Skocz do zawartości

grainfather


le_szek

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Wuuu napisał:

Daje radę. Tylko w zestawie nie ma nic do połączenia z pompą. Ja używam tej zapasowej gumy do standardowego filtra. Tylko trzeba ją trochę przyciąć.

 

ja stosuje silikonowy wezyk, tylko za pierwszym razem dalem go troche za malo i mi sie zzsunal podczas gotowania ?

 

czy zdążyło wam sie ze termometr przestał pokazywać temp - tzn pokazywał caly czas stalą? podczas ostatniej warki ustawiłem 78C i sterownik pokazywał mi caly czas 72C . dopiero po 10 min wyłączyłem gf wyjąłem / włożyłem termometr i wtedy ukazało mi sie 88C...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wuuu napisał:

Daje radę. Tylko w zestawie nie ma nic do połączenia z pompą. Ja używam tej zapasowej gumy do standardowego filtra. Tylko trzeba ją trochę przyciąć.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

 

Ja nic nie przycinam, jak będę robił kolejną warkę to wrzucę foto jak to u mnie wygląda.

 

4 godziny temu, witur napisał:

 

1 godzinę temu, Pabllo_Lodz napisał:

To pewnie to samo co od kol. lewatywy.

Czy daje radę to musiał byś sprawdzić, kol. lewatywę tu polecają.

Ja zawsze miałem problem z goryczką i od momentu użycia hop-spaider ten problem u mnie zniknął.

Ale to moja opinia.

 

 

 

Hopstoper z TB jest na pewno produkcji lewatywy tylko droższy niż u niego bezpośrednio. Mój daje radę rewelacyjnie a jest sporo mniejszy bo od kadzi z kega którą miałem wcześniej.

 

@war3333 od lewatywy możesz domówić siatkę taką jak na dolne sito do kosza zasypowego tylko gęściejsze i średnicą dopasowaną do tego sita z Aliexpress. Myślę że z powodzeniem zatrzyma większość jak nie wszystkie chmieliny. Mnie też zaczyna wkurzać hopspider bo jak dużo chmiele to siatka się zatyka i zostaje w niej brzeczka a kąpać go co drugą warkę w NAOH mi się nie chce...

 

Godzinę temu, leonzn napisał:

 

ja stosuje silikonowy wezyk, tylko za pierwszym razem dalem go troche za malo i mi sie zzsunal podczas gotowania ?

 

czy zdążyło wam sie ze termometr przestał pokazywać temp - tzn pokazywał caly czas stalą? podczas ostatniej warki ustawiłem 78C i sterownik pokazywał mi caly czas 72C . dopiero po 10 min wyłączyłem gf wyjąłem / włożyłem termometr i wtedy ukazało mi sie 88C...

 

U mnie wężyk silikonowy pękał bo od gotowania robił się zbyt miękki. Z termometrem miałem jedynie taką historię że się wysunął lekko z gniazda i sterownik nie mógł osiągnąć założonej temperatury. Po wsunięciu sondy do końca w gnieździe wszystko wróciło do normy. Może u Ciebie też tak było tylko nie zwróciłeś na to uwagi...

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam użyć wężyka o grubości ścianki 8/14, ścianka ma 3mm i taki wężyk spokojnie wytrzyma.

Zakres temp. ma od minus60 do 200 stopni.

Można też go wcisnąć po odpowiednim rozluźnieniu i trzyma na wcisk bez opasek.

Ja do tego sita z Chin użyłem siatki wielkość oczka 0.6mm, sito mesh 27(ok. 600 mikron) i jestem pewien że chmielu nie zatrzyma.

Dopiero ten hop-spaider z siatki wielkość oczka 0.07 sito mesh: 200 daje radę.

Jestem po teście na starym chmielu i do wody przedostaje się tylko aromat i trochę pyłu.

Mogłem dać tą drobną siatkę, z tym iż jestem przekonany że ona by się zatkała na amen.

