Skocz do zawartości

grainfather


le_szek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.11.2018 o 19:49, Wąski napisał:

dla mnie te naklejki są słabe, jakieś inne pomysły ?

Kup taka oslone na fermentor

https://m.aliexpress.com/item/32853953785.html?pid=808_0000_0109&spm=a2g0n.search-amp.list.32853953785&aff_trace_key=a2f3d869c7ed43589712f9a6f041c598-1544093163935-06692-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=2222amp-vN5Rc38Z6MWce3F2ZCOCmQ1544093187828

Przekladasz czujnik temperatury z GF do fermentora i masz aktualna temperature brzeczki. Moze nie jest to termomert przeplywowy ale dla mnie wystarcza.

Pozniej w oslone wkladasz czujnik od sterownika lodowki i wszystko dziala jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Morze napisał:

Kup taka oslone na fermentor

https://m.aliexpress.com/item/32853953785.html?pid=808_0000_0109&spm=a2g0n.search-amp.list.32853953785&aff_trace_key=a2f3d869c7ed43589712f9a6f041c598-1544093163935-06692-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=2222amp-vN5Rc38Z6MWce3F2ZCOCmQ1544093187828

Przekladasz czujnik temperatury z GF do fermentora i masz aktualna temperature brzeczki. Moze nie jest to termomert przeplywowy ale dla mnie wystarcza.

Pozniej w oslone wkladasz czujnik od sterownika lodowki i wszystko dziala jak nalezy.

Dzięki ,ale moim celem jest chłodzenie do takiego poziomu, żeby móc możliwie jak najszybciej zadać drożdże do napowietrzonej brzeczki. Kiedy przelewam ją do fermentora przy ( dajmy na to 30C ) trwa to póżniej dla zbyt długo żeby móc zadać drożdże. Dlatego uczepiłem się pomysłu sprawdzania temp przed przelaniem do fermentora. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mając termometr w fermentorze wiesz na bieżąco o jakiej temperaturze leci brzeczka i możesz wtedy regulować przepływ wody lub brzeczki, żeby mieć docelowo idealną temp do zadania drożdży. Wystarczy termometr z sondą.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Robert87 napisał:

@Wąski jakiego typu chlodnicy uzywasz?

mam zanurzeniową, i przeciwbieżną ( z tym, że tej drugiej ) użyłem raz w sytuacji kiedy hop stoper całkowicie uniemożliwił przepompowanie brzeczki, więc tak naprawdę nie wiem dokładnie jak ona działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje najprostsze i najtańsze rozwiązanie wygląda tak, że wbiłem termometr w wąż tuż przed fermentorem i działa :D

 

To był pierwszy prototyp :D Ponieważ przebity wąż po wyjęciu termometru natychmiast się zasklepił i w tym miejscu na pewno chciałoby wyrosnąć coś złego :D Uciąłem go i wyciąłem nową dziurkę nożyczkami (najchętniej bym ją wybił dziurkaczem do paska ale nie mam, to będzie trzeci prototyp :D Duża dziurka powinna się dać spoko zdezynfekować i myślę, że tak zostanie.

a.JPG

b.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Stoję przed zakupem Grainfather'a i mam takie być może banalne pytanie: gdzie zwykle używacie sprzętu? Kuchnia? Łazienka? Czy dużo zapachów wydziela się podczas zacierania i warzenia?

Do tej pory, tak jak wszyscy, korzystałem z wielkiego gara ustawionego na palniku na tarasie/balkonie, więc temat "wyziewów" nie istniał, ale gdy z całym procesem wchodzę do mieszkania, to zaczyna to być lekko krytyczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem tego... Mi cały ten proces po prostu pachnie:)

Wysłane z oddziału Poczty Polskiej przy użyciu Tapatalka


Mam może i pachnie, ale nie wszystkim domownikom musi pasować :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Wuuu napisał:

Możesz używać go też na zewnątrz. Ja praktycznie warzę zawsze na tarasie. Aromaty jak ze zwykłego gara :)

 

Opcja z tarasem/balkonem generuje problem z dostarczeniem wody: trzeba albo ją "zanieść" albo przenieść urządzenie bliżej łazienki/kuchni. A chciałem tego uniknąć - wystarczająco naciągałem się pełnego gara z tarasu do łazienki i odwrotnie.

A tak w ogóle to w jaki sposób przygotowujecie wodę do wysładzania? Wcześniej podgrzewałem te kilka litrów w garze na palniku gazowym, na którym później robiłem gotowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z wody butelkowanej do zacierania i wysładzania. Po 5l najtańsza z supermarketu wychodzą grosze.

Przy okazji wąż ogrodowy do mycia sprzętu na zewnątrz.

Nie wiem jak wygląda sytuacja u Ciebie, ale taki wąż można zamontować też w kranie kuchni/łazienki i dostarczać wygodnie wodę tam gdzie jej potrzebujesz.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.