Skocz do zawartości

grainfather


le_szek

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Pan_Kruszyński napisał:

Czyli nie można zmienić mocy grzałki a więc będzie przypalało... 

 

Przy normalnym zasypie nie będzie przypalało. A co to w ogóle za piwo z taką ilością pszenicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wuuu napisał:

Zwykły pszeniczniak to ma 50% pilsa i 50% słodu pszenicznego. A tu dowaliłeś srogo i jeszcze niesłodowaną pszenicę to teraz masz :)  

 

Nie martw się, przy następnych warkach będzie dobrze.

 

wiesz, ja się uczę dopiero, to dopiero moja 3 warka z zacieraniem. Przerzuciłem wszystko do gara i kończę zacieranie, nie wiem czy jeszcze coś z tego wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Pan_Kruszyński napisał:

wiesz, ja się uczę dopiero, to dopiero moja 3 warka z zacieraniem. Przerzuciłem wszystko do gara i kończę zacieranie, nie wiem czy jeszcze coś z tego wyjdzie. 

 

To polecam nie kombinować na starcie tylko zacznij od sprawdzonych zestawów surowców. Jak już ogarniesz co i jak, to będzie czas na własne receptury.

Edytowane przez Wuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hop Stoper świetnie się u mnie sprawdza.


A jak sytuacja pod Hop stoperem? Czy nie przypala Ci się? Bo on jednak ma dość dużą powierzchnię i niewiele pod nim się dzieje jeśli chodzi o cyrkulację...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pan_Kruszyński napisał:

no właśnie to był zestaw z twojbrowar "przwdziwe pszeniczne" tylko te płatki sam dodałem.

 

To wyszło "Przedziwne pszeniczne" :) Stawiam, że przy takim dużym "bezłuskowym" zasypie, przepływ brzeczki przez młóto był znikomy, lub zatkało Ci się na amen. I to co cyrklowało przez rurkę było niewystarczające żeby na stałe pokryć całe dno, stąd przypalenie. Dobrze przy takich zasypach dodać łuski ryżowej, żeby ułatwić recyrkulację i późniejszą filtrację. Daj znać później jak właśnie Ci filtracja poszła w ogóle.

 

10 minut temu, PiotrST napisał:

A jak sytuacja pod Hop stoperem? Czy nie przypala Ci się? Bo on jednak ma dość dużą powierzchnię i niewiele pod nim się dzieje jeśli chodzi o cyrkulację...

 

 

Ja zawsze po zacieraniu, jak pisałem, zlewam brzeczkę przez kosz do plastikowego fermentora, myję gar i dno z resztek młóta i dopiero wtedy zakładam hop stoper. Bardzo rzadko się przypala, grzałki na 100%. No chyba, że żyto, ale to specyficzny surowiec.

 

Edytowane przez Wuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wuuu napisał:

 

To wyszło "Przedziwne pszeniczne" :) Stawiam, że przy takim dużym "bezłuskowym" zasypie, przepływ brzeczki przez młóto był znikomy, lub zatkało Ci się na amen. I to co cyrklowało przez rurkę było niewystarczające żeby na stałe pokryć całe dno, stąd przypalenie. Dobrze przy takich zasypach dodać łuski ryżowej, żeby ułatwić recyrkulację i późniejszą filtrację. Daj znać później jak właśnie Ci filtracja poszła w ogóle.

 

 

Ja zawsze po zacieraniu, jak pisałem, zlewam brzeczkę przez kosz do plastikowego fermentora, myję gar i dno z resztek młóta i dopiero wtedy zakładam hop stoper. Bardzo rzadko się przypala, grzałki na 100%. No chyba, że żyto, ale to specyficzny surowiec.

 

wysładzanie i filtracja to był koszmar. Musiałem mieszać żeby coś zeszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem. Wydajność też będzie kiepska na pewno. Ale jakieś piwo z tego będzie, nie bój nic.

Przy następnej warce ogranicz się do słodów jęczmiennych, to zobaczysz jak przyjemnie się warzy na GFie, a filtracja błyskawiczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/28/2020 at 1:23 PM, teufel said:

A po co falszywe dno? Jak uzywam zestawu dostarczonego przez GF i nie widze potrzeby uzywania falszywego dna.

 

Bo już używałem zestawu dostarczonego przez GF i nie wyszło dobrze, dwa razy zapchał się filtr, a raz sprężyna. Kupiłem hopspidera, ale wolałbym uniknąć zbijania się chmielin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2020 o 20:12, Pan Łyżwa napisał:

Ludzie tam piszą w komentarzach, że nie pasuje. 

 

Jakie kupić sitko do herbaty? Nie zdążyłem kupić oryginalnego filtra na twójbrowar i kminię jakiego rozmiaru sitko zamówić na allegro. Ktoś ma jakiś pomysł? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mateusz Stelmaszczyk napisał:

Ludzie tam piszą w komentarzach, że nie pasuje. 

 

Jakie kupić sitko do herbaty? Nie zdążyłem kupić oryginalnego filtra na twójbrowar i kminię jakiego rozmiaru sitko zamówić na allegro. Ktoś ma jakiś pomysł? :)

 

https://allegro.pl/oferta/40276-zaparzacz-kawa-herbata-sitko-filtr-uchwyt-7276814439?snapshot=MjAxOS0xMC0xNFQxMTowMzozNC4wMTZaO2J1eWVyOzE1YWY5NDVhMGY1YjlkMTMxMjdlNjgxYjE4MDU4ZTVmZDU2NjgxYTg3OTQzNjNmNTY2NWM2YTUzMGRlMDk2OTI%3D

 

Brałem coś takiego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już oglądałem filmy jak ten oryginalny filtr za 8 dych tak się zapycha, że lustro brzeczki podnosi się do górnego rantu tego filtra i się przez niego przelewa. Sam chciałem to kupić, ale kolejny gadżet do moczenia w naoh po każdej warce to dla mnie bez sensu. Mam sitko od herbaty, które wystarczająco zatrzymuje syf z brzeczki, łatwo je umyć pod bieżąca wodą i kosztuje parę zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mateusz Stelmaszczyk napisał:

Ludzie tam piszą w komentarzach, że nie pasuje. 

 

Jakie kupić sitko do herbaty? Nie zdążyłem kupić oryginalnego filtra na twójbrowar i kminię jakiego rozmiaru sitko zamówić na allegro. Ktoś ma jakiś pomysł? :)

Może coś się zmieniło. Ja mam i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam na forum po 5 latach przerwy. Herms mój poszedł w niepamięć. Teraz nie wytrzymałem i zabrałem się za warzenie na kombajnie.

Sprawiłem sobie skaraplacz pary do mojej brewzilli.

Czy ma ktoś z forumowiczów praktykę z takim ustrojstwem? 

link gdzie zakupiłem skraplacz: https://www.crafthardware.de/produkt/dampfkondensator/

jak zamontuję jakiś wyciąg to pewnie zrezygnuję ze skraplacza ale na razie będę musiał się z nim pomęczyć.

 

IMG_20201220_145850.jpg

IMG_20201220_145856.jpg

IMG_20201220_145914.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.