Skocz do zawartości

grainfather


le_szek

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Wuuu napisał:

"Umocz" sito z uszczelką z każdej strony w ześrutowanym słodzie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Już zmęczyłem się moczyć.. ;) I w tę i wewte..

Chyba użyję Poxipolu na stałe :)

Może stosuje ktoś własne rozwiązanie - jakieś DIY robione własnoręcznie - alternatywne uszczelki...?

Edytowane przez olko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, nike21 napisał:

 

A nie lepiej kupić kółka za 10 PLN w jakimś markecie budowlanym i samemu zrobić?

Jakieś 2 godzinki pracy, jedna stara półka na książki + panel podłogowy + wspomniane kółka i wózeczek gotowy ?

aq0hDfW.jpg

 

Yu0iuxt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2020 o 21:38, MarekBarek napisał:

Witam, dziś na obcojęzycznym forum dotyczącym GF pojawił się wątek zewnętrznego filtra zamiast tego w środku. Jak myślicie o czymś takim ? Może nie będzie tak kłopotliwy jak tradycyjny zestaw a kiedy dojdzie do awarii to z łatwością będzie go można wyczyścić w trakcie ?

 

Pytanie  czy pompa będzie miała siłę pchać do góry brzeczkę jak w tym filtrze się  uzbiera dosyć dużo syfu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2020 o 11:47, witur napisał:

 

Pytanie  czy pompa będzie miała siłę pchać do góry brzeczkę jak w tym filtrze się  uzbiera dosyć dużo syfu ?

Wydaje mi się że to i tak będzie działać jak w orginalne bo będzie ona zasysać cały czas, a jak już go zapcha to będzie ograniczony przepływ. Plusem jest to że widzisz co Ci się dzieje z aktualnie w filtrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2020 o 18:12, olko napisał:

Ostatnio nie udaję mi się włożyć ten "talerzyk" z sylikonem. Zawsze jeden bok wysuwa się..

Tez walczyłem z tym problemem i próbowałem rożnych sposobów jak ww. jednak u mnie nie zawsze się to sprawdzało po czym oszlifowałem delikatnie dolne sito aby zmniejszyć jego średnicę i teraz pasuje jak ulał, smaruje dodatkowo jeszcze uszczelke smarem spożywczym. Jesli słód/ mąka czy też zwilżenie uszczelki nie pomogą to szlifowanie pomoże napewno tylko pamietaj o umiarze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dan737 napisał:

Tez walczyłem z tym problemem i próbowałem rożnych sposobów jak ww. jednak u mnie nie zawsze się to sprawdzało po czym oszlifowałem delikatnie dolne sito aby zmniejszyć jego średnicę i teraz pasuje jak ulał, smaruje dodatkowo jeszcze uszczelke smarem spożywczym. Jesli słód/ mąka czy też zwilżenie uszczelki nie pomogą to szlifowanie pomoże napewno tylko pamietaj o umiarze ;)

BArdzo dziękuję! Tak spróbuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2020 o 14:33, dan737 napisał:
W dniu 14.09.2020 o 17:12, olko napisał:

Ostatnio nie udaję mi się włożyć ten "talerzyk" z sylikonem. Zawsze jeden bok wysuwa się..

 

Po ponad roku używania i ciagłego zdejmowania tych uszczelek do mycia też miałem ten problem. Kupiłem i wymieniłem uszczelki i wtedy zobaczyłem jak wcześniejsze były już rozciągnięte. Po wymianie problem zniknął, a rozwiązanie mniej drastyczne od szlifierki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafple napisał:

zobaczyłem jak wcześniejsze były już rozciągnięte

Masz rację uszczelki rozciągają się z czasem ale u mnie problem z wkładaniem dolnego sita występował od nowości i odkąd pamiętam zawsze mnie to irytowało. Nie wiem jak jest u Was ale u mnie kosz zacierny nie jest idealnie okrągły i w niektórych miejscach dolne sito wchodzi lepiej w innych gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dan737 napisał:

Masz rację uszczelki rozciągają się z czasem ale u mnie problem z wkładaniem dolnego sita występował od nowości i odkąd pamiętam zawsze mnie to irytowało. Nie wiem jak jest u Was ale u mnie kosz zacierny nie jest idealnie okrągły i w niektórych miejscach dolne sito wchodzi lepiej w innych gorzej. 

