Skocz do zawartości

grainfather


le_szek

Rekomendowane odpowiedzi



 
A tak w ogóle to w jaki sposób przygotowujecie wodę do wysładzania? Wcześniej podgrzewałem te kilka litrów w garze na palniku gazowym, na którym później robiłem gotowanie.


A do ppdgrzewania wody do wysładzania używam elektrycznego warnika 20l. Do kupienia poniżej 200 zt na portalach aukcyjnych.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych dzisiaj dotarla mi ta oto zabawka czyli wortometer z oficjalnego sklepu GF bo ilez mozna czekac na sklep TB. Cenowo z przesylka wyszlo 105zl, zamawialem w niedziele wiec w 5 dni dostawa kurierem. 

20190118_175942.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś poinformować, że zamawiasz to się pewnie pare osób, ze mną na czele, podpięło pod zakupy i koszty przesyłki by się rozłożyły :) ale faktycznie 100 to nie duzo. Ale chyba zaraz ma być w TB


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie można było zrobić zrzutkę ale zamawiałem tak na szybko i nie pomyślałem. A na TB nie wiem czy się doczekasz....miał być w styczniu, a teraz mi odpisali.... "Dotychczas był niedostępny w europejskim magazynie producenta. Jeśli sytuacja się zmieni powinien pojawić się w drugiej połowie lutego."  Z tego co obserwuje w oficjalnym sklepie GF jest już dostępny blisko miesiąc. Sama wysyłka ok 6 Euro wiec tyle praktycznie co kurier w PL  

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2019 o 18:07, Wuuu napisał:

Mogłeś poinformować, że zamawiasz to się pewnie pare osób, ze mną na czele, podpięło pod zakupy i koszty przesyłki by się rozłożyły :) ale faktycznie 100 to nie duzo. Ale chyba zaraz ma być w TB


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

byłem w tym tygodniu w  TB i o dostawie nic nie wiedzą ( rzekomo brak w europejskiej dystrybucji) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie więc jeśli planujecie zakup uderzajcie do sklepu GF póki są jeszcze na stanie. Warzyłem...chłodziłem w sobotę i polecam zdecydowanie Wortometer. Takie cuś powinno być w zestawie z kociołkiem, a nie teraz kombinowanie z temometrami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich!

Houston, mam problem.

Włączyłem dziś GF, zasypałem słód, włączyłem recepturę, wszystko szło jak należy. Nowy programator, pompa pompuje, grzałka grzeje. Nagle zanikł prąd. Kiedy przywróciłęm prąd do GF - wszystko działa oprócz grzałki. Nie grzeje. A ni przez programator, a ni bezpośrednio do gniazdka prądu. Definitywnie problem z grzałką.

Czy miał ktoś z Państwa takie przypadki - niedziałająca grzałka / popsuta grzałka / wymiana grzałki?

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!
Houston, mam problem.
Włączyłem dziś GF, zasypałem słód, włączyłem recepturę, wszystko szło jak należy. Nowy programator, pompa pompuje, grzałka grzeje. Nagle zanikł prąd. Kiedy przywróciłęm prąd do GF - wszystko działa oprócz grzałki. Nie grzeje. A ni przez programator, a ni bezpośrednio do gniazdka prądu. Definitywnie problem z grzałką.
Czy miał ktoś z Państwa takie przypadki - niedziałająca grzałka / popsuta grzałka / wymiana grzałki?
Będę wdzięczny za podpowiedzi.
A nie naciskałeś może tego przycisku czerwonego na dole GF?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mówię o tym mash/normal. To pozostałości po starym sterowniku trzeba bylo przestawiac. Teraz wystarczy ze jest caly czas wlaczony i juz sterownik sam reguluje moc grzalki. Jak wylaczyles przypadkiem to nie bedzie grzało.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff..

Naprawione metodą prób i błędów.

Obróciłem GF do góry dnem. Wygląda na to iż dzyndzel po środku na dole pod spodem - to chyba bezpiecznik.

Wcisnąłem go, z powrotem dodałem wody i.. grzeje!! ;)

Może komuś się przyda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś przerabiał już zaworek bezpieczeństwa (ten ze sprężynką i kulką ) na jakieś szybkozłącze? Wczoraj już mnie szlak trafił z przypychaniem się tego tworu i muszę na coś to zamienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, nike21 napisał:

Czy ktoś przerabiał już zaworek bezpieczeństwa (ten ze sprężynką i kulką ) na jakieś szybkozłącze? Wczoraj już mnie szlak trafił z przypychaniem się tego tworu i muszę na coś to zamienić.

 

na początek po prostu wyciągnij tą sprężynkę i kulkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, nike21 napisał:

Czy ktoś przerabiał już zaworek bezpieczeństwa (ten ze sprężynką i kulką ) na jakieś szybkozłącze? Wczoraj już mnie szlak trafił z przypychaniem się tego tworu i muszę na coś to zamienić.

 

Ja tak zrobiłem, jakie tam są gwinty itd. opisałem w tym poście: 

Jednak z perspektywy czasu muszę powiedzieć, iż nie polecam tych szybkozłączek, które tam (czy w jakimś wcześniejszym, późniejszym poście) opisałem. Tak w skrócie, często się zacinały. Od jakiegoś czasu zamieniłem je na camlocki i muszę powiedzieć, że są one znacznie wygodniejsze w obsłudze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie (być może trywialne) do posiadaczy Graincoat. Ostatnio przez moją nieuwagę wykipiała mi brzeczka i jak się można domyśleć mój graincoat jest cały ufajdany. Wszędzie piszą o tym, że można go prać, ale nigdzie nie znalazłem info jak. Mogę tak po prostu wrzucić go do prania z ubraniami? Temp. 40st. będzie ok? Nigdy nie prałem tego typu pianki, więc nie wiem czy nie narobi bałaganu lub zniszczy się podczas prania. Ma ktoś jakieś pomysły czy doświadczenia z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pianki neoprenowej nie prał w pralce.

 

Raczej celowałbym w prysznic, wannę lub miskę z wodą :) I użył jakiwegoś delikatnego detergent (wystarczy nawet żel pod prysznic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.