U mnie ta modyfikacja ma na celu zabezpieczenie, przed przypalaniem odrobin słodu itp, to co się dostanie przy zacieraniu.

Nie mam czasu na przelewanie przed gotowaniem i wybieranie śmieci.

12 minut temu, nike21 napisał:

U mnie wężyk silikonowy pękał bo od gotowania robił się zbyt miękki. Z termometrem miałem jedynie taką historię że się wysunął lekko z gniazda i sterownik nie mógł osiągnąć założonej temperatury. Po wsunięciu sondy do końca w gnieździe wszystko wróciło do normy. Może u Ciebie też tak było tylko nie zwróciłeś na to uwagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pabllo_Lodz napisał:

Nie chcę cię rozczarować ale to sito ma bardzo duże otwory i w takiej wersji chmielu nie zatrzyma.

Zamówiłem podobne na dno ale do niego dołożyłem siatkę(od spodu) i tak wiem że chmielić muszę w hopspaider 400um, bo sito chmielin nie zatrzyma.


No tak tylko że Twoje sito wyklucza dodatkowe użycie oryginalnego filtra plus istnieje ryzyko przypaleń i nie widziałem żeby ktoś takiego rodzaju stosował w Grainfatherze natomiast to z robobrew gen3 stosuje mnóstwo osób i rzekomo się sprawdza. Zakłada się normalnie oryginalny filtr plus te sito jako "wsparcie". Nie mówię że kupiłem to bo wielu tak mówi i będzie dobrze po prostu uparłem się że muszę to przetestować i tyle. Na internecie oprócz znanych nam filmików z youtube z wykorzystaniem tego sita znajduje się także wiele opisów i zdjęć a wygląda to bardzo dobrze więc postanowiłem to sprawdzić. Jeszcze raz napiszę w skrócie bo już nie chce mi się rozpisywać, sporo napisałem w moim poprzednim poście - nie oczekuję spektakularnych efektów, po prostu testowałem na grainfatherze już chyba wszystko, hopstopper, hop spider, solidny whirlpool itd. oczekuję że będę mógł zrezygnować z hop spidera i gotować chmiel w całej objętości brzeczki oraz że odzyskam po gotowaniu całą brzeczkę bez problemów z zapychaniem się pompy itp. Testy za jakiś czas i obiecuję że moja opinia będzie bardzo szczera plus dodam jakieś zdjęcia. Jeszcze jedno, tak jak pisałem dotyczy to piw w których używa się bardzo dużo chmielu w trakcie warzenia i chłodzenia bo każdy wie że inne piwa nawet z oryginalnym filtrem nie sprawiają większych problemów. 
Mam już dość ipy - lubię, dla nich zacząłem warzyć piwo ale ostatnio było zbyt wiele, milkshake ipa, new england ipa, żytnie ipa jednak na potrzeby testów chyba powstanie kolejna ipa :).
 

Cytat

Nieźle, wygląda całkiem solidnie. A nawet gdyby kiedyś puściły te punktowe spawy na nóżkach, można spokojnie zastąpić je jakimiś śrubami z nierdzewki.
Mógłbyś podać jeszcze linka do Ali?


https://pl.aliexpress.com/item/32973873134.html?spm=a2g17.12010612.0.0.708c443e5pTy5n

Edytowane przez war3333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@war3333 testuj sam się chętnie przekonam jak to u Ciebie zadziała.

Wiem że ani moje sito, ani twoje plus oryginalny filtr chmielu nie zatrzyma.

Może Twoje sito plus hopstoper @lewatywa8 zadziała.

Ja w sobotę ważę milkshake IPA, ale chmiel dam do hop-spaidera.

Mam jakiś stary chmiel jeszcze z 2014 roku to przetestuje na wodzie, plus chmiel z moim sitem jak to działa.

Wieczorem napiszę i wstawię zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jestem po teście i jestem w szoku.

