Skocz do zawartości

grainfather


le_szek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wymieniałem coobre cb3 na GF. Co tu duzo pisac - jakosc wykonania jest o kilka poziomow wyzej. Pompa 230V w GF magnetyczna nie do zarzniecia , jak kupowalem cb3 mialem 12v, w coobrze caly czas stawała bez wzgledu na to czy ja sie czyscilo czy nie. Chlodnica przeciwbiezna fajna sprawa ale nie udalo mi sie nigdy zejsc ponizej 18C wiec i tam musze dochladzac wiadra do 16C jak robie gorniaki. Poza tym dlugo trwa zeby ja wyczyscic bo trzeba 2x pusici przez nia wode. Przy GF trace wiecej czasu na calosciowe umycie. Kolega ma Karlstein i wg mnie jest lepszy niz CB3 (pompa 12v). Ja kupowalem GF za 2999. Glowny powod wymiany to zenujaca pompa i gówniany programator w CB3. Na pewno nie wymieniłbym teraz GF na nic innego. Czy warto doplacic 1k? Ciezko powiedziec, zalezy jaki masz budzet.

 

sorry za chaotyczny wpis

jesli masz jakies pytania, cos doprecyzowac pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leonek napisał:

Kociołek ponownie dostępny na stronie Twojego Browaru w"promocyjnej" cenie 3329.10zł. Cały czas się łamię nad zakupem, czy naprawdę wart jest swojej ceny w porównaniu do klonów tańszych o połowę lub jeszcze mniej? Im więcej czytam, tym więcej wątpliwości...

- 10%

Bierz GFa i będziesz zadowolony, miałem Brewcraftera25 i tak jak kolega wcześniej pisał GF jest to sprzęt innej klasy i również nie zamieniłbym go na nic innego. Jedyną rzeczą która mnie irytuje jest zsuwająca się uszczelka przy zakładaniu dolnego sita ale są na to sposoby, przydałby się też moduł wifi wbudowany ale to już jest szukanie dziury w całym. Co do chłodnicy przeciwbieżnej w okresie zimowym spokojnie mogę zejść z temperaturą brzeczki do 10C. Sprzęt solidny i profesjonalny, polecam!

Edytowane przez dan737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Coobra CB25 i wymieniłem na GF . Lepsza wydajność na GF, zacieranie automatyczne i do tego komunikaty na telefon co się dzieje, super pompa, chłodnica przeciwbiezna- jestem w stanie zejść do ok 12 stopni w okresie zimowym.Jedyny minus to czyszczenie - tutaj trochę czasu trzeba poświecić bo należy przepuścić wodę z chemikaliami przez kocioł i chłodnice i i później gorącą wodę żeby wszystko wypłukać a to tak z 40 min. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, po Waszych opiniach widzę, że jednak warto dołożyć niż później żałować. Dla mnie tym bardziej będzie to przeskok kosmiczny z garów, worów filtracyjnych, wężykach z oplotem na mercedesika wśród kociołków. Jeszcze raz dzięki, po zakupie podzielę się moimi wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam chłodnicy nie czyszczę żadną chemią. Tzn czyszczę ale rzadko... Po chłodzeniu przepuszczam przez nią jedynie samą gorącą wodę prosto z kranu przez 2-3 minuty aż się wypłucze z brzeczki i ją zwijam. Przy następnej warce jak rozpoczynam chłodzenie to pierwsze ok 200-300ml brzeczki leci do zlewu dopiero resztę zawracam przez kilka minut aż się chłodnica wysterylizuje i włączam chłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2020 o 15:11, leonek napisał:

Decyzję podejmę sam, bardziej interesowałaby mnie opinia kogoś kto pracował z tańszymi wersjami jak również z GF i mógłby się wypowiedzieć czy warto wydać 2x więcej kasy. Z tego co wiem GF ma chłodnicę przeciwbieżną, nowy programator połączony z aplikacją i z tego co wyczytałem jest wykonany z grubszej blachy i to chyba tyle z innowacji(lub aż tyle) w stosunku do reszty. Nie mam doświadczenia z kociołkami automatycznymi dlatego pytam.

Chyba mogę się wypowiedzieć miałem GF 30L, zmieniłem go na Klarstein 45L (coobra cb5) i powiem Ci że tak naprawdę to jeden pies.

Owszem GF jest wykonany z troszkę grubszej blachy, z tym że i tak ocieplamy oba kociołki. Klony mają za to rączki.

Chciałbym też obalić mit że GF ma lepszą pompkę i się nie zapycha:d Są użytkownicy co go zapychają podczas zacierania.

Pompki w obu sprzętach(klarstein, coobracb5) i GF są identyczne od jednego producenta :D

Ważna uwaga: nie mówię o wczesnych wersjach z małą pompką, do tego nawet nie podchodź, mowa o wersjach nowszych np. CB5

Jak ktoś nie wie że nie można od razu puszczać full obiegu, że reguluje się delikatnie małymi kroczkami żeby nie zbić młóta to w obu kociołkach sobie nie poradzi.

Nigdy jak puszczasz pompę nie możesz mieć full obiegu, delikatnie zwiększamy i obserwujemy, ma w GF wracać rurką przelewową ale bardzo delikatnie tak żeby nie było prawie widać.

To jest zabezpieczenie żeby nie zjarać dna.

Ludzie piszą że na GF mają lepszą wydajność, sorrki ale to bzdura prowadzenie procesu jest identyczne, ba na GF nigdy nie miałem klarownej brzeczki.

