Skocz do zawartości

grainfather


le_szek

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Hanys93 napisał:

Na niemieckim hobbybrauerversand.de jest rowniez do jutra przeceniony na 649€

Ale oni chyba nie wysyłają do PL, mnie interesuje Chiller. Na stronie producenta brak na stanie.

Edytowane przez dan737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrócę do tematu filtra na dno GF.

Test testem na wodzie ale poniżej zdjęcia Milkshake IPA 100g amarillo i jak widzicie na zdjęciach chmielu w fermentatorze nie ma prawie wcale.

Z tym iż niemożna zakładać żadnej dodatkowej siatki, bo 16blg podczas gotowania podrywało mi filtr z dna.

Przypaleń praktycznie nie było, domyłem ciepłą wodą i gąbka.

Skubane wyłazi mi z fermentatora i musiałem obniżyć temp. do 17 stopni(FM 54) oraz wstrzymać się z mango i czarną porzeczką do opadnięcia piany.

IMG_20191202_083557.jpg

IMG_20191202_083548.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając informacji o fermentorze natknąłem się na sklep który przekazuje informacje dla klientów z kalifornii - California Recipients: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov

 

Dotyczy to m. in. Grainfathera. Ktoś wie o co chodzi ?

 

https://www.morebeer.com/products/grainfather-connect-bluetooth-connected-grain-brewing-system-120.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Niejan napisał:

Szukając informacji o fermentorze natknąłem się na sklep który przekazuje informacje dla klientów z kalifornii - California Recipients: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov

 

Dotyczy to m. in. Grainfathera. Ktoś wie o co chodzi ?

 

https://www.morebeer.com/products/grainfather-connect-bluetooth-connected-grain-brewing-system-120.html

Nie no spoko, ci z Kalifornii mogą dostać od tego raka, a cała reszta jest bezpieczna i może nadal kupować :)

Może w Kalifornii są takie przepisy i muszą ostrzegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skazi napisał:

Nie no spoko, ci z Kalifornii mogą dostać od tego raka, a cała reszta jest bezpieczna i może nadal kupować :)

Może w Kalifornii są takie przepisy i muszą ostrzegać.

Nie o to chodzi, tzn wiem, że jesteśmy bezpieczni poza kalifornia. W przypadku plastikowych dzbankow do gotowania sprawa jest prosta. Ale co tam w gf jest rakotworcze skoro cale urządzenie jest stalowe?  Może chodzi o węże silikonowe albo o pompę? 

Edytowane przez Niejan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Niejan napisał:

Może chodzi o węże silikonowe albo o pompę? 

W 100% pompa, gdyż jest używana podczas gotowania.

Tylko co mają powiedzieć Ci co używają pomp chińskich na 12v z plastiku:D

To dopiero jest nie zdrowe :D

Sam mam zamiar zmienić na pompę ze stali nierdzewnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2019 o 18:33, teufel napisał:

Nigdy nie modyfikowałem ph, a przed GF zrobiłem 59 warek i tak ciemnego "jasnego" piwa nigdy nie miałem :( 

Ha-ha-ha.. ;)

Kupiłem zestaw AIPA w Twoim Browarze w październiku

Dziś go uwarzyłem - miała być AIPA, wyszła mi Black AIPA.. Po prostu chłopaki przy pakowaniu pomyliły słody. Tak trudno dziś o dobre kadry... ?

No cóż.. Będę delektować się czarną odmianą zacnego trunku.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna warka za mną. Założenia wg BS 10,3 plato 25 litrów 75% wydajność. Uzyskane 11 brix 26 litrów. Wg BS daje to 83% wydajności. Oczywiście zastosowałem metodę, o której pisałem wcześniej... Chyba to działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nike21 napisał:

Kolejna warka za mną. Założenia wg BS 10,3 plato 25 litrów 75% wydajność. Uzyskane 11 brix 26 litrów. Wg BS daje to 83% wydajności. Oczywiście zastosowałem metodę, o której pisałem wcześniej... Chyba to działa...

Jeszcze komus sprawdza sie ta metoda? U mnie ni huhu..:/ dzis planowane 20l-14blg 76%, wyszlo 19l-14blg czyli ok. 72% wg. BS. Zestaw surowcow z  TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pabllo_Lodz napisał:

śrutowałeś Ty czy sklep?

Sklep śrutował jednak słód nie był zbyt grubo ześrutowany przynajmniej według mnie chociaż oczywiście można tutaj szukać rozwiązania tego problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirogster napisał:

Jakie pH zacieru i jak długo zacierałeś? Sprawdzałeś konwersję wskaźnikiem jodowym?

Ph zacieru 5.4, zacieranie 70min 66'C i 10min 78'C. Proby nie robie juz od kilkudziesieciu warek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śrutuje sam, słód z TB z Niemiec czyli Bestmaltz. Wody nie modyfikuje. Dzisiaj mniejszy wzrost niż wcześniej ale też mnie słodu bo tylko 4,5 kg. W zasadzie to z Niemiec było 4 kg słodu, a 0.5 kg z Wrocławia. U mnie to dzisiaj wyglądało tak:

 

słody:

 

- Pilzneński 4 kg

- Karmelowy EBC 20-30 0,5 kg

 

chmiel:

 

- Saaz 150 g

 

Zacieranie:

 

-50o C - 30 min

-67o C - 45 min

-Mash Out 78o C - 10 min

 

Gotowanie - 60 min 

 

Chmielenie:

 

- Saaz 50 g 60 min

- Saaz 50 g 15 min

- Saaz 50 g 0 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ph zacieru 5.4, zacieranie 70min 66'C i 10min 78'C. Proby nie robie juz od kilkudziesieciu warek.

 

Kurcze, trudno powiedzieć / zgadywać. Sam nie wiem, niby wszystko jest ok. Trzeba eliminować każda "zmienna" po kolei.

Słody masz pakowane osobno czy razem? Wrzucasz recepturę do BS i warzysz z nim (wydajność jaka zakłada sklep, profile sprzetowe, timery itp). Może coś z objętościami wody jest nie tak?

No albo fakt, jednak coś z tym śrutowaniem nie bangla?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mirogster napisał:

Słody masz pakowane osobno czy razem?

W tym przypadku słody były razem bo zamówiłem zestaw surowców na Lemon IPA czyli prosty zasyp pale ale, pilzneński, pszeniczny. Od bodajże 48 warki warzę na GF i profil sprzętowy, objętość wody mi się nie zmienia, początkowo wydajność zwykle 78-82%, ostatnie kilka warek 55-76%. Muszę przyjrzeć się swoim zapiskom i pomyśleć co tutaj nie gra bo lekko mnie to irytuje....fakt, faktem piwa wychodzą w większości wyśmienite i to jest najważniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.