocno przemyć.

PS2 po lewej stronie przy tej skali co to tam masz w środku? Sonda termometra?

Wiadro jest z Piwnego Kraftu. Osadu jest dokładnie 2 litry ?. Gęstwa musi zostać odzyskana- jest to pierwsze pokolenie wyeast’ów! Po lewej stronie jest odbicie sondy sterownika. Jakoś wolę sterować temperaturą otoczenia i korygować ją na podstawie fermentacji.

P.S. Jakieś rady na przyszłość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Wattad napisał:

niestety nie pamiętam jak się to prawidłowo nazywa , rajstopa na sama stopę ?? na koniec rurki z gumka recepturka i powinno masę tego wyłapać, rajstopę musisz kilka razy wyparzyć bo będzie puszczała barwnik

W Grainfather? Nie potrafię sobie tego wyobrazić. Na jednym końcu jest filtr i pompa, na drugim termometr blichmann.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Wattad napisał:

pomiędzy termometrem i fermentorem jest rurka na której to mocujesz :D

http://www.blichmannengineering.com/products/thrumometer używam takiego termometru, który jest  końcowym etapem rozlewu. Zatykam go w miejscu rurki fermentacyjnej. Stąd moja mała plastyczność umysłu w kierunku imaginacji tego projektu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te osady przechodzą nawet przez hopstoper. Miałem tak przy ostatniej warce. Teraz postanowiłem zrobić whirlpool i założyć standardowy filtr. Do tego strasznie dużo drobinek młuta pływało w brzeczce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej zimny osad. Tworzy się dopiero w trakcie chłodzenie na chłodnicy przeciwbieżnej a rozumie taka jest w GF? Też tak mam na wymienniku, nie przejmuj się tym, piwo wyjdzie smaczne jest nie zawalisz czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, giekon napisał:

Właśnie zasiadłem przed komputerem po zakończonej pracy. Rozpocząłem ok 16 za zakończyłem o 20 z minutami. Efekt: 22 L brzeczki 13 Blg z 4 kg słodu. Żadnych osadów jakie powyżej przytacza kolega. Wszystko ładnie i szybko poszło :D

Ja jestem tym bardziej zdziwiony tym osadem, że wcześniej zdażyło mi się popełnić pilsa krystalicznego jak koncerniak w kociołku GF!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw sie osadem. To jak wspomnial WiHuRa, zimny przelom bialkowy (proteiny i taniny slodowe, drobiny chmielu). Powinien ladnie sie 'skompaktowac' po zakonczonej fermentacji. Zeby 'pomoc' w jego wytracaniu i sedymantacji, wlasnie dlatego uzywa sie mchu irlandzkiego, itp. Jak mozesz, wstaw na kilka dni fementor do 0°C i pozniej delikatnie zlewaj piwo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mirogster napisał:

Nie martw sie osadem. To jak wspomnial WiHuRa, zimny przelom bialkowy (proteiny i taniny slodowe, drobiny chmielu). Powinien ladnie sie 'skompaktowac' po zakonczonej fermentacji. Jak mozesz, wstaw na kilka dni fementor do 0°C i pozniej delikatnie zlewaj piwo.

Bankowo będę robił coldcrush! Zastanawiał mnie jeszcze wszechobecny syf ze słodu w brzeczce. Czy nie wniesie jakichś nieporządanych aromatów do piwa?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozbedziesz sie tego w 100%. Plus moze lekko pobaw sie ustawieniami srutownika (np. raz zesrutuj 'grubiej' podobny zasyp) nastepnym razem. Dodatkowo jako 1 'dawke' chmielu uzyj twkiego w formie lisciastej (powinien fajnie oblepic filtr GF i stworzyc dodatkowy 'naturalny' ). No albo w ostatecznosi w gre wejdzie zelatyna albo porobne srodki (polyclar itp) :).

Wszystko powinno osadzic sie ladnie na dnie fermentora po coldcrashu. Jak fermentacja ruszyla bez problemow i dbasz o jej prawidlowy przebieg - powinno byc spoko.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zasiadłem przed komputerem po zakończonej pracy. Rozpocząłem ok 16 za zakończyłem o 20 z minutami. Efekt: 22 L brzeczki 13 Blg z 4 kg słodu. Żadnych osadów jakie powyżej przytacza kolega. Wszystko ładnie i szybko poszło 
Prawie 90% wydajności. Gratulacje. Ludzie tyle przy klasycznym zacieraniu nie wyciągają.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluj

2 godziny temu, giekon napisał:

Nooo też jestem zadowolony :) ale to też efekt odpowiedniej wody. Zobaczymy czy to "wypadek przy pracy" czy jednak będę w stanie taki efekt powtarzać :naughty:

Gratuluję wydajności! Na nią też nie narzekam, choć aż tak dobrej nie miałem. Używałeś do klarowania whirlock, albo mchu irlandzkiego? Robiłeś pod koniec whirlpool?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.