Nie opiszę funkcji sterowników bo ja używałem oba sprzęty z sterownikiem Craftbeerpi 3 @Wajcha (sprzedaje mój sterownik na 3x ssr hiszpańskim a nie chińskim badziewiu)

Osobiście rekomenduje zakup tańszego kociołka, po wystawowe można dostać już jak ja za 850 zł(Klarstein 45L - brakowało rurki przelewowej).

Do obu podstawa to zakup siatki na sito kosza(ja teraz zacieram bez rurki przelewowej, grubo śrutuje 1.5 mm przerwa na śrutowniku patryka i powrót systemem antyprzypaleniowym), oraz zrobienie hoopstopera ale uwaga z siatki o oczku 09x09mm inne mniejsze będą się zapychać. To nie siatka ma filtrować a złoże na nim, a mąka wypłukana na początku zacierania ma wrócić na górę kosza zaciernego.

Przetestowałem 3 rodzaje siatek i dopiero ta 09x09mm jest ok, brzeczka podczas zacierania kryształ, IPA z 200g chmielu plus przełom z 48L i zero problemów z przepompowaniem, a brzeczka kryształ.

Dodam iż jedno co robi robotę w GF to chłodnica i to jest jedyna rzecz warta zakupu, jeśli masz umiejętności i zrobisz sobie sam lub uda Ci się kupić to nie ma znaczenia jaki masz kociołek.

Obu, będziesz musiał się nauczyć - GF nie robi sam piwa..

Więc wybór należy do Ciebie.

Ja wiem że na pewno nie wydał bym 6k kasy na GF 70L, to samo uzyskuje w tym za 850 zł plus parę modyfikacji.

Zlewam 2x cornelius po jednej warce i to dla mnie jest wystarczające.

 

 

 

Edytowane przez Pabllo_Lodz
Literówka tzw małpka :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pabllo_Lodz napisał:

ba na GF nigdy nie miałem klarownej brzeczki.

Nie opiszę funkcji sterowników bo ja używałem oba sprzęty z sterownikiem Craftbeerpi 3 @Wajcha (sprzedaje mój sterownik na 3x ssr hiszpańskim a nie chińskim badziewiu)

 

Właśnie to sterownik, aplikacja i łączność po BT daje temu kociołkowi główną przewagę. Tworzysz sobie recepturę i z telefonu uruchamiasz warzenie. Potem tylko robisz to co sterownik CI podpowiada pikaniem...

 

Poza tym, jakość wykonania, budowa sit, umiejscowienie sterownika przemawiało do mnie za wyborem GF. Nie ukrywam też, że wizualnie bardziej mi się podobał od konkurencji. No i mogę na nim robić jeszcze coś innego poza warzeniem...

 

A poniżej fotka klarowności brzeczki w końcowej fazie zacierania. Dodam że jest to weizen. Klarowność filtratu z innej warki można zobaczyć na 34 stronie.

 

 

IMG_1028.jpg

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, drhambone napisał:

siatka na sito o takim samym oczku jak na hopstoper czy jakiś inny rozmiar?

Tak, ja mam taką samą 09x09 mm.

@nike21 Zgadzam się sterownik robi robotę, ale oryginalny sterownik do GF 499 zł, kocioł coobra cb3 można znaleźć za ok. 900 zł i mamy GF :D

Oczywiście jak ktoś może wywalić tyle kasy na GF, to polecam choćby ze względu na chłodnicę.

Ale jak ktoś nie ma tyle kasy to można taniej i też będzie ok.

oczywiście mówię cały czas o wersjach z dużą pompą na 220V, poprzednia generacja z pompą na 12v się nie sprawdza.

Choć zmienić na pompę 220V to nie problem.

 

 

Edytowane przez Pabllo_Lodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kosz który służy do  zacierania sprawdzi się również przy  chmieleniu   ? Np 2 sitka na dno  ?  Próbował ktoś ?

Edytowane przez witur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, przymierzam się do zakupu GF30l i mam pytanie odnośnie osprzętu dodatkowego, który powinienem zakupić, żeby od razu usprawnić cały proces.

Co polecilibyście zakupić ? Jakaś lista niezbędnych gadżetów ? Jestem świeży w temacie. Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Edytowane przez Miguel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam tylko z dodatkowego hopstopera. Do kupienia dedykowany na stronie TB.
Szkoda, że dopiero teraz sie zanosisz, bo jeszcze 3 dni temu była promocja 15% chyba taniej.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to dobrze jest mieć hopstoper ( do kupienia gotowy w Twojbrowar.pl lub od kolegi lewatywa - będzie taniej), ocieplenie kociołka i zestaw camlock'ów zamiast oryginalnych połączeń ( choć te oryginalne mogą na początku być)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde od jakiegoś czasu przy filtracji bardzo zbija mi sie młuto i filtracja staje .. Jak sobie z tym radzicie? Nie miałem wcześniej problemów z filtracja nawet przy piwach pszenicznych. Wygrzew robię na 78 , może zarobić by na 75 tak jak sugeruje Grainfather ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, witur napisał:

Kurde od jakiegoś czasu przy filtracji bardzo zbija mi sie młuto i filtracja staje .. Jak sobie z tym radzicie? Nie miałem wcześniej problemów z filtracja nawet przy piwach pszenicznych. Wygrzew robię na 78 , może zarobić by na 75 tak jak sugeruje Grainfather ?

Ilość zasypu bez zmian? Taka sama grubość śruty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, anteks napisał:

Ilość zasypu bez zmian? Taka sama grubość śruty?

 

Między jedną a drugą warką  1 kg różnicy a zatrzymało się tutaj i tutaj ;)

 

Chyba zacznę sypać łuski , może w jakimś stopniu pomoże 

Edytowane przez witur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.