10 litrów wody i 50g starego chmielu gotowałem 15 minut, potem mieszanie i 5 minut odczekałem.

Pierwsze zdjęcia widać jak chmiel przedostaje się i zatrzymuje w hopspaider,

ale po 5 minutach cyrkulacji (symulowałem chłodzenie) i wymyciu dla zobrazowania hopspaidera mamy czystą wodę chmielową.

Przepływ zdławiony zaworem, wstawiam zdjęcia i filmik. Ostatnie zdjęcie to jak to wygląda po odciągnięciu płynu.

Dodam że pod filtrem jest siatka i całość skręcona w jedną część.

Komentujcie co sądzicie.

Edit:

Po wystygnięciu i wyjęciu filtra, trochę chmielu na spodzie(trochę mi wpadło przy wyjmowaniu filtra) i GF po kilku ruchach gąbką w ciepłej wodzie.

P.S

sorrki za kibelek ale spuszczałem wodę prosto do sedesu żeby nie brudzić wiadra.

 

IMG_20191128_161209.jpg

IMG_20191128_162206.jpg

IMG_20191128_162517.jpg

IMG_20191128_162724.jpg

IMG_20191128_163216.jpg

IMG_20191128_170309.jpg

IMG_20191128_165406.jpg

IMG_20191128_165349.jpg

Edytowane przez Pabllo_Lodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwarzyłem dwa jasne piwa na GF. Jeden Witbier + IPA. Oba są bardzo ciemne. Jakieś rady?
Zasyp Wita:
Słód Heidelberg 2kg, Słód Pszeniczny 0,5kg, Pszenica 1kg, Płatki Owsiane 0,2kg, Curacao 15g, Kolendra 15g

Zasyp IPA:
Pale ale 4,2kg, Pszeniczny 0,4kg, Karmelowy 30EBC 0,25kg

Czy używa ktoś Graincoat? Warto inwestować, czy odpuścić sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój Browar, nie pewne. Ja nie jestem zadowolony.

Lepiej mi wychodzi jak kupuje sam słody VM.

Ostatni zestaw z TB to porażka, jakieś dziwne błoto i zero przełomu.

Na słodach z VM zawsze miałem przełom.

Ale może zbieg okoliczności, zrób raz jeszcze to samo piwo na samemu kupionych słodach i porównaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2019 o 16:46, Wuuu napisał:

Daje radę. Tylko w zestawie nie ma nic do połączenia z pompą. Ja używam tej zapasowej gumy do standardowego filtra. Tylko trzeba ją trochę przyciąć.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

 

Tak jak obiecałem wrzucam foto. Ta gumka jest po prostu naciągnięta na rurkę i tak to montuje w kotle. Od kilkunastu warek nic się nie dzieje

IMG_0821.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę w nowym poście żeby było lepiej widoczne. Dzisiaj warzyłem RISa. Założenia wg BS - 22 BLG, 25 litrów. Wyszło jak poniżej na foto. Oczywiście zastosowałem metodę którą opisałem w pierwszym poście na stronie wcześniej...

 

słody:

 

- Pale Ale 5 kg

- Pszeniczny 1 kg

- Barwiący EBC 350-450 0,4 kg

- Karmelowy EBC 650-750 0,2 kg

- Palony EBC 1100-1500 0,45 kg

- Płynny ekstrakt ciemny 2,4 kg

 

Zacieranie:

 

-65o C - 75 min

-Mash Out 78o C - 10 min

 

Gotowanie - 90 min 

 

Ciemne słody dodane na ostatnie 10 minut pierwszej przerwy. Ktoś to jeszcze testował? U mnie się jak widać na razie sprawdza. Za 2 tygodnie kolejna warka chyba że RIS będzie się wlókł z fermentacją...

 

W kotle hopstoper i dodatkowa siatka na dolnym sicie wszystko od lewatywy.

