Skocz do zawartości

grainfather


le_szek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szukam pierwszego kotła i niestety kurs euro powoduję, że człowiekowi chce się płakać :D Także pytanie czy S40 to będzie dobry sprzęt na początek. Mam już parę ładnych warek na koncie, ale wszystko robione za pomocą emaliowanego garnka i mam tego dość :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2022 o 14:29, pajaczeq napisał:

Panowie szukam pierwszego kotła i niestety kurs euro powoduję, że człowiekowi chce się płakać :D Także pytanie czy S40 to będzie dobry sprzęt na początek. Mam już parę ładnych warek na koncie, ale wszystko robione za pomocą emaliowanego garnka i mam tego dość :D 

Słyszałem opinie o S40 że jest lepszy niż G30. Sam użytkuję G30 z hopstopperem i dodatkową siatką na dno kosza i jestem mega zadowolony. Cały proces z myciem schodzi mi równe 5h.

Chciałbym przerzucić się na coś większego ale ponoć G70 to niewypał i nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, smerf08365 napisał:

Słyszałem opinie o S40 że jest lepszy niż G30. Sam użytkuję G30 z hopstopperem i dodatkową siatką na dno kosza i jestem mega zadowolony. Cały proces z myciem schodzi mi równe 5h.

Chciałbym przerzucić się na coś większego ale ponoć G70 to niewypał i nie wiem co robić.

 

Też gotuję na g30 i jestem mega zadowolony. Myślę też o większych garach ale cena g70 i jego nie za dobre opinie jakoś mnie zniechęcają .

Znalazłem coś takiego, ale jakoś ta chińszczyzna do mnie nie przemawia i w necie też zero opini

https://marxam.pl/brewster-beacon-brewster-beacon-70-l,c516,p4898,pl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, smerf08365 napisał:

Zajebisty sprzęt, ale 10k to jednak dużo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
4 minuty temu, GregPasz napisał:

będę wdzięczny za wskazówki.

Mi sugerowano ok.10% wagowo składników "bezłuskowych".

Robiłem tak kilka razy co prawda na innym sprzęcie ale nie miałem przytkania.

Przy czym robiłem piwa 20-25% zasypu pszenicznego/ płatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GregPasz napisał:

Ile łuski ryżowej dodajecie do zacieru na 20 litrów piwa używając do tego G30 ?

Zakładam, że zależnie od ilości słodu pszenicznego dodaje się jej więcej lub mniej - będę wdzięczny za wskazówki.

 

 

Dwie trzy garści  albo w ogóle, zależy czy mi się przypomni czy nie. Gniotownik na 1mm ustawiony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Alanl napisał:

Temat już poruszany ale może się coś zmieniło, czego używacie do mycia grainfathera bezpośrednio po warzeniu 

Płyn do mycia naczyń i tyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Alanl napisał:

I wymyje wszystkie osady z pompy i z chłodnicy? A później co NaOH czy zwykła woda 

Jeżeli chodzi o pompę to na następnej warce przed końcem gotowania przepuszczam przez parę min wrzącą brzeczkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

American Wit według przepisu: American Wit.pdf

Waga słodów 4,1 + 0,18 łuski ryżowej = 4,28 kg – mieliłem na przystawce służącej do mielenia pieprzu
Zacieranie: 15 litrów
Wysładzanie: 13,5 litra - trwało prawie 1 godzinę !
BLG przednie: 10
BLG początkowe 11, REFRAKTOMETR: BRIX: 19, % = 4,5
Ilość piwa w fermentorze: 18,5 litra
Według tego kalkulatora: https://piwko.com.pl/kalkulator/wydajnosc wyniosła 49,65

 

Dałem za mało łuski ?

Ja użyłem takiego przelicznika:

100 gram łuski = 100% zasypu jęczmiennego
120 gr = 90% jęczmiennego + 10% pszenicznego + żytniego + płatków = 100% zasypu
140 gr = 80% jęczmiennego + 20% pszenicznego + żytniego + płatków = 100% zasypu
160 gr = 70% jęczmiennego + 30% pszenicznego + żytniego + płatków = 100% zasypu
180 gr = 60% jęczmiennego + 40% pszenicznego + żytniego + płatków - wczoraj użyłem tej proporcji

 

 

Gdzieś znalazłem taką informację:

 

200 gram łuski  = 100% zasypu jęczmiennego
300 gr = 90% jęczmiennego + 10% pszenicznego + żytniego + płatków = 100% zasypu
400 gr = 80% jęczmiennego + 20% pszenicznego + żytniego + płatków = 100% zasypu
500 gr = 70% jęczmiennego + 30% pszenicznego + żytniego + płatków = 100% zasypu
600 gr = 60% jęczmiennego + 40% pszenicznego + żytniego + płatków = 100% zasypu

 

W najbliższym czasie będę robił piwa pszeniczne o podobnych proporcjach jak wczoraj więc będę wdzięczny za każdą sugestię jaką ilość łuski użyć i jak mogę zwiększyć wydajność

Edytowane przez GregPasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, GregPasz napisał:

American Wit według przepisu: American Wit.pdf

Waga słodów 4,1 + 0,18 łuski ryżowej = 4,28 kg – mieliłem na przystawce służącej do mielenia pieprzu
Zacieranie: 15 litrów
Wysładzanie: 13,5 litra - trwało prawie 1 godzinę !
BLG przednie: 10
BLG początkowe 11, REFRAKTOMETR: BRIX: 19, % = 4,5
Ilość piwa w fermentorze: 18,5 litra
Według tego kalkulatora: https://piwko.com.pl/kalkulator/wydajnosc wyniosła 49,65

 

Dałem za mało łuski ?