W tym wypadku na pewno Tobie pomoże lekkie ugięcie kosza. W ten sposób za pierwszym razem zawsze wchodzi u mnie dolne sitko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś wymieniał już wężyki silikonowe na nowe? Głównie interesuje mnie wymiar wężyków tych od chłodnicy. Suwmiarka mi mówi 8x10mm ale nie jestem na 100% pewien. Ma ktoś jakiś sprawdzony rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2020 o 17:56, nike21 napisał:

Czy ktoś wymieniał już wężyki silikonowe na nowe? Głównie interesuje mnie wymiar wężyków tych od chłodnicy. Suwmiarka mi mówi 8x10mm ale nie jestem na 100% pewien. Ma ktoś jakiś sprawdzony rozmiar?

Wężyki sylikonowe 8x12mm pasują idealnie do chłodnicy, są też prawie identyczne z oryginalnymi które są w systemie calowym. W każdym razie, pasują idealnie, sam ostatnio wymieniałem na dłuższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W jaki sposób czyścicie GF? Metoda i chemia zalecana przez producenta jest nieskuteczna. Po kilkunastu warkach garnek po czyszczeniu na oko jest czysty, ale w zakamarkach pozostaje brud. A jeśli widzę go w takich miejscach to w chłodnicy jest na pewno. Na wewnętrznej stronie wężyków także niewesoło.

 

Takie elementy jak sitko i filtr przed pompą to łatwo w NaOH wykąpać, ale co z resztą? Z czego jest wykonana chłodnica i czy powinna przeżyć mycie w NaOH?

 

Czy czyścicie regularnie pompę?

Cytat

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica jest w środku z miedzi. Możesz zamiast PBW nalać roztworu naoh takiego maks 3% i płukać to przez 2h tylko później to zneutralizuj np starsanem.. Ja po ostatniej warce rozkręciłem cały kocioł, wyszorowałem gąbką i druciakiem i teraz lśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, nike21 napisał:

Chłodnica jest w środku z miedzi. Możesz zamiast PBW nalać roztworu naoh takiego maks 3% i płukać to przez 2h tylko później to zneutralizuj np starsanem.. Ja po ostatniej warce rozkręciłem cały kocioł, wyszorowałem gąbką i druciakiem i teraz lśni.

 

Jesteś pewien? Wszędzie piszą, że Starsan do aluminium i miedzi (pewnie między innymi) nie nadaje się. W dodatku sód reaguje z miedzią. Chemikiem nie jestem, dlatego mam obawy.

 

3 godziny temu, PiotrST napisał:


Właśnie! Mam bardzo dobre doświadczenia z Enzybrew.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dobre ogólnie, czy dobre w porównaniu z PBW/GrainfatherCleanerem podczas czyszczenia GF? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien. Ja tak czyściłem, mój brat również i nic się nie dzieje. Ale zrób małe stężenie 2-3% i po czyszczeniu zneutralizuj kwaśnym płynem jak np Starsan.

 

Sam też zakupie tego Enzybrew i zobaczymy jak się sprawdza. Aczkolwiek naoh jest tańsze a w przypadku tego Enzybrew też masz w opisie:

 

image.png.ee54be2ca595cffdaa6d68961ab5e189.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dobre ogólnie, czy dobre w porównaniu z PBW/GrainfatherCleanerem podczas czyszczenia GF?

Stosuję Enzybrew do innego kociołka ale to nie ma znaczenia. Otóż zastosowanie z PBW nie jest alternatywne moim zdaniem. Ten preparat likwiduje doskonale wszelkie osady organiczne. Nie trzeba skrobać, szorować. Do tego później PBW i wszystko jest OK.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PiotrST napisał:


Stosuję Enzybrew do innego kociołka ale to nie ma znaczenia. Otóż zastosowanie z PBW nie jest alternatywne moim zdaniem. Ten preparat likwiduje doskonale wszelkie osady organiczne. Nie trzeba skrobać, szorować. Do tego później PBW i wszystko jest OK.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Największy problem jest właśnie w czyszczeniu pompy w środku, chłodnicy, rurki recyrkulacyjnej. Sam kocioł to można i poszorować choć wiadomo, lepiej jak się wszystko samo rozpuści. Skoro ten Enzybrew jest agresywny i czyszczenie miedzianej chłodnicy i tak musi być krótkotrwałe to równie dobrze można stosować naoh o małym stężeniu i po myciu dobrze spłukać i zneutralizować kwaśnym środkiem. Enzybrew pewnie bezpieczniejszy dla użytkownika. 

Nie rozumiem tylko po co płukać sprzęt jeszcze PBW po tym Enzybrew? Przecież PBW to środek myjący. Jeśli ten Enzybrew jest również środkiem zasadowym to trzeba sprzęt zneutralizować kwasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.