IMG_0823.jpg

IMG_0825.jpg

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem dziś, otrzymałem z zasypu:

Plisner Mep©Pilsner

4.25 kg

Płatki Owsiane bł. 1 kg

Płatki Pszeniczne bł 1kg.

Laktosa 0.5 kg ostatnie 10 minut gotowania.

28.5 L  16 blg z laktozą z tym iż, aż tak dokładnie twojego przepisu się nie trzymałem.

Po prostu wsypałem i wymieszałem, odczekałem kilka minut i znów zamieszałem.

Wydajności nie liczyłem ale raczej jest ok. nie zmieściło mi się do fermentatora.

Musiałem zostawić miejsce na starter i 1.5 kg mango i 0.8kg czarnej porzeczki.

 

 

IMG_20191130_202713.jpg

Edytowane przez Pabllo_Lodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, nike21 napisał:

Ktoś to jeszcze testował?

U mnie nie pomogło, testowałem dzisiaj bo ostatnio mam kłopot z wydajnością przy mocniejszych piwach. Dzisiaj przy doppelbocku z 8,1kg słodu wyszlo tylko 18,5 BLg 20l :/ Skąd bierzesz słody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio http://malteurop.shop.pl/slody-jasne-c-1.html

Jak czegoś mi brakuje lub mniejsze ilości zamawiam w Deptana.pl - maja śrutowanie gratis.

Choć u mnie to z racji odbioru na miejscu, mam blisko do nich.

Mają słody z Viking Malt i też nie narzekam.

TB unikam od ostatniego zestawu który trochę leżał nie ześrutowany.

Edytowane przez Pabllo_Lodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pabllo_Lodz napisał:

Może faktycznie coś z tymi słodami chociaż dawniej nie miałem z tym problemu, aktualnie nabywam większość w TB. Do 15BLG wydajność zgodna z beersmithem ok 78-82%, przy zasypach na poważniejsze piwa >20BLG ok 60% , a dzisiaj wyszło jeszcze mniej...:/

Edytowane przez dan737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupowałem wszystko w TB, podstawowe z Niemiec, specjalne z Polski. Mam też resztki ciemnych słodów z Optimy. Akurat w w/w przepisie było Pale Ale z Weyermana, pozostałe z Optimy no i dwa ekstrakty ciemne WES kupione w TB. Ja w zasadzie wszystko zawsze kupowałem w TB i ostatnio kilka worków z Optimy. Nigdy nic nie kupiłem z innego sklepu, może coś ze sprzętu na początek ale już nie pamiętam no i coś tam od majfrenda. Jak miałem kadź z kega kupowałem w TB słody z Wrocławia i miałem zawsze 85% wydajność. Po przejściu na GF spadło do 75% i zdarzyło się ze 2 razy 80% przez 20 warek. Ostatnie dwie warki z tą przerwą 10 minut dało ok 90%. Teraz będę domawiał słody na resztę warek zaplanowanych w tym sezonie i chyba kupię znowu z Optimy. Jest sporo taniej i sprawdzę dalej tą wydajność. Dodam że nigdy nie modyfikowałem wody i nie dodaje żadnego kwasu. Czysta kranówianka z Warty :)

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pabllo_Lodz napisał:

Testowałem dziś, otrzymałem z zasypu:

Plisner Mep©Pilsner

4.25 kg

Płatki Owsiane bł. 1 kg

Płatki Pszeniczne bł 1kg.

Laktosa 0.5 kg ostatnie 10 minut gotowania.

28.5 L  16 blg z laktozą

 

Wpisałem te parametry do BS i myślę że całkiem nieźle

 

image.thumb.png.3a0b18448aaac67877f6da4816d02464.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wajcha napisał:

Jakby ktoś był zainteresowany to w tym holenderskim sklepie jest dobra cena na GF. Kupowałem już rzeczy z tego sklepu czas przesyłki do Polski to jakieś 4 dni.

Promocja do dzisiaj więc nie było co się długo zastanawiać :D

Dzięki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.