Ja użyłem takiego przelicznika:

100 gram łuski = 100% zasypu jęczmiennego
120 gr = 90% jęczmiennego + 10 pszenicznego + żytniego + płatków
140 gr = 80% jęczmiennego + 20 pszenicznego + żytniego + płatków
160 gr = 70% jęczmiennego + 30 pszenicznego + żytniego + płatków
180 gr = 60% jęczmiennego + 40 pszenicznego + żytniego + płatków - wczoraj użyłem tej proporcji

 

 

Gdzieś znalazłem taką informację:

 

200 gram łuski  = 100% zasypu jęczmiennego
300 gr = 90% jęczmiennego + 10 pszenicznego + żytniego + płatków
400 gr = 80% jęczmiennego + 20 pszenicznego + żytniego + płatków
500 gr = 70% jęczmiennego + 30 pszenicznego + żytniego + płatków
600 gr = 60% jęczmiennego + 40 pszenicznego + żytniego + płatków

 

W najbliższym czasie będę robił piwa pszeniczne o podobnych proporcjach jak wczoraj więc będę wdzięczny za każdą sugestię jaką ilość łuski użyć i jak mogę zwiększyć wydajność

 

 

co to za wyliczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, anteks napisał:

co to za wyliczenia?

ilości łuski zależnie od proporcji słodu jęczmiennego do pszenicznego - tylko nie wiem czy któraś proporcje jest prawidłowa.

 

Teraz będę robił ze składu:

pszeniczny - 2,5 kg

pilzneński - 1,5 kg

karmelowy jasny 0,2 kg

 

Ile dać łuski, szukam jakiegoś przelicznika abym wiedział na przyszłość ile dodawać łuski zależnie od proporcji słodów jęczmiennego do pszenicznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, GregPasz napisał:

ilości łuski zależnie od proporcji słodu jęczmiennego do pszenicznego - tylko nie wiem czy któraś proporcje jest prawidłowa.

 

Teraz będę robił ze składu:

pszeniczny - 2,5 kg

pilzneński - 1,5 kg

karmelowy jasny 0,2 kg

 

Ile dać łuski, szukam jakiegoś przelicznika abym wiedział na przyszłość ile dodawać łuski zależnie od proporcji słodów jęczmiennego do pszenicznego

nawet przy 100% pszenicy nie daję łuski no chyba że akurat gdzieś mi wpadnie w ręce to sypnę garść

ps mielenie ww tym młynku to proszenie sie o problemy z filtracją nawet przy 50/50 łuski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, zielony07 napisał:

Jak pada deszcz daję 3 garście łuski, jak śnieg to 2 garście. A jak nic nie pada to 4.

I to się sprawdza. I łatwo policzyć.

I takiej odpowiedzi oczekiwałem :) Wiedziałem że w końcu odpowie mi ktoś kto ma bARDZO dUŻĄ wiedzę i chęć pomocy.

Twoje zdrowie zielony07 ?

 

16 minut temu, anteks napisał:

nawet przy 100% pszenicy nie daję łuski no chyba że akurat gdzieś mi wpadnie w ręce to sypnę garść

ps mielenie ww tym młynku to proszenie sie o problemy z filtracją nawet przy 50/50 łuski

 

Dzięki, w takim razie już wiem że problem jest po mojej stronie - już nie będę mielił ! Pierwsze swoje zestawy kupiłem w sklepach ze słodem nie zmielonym i teraz problem co z tym zrobić ? :(

Na forum są różne opinie na temat firm które sprzedają słody i je mielą, będę wdzięczny za Twoją szczerą opinię jaką firmę polecasz ,gdzie najlepiej dokonywać zakupu zmielonego słodu pod kociołek elektryczny.

 

Będąc na moim miejscu, chcąc uwarzyć piwo pszeniczne w Grainfather G30 ze słodów:

pszeniczny - 2,5 kg

pilzneński - 1,5 kg

karmelowy jasny 0,2 kg

 

użył byś łuski czy nie ? Jeśli tak to ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, GregPasz napisał:

 

Dzięki, w takim razie już wiem że problem jest po mojej stronie - już nie będę mielił ! Pierwsze swoje zestawy kupiłem w sklepach ze słodem nie zmielonym i teraz problem co z tym zrobić ? :(

Na forum są różne opinie na temat firm które sprzedają słody i je mielą, będę wdzięczny za Twoją szczerą opinię jaką firmę polecasz ,gdzie najlepiej dokonywać zakupu zmielonego słodu pod kociołek elektryczny.

 

Będąc na moim miejscu, chcąc uwarzyć piwo pszeniczne w Grainfather G30 ze słodów:

pszeniczny - 2,5 kg

pilzneński - 1,5 kg

karmelowy jasny 0,2 kg

 

użył byś łuski czy nie ? Jeśli tak to ile ?

Słód śrutuję sam, raz miałem z marxama i  wylałem bo wszystko sie zatkało. Ja uzywam starego royala z dodatkowym sitem na dnie. Jak pisałem wyżej, gdyby łuska wpadla mi w ręce garć lub dwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.