Skocz do zawartości

grainfather


le_szek

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Wuuu napisał:

Nie ma chyba takiej. Pytaj tutaj co nie jest jasne, postaramy się pomóc :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

na początek

pyt.1 czy na czas zacierania użyć oryginalnego filtra a po wysłodzeniu przenieść brzeczkę do fermentora tymczasowego, całość wymyć i założyć hop stoper?  

pyt. 2 czy nowy sterownik  daje możliwość sygnalizacji,  kiedy wrzucać kolejne porcje chmielu ?

sorry jeśli już było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



na początek
pyt.1 czy na czas zacierania użyć oryginalnego filtra a po wysłodzeniu przenieść brzeczkę do fermentora tymczasowego, całość wymyć i założyć hop stoper?  
pyt. 2 czy nowy sterownik  daje możliwość sygnalizacji,  kiedy wrzucać kolejne porcje chmielu ?
sorry jeśli już było.


1. Ja tak właśnie robię i polecam poświęcić te 30 minut na tę czynność, bo sporo syfu zostaje po zacieraniu pod fałszywym dnem.
2. Tak, daje. Trzeba tylko stworzyc recepturę na tej stronie GF i ściągnąc apkę na kom. Potem wystarczy rozpocząć nową sesję i sterownik będzie informować o każdym kroku podczas zacierania i gotowania kiedy wrzucic chmiel.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno. 
przez chłodnicę przepuszczać gotującą się brzeczkę celem sterylizacji np 10-15min przed końcem gotowania?
5 minut wystarczy (bez chłodzenia) potem w zależności czy chmielisz na hopstand czy nie to schładzasz do ok 79C i zatrzymujesz chłodzenie, chmielisz, czekasz i od razu do fermentora. Od razu można korygować temp wylatującej brzeczki w zależności jak zimną masz wodę w kranie to nawet do 17C można schłodzić od razu ze 100C

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wąski napisał:

na początek

pyt.1 czy na czas zacierania użyć oryginalnego filtra a po wysłodzeniu przenieść brzeczkę do fermentora tymczasowego, całość wymyć i założyć hop stoper?  

pyt. 2 czy nowy sterownik  daje możliwość sygnalizacji,  kiedy wrzucać kolejne porcje chmielu ?

sorry jeśli już było.

 

AD1 - Zanim nie mialem hopstopera od Lewatywy to przez ten fabryczny filtr lecialo sporo syfu, jak juz nabylem hopstopper to  zakladam go tez na zacieranie i wszystko jest klarowne. Jesli masz hopstopper to imo szkoda czasu, ale sprobuj sobie tak i tak - sam dojdziesz do odpowiednich wnioskow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, morgus napisał:

 

AD1 - Zanim nie mialem hopstopera od Lewatywy to przez ten fabryczny filtr lecialo sporo syfu, jak juz nabylem hopstopper to  zakladam go tez na zacieranie i wszystko jest klarowne. Jesli masz hopstopper to imo szkoda czasu, ale sprobuj sobie tak i tak - sam dojdziesz do odpowiednich wnioskow. 

a możesz dać zdjęcie jak go podłączasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, morgus napisał:

uciąłem na końcu oryginalny silikonowy łącznik od podstawowej bazooki i nałożyłem na hopstoper

photo_2018-11-19_19-04-02 (2).jpg

photo_2018-11-19_19-04-02.jpg

czyli z fabrycznego filtra całkowicie zrezygnowałeś ( gumka ciachnięta )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
AD1 - Zanim nie mialem hopstopera od Lewatywy to przez ten fabryczny filtr lecialo sporo syfu, jak juz nabylem hopstopper to  zakladam go tez na zacieranie i wszystko jest klarowne. Jesli masz hopstopper to imo szkoda czasu, ale sprobuj sobie tak i tak - sam dojdziesz do odpowiednich wnioskow. 
Ale przecież cały syf, który przedostał się przez fałszywe dno zanim ułoży się złoże, tym bardziej z hopstoperem nie wróci na górę i zostaje na czas gotowania, co nie jest wskazane. Kilknaście postów wyżej wklejałem zdjęcia tego syfu co zostaje w garze po zacieraniu. I

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś też, że nie używasz żadnych dodatkowych siatek do zacierania  - to i leci syf przez te otwory, ktore sa w podstawowym wyposażeniu. 
Ale kolega @Wąski też pracuje bez siatki, więc polecam rozwiązanie pod niego. I tu od razu zakładany hopstoper się nie sprawdzi.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh to przepraszam, źle zrozumiałem. Pierwsze dwie warki robiłem bez dodatków od Lewatywy i dodatkowego przelewania do fermentora i  są bardzo smaczne hehe.   @Wąski - polecam więc dodatkową siatkę od  kolegi @lewatywa8 . Koszt niewielki a ile czasu zaoszczędzone ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszym zacieraniu w GF ( bez gotowania ) do celów innych niż piwowarskie ?  

Poszło 8kg  słodu, co w moim odczuciu. stanowi już maks możliwości tego sprzętu. Całość  przebiegła sprawnie z użyciem aplikacji w kom (super temat ) 

Zastrzeżenia mam jedynie do podgrzewania ustalonej temp w zakresie ost. 2-3 stopni. Trwa to po prostu bardzo długo. Podobnie jak przejście do mash out. 

Tryb grzałek ( mash)  Może lepiej będzie jednak ustawić od początku na pełną moc i zaoszczędzić trochę czasu?  Jak robicie u  siebie ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze odwiedziny Carrefour skończyły się modyfikacją GF.?

Neoprenowa mata do jogi za jedyne 32.99 została wykorzystana jako materiał do płaszczu izolacyjnego. Czyli DIY Graincoat. 

Jak na zdjęciach :)

Wysokość izolacji 42.5 cm

Szerokość 110 cm

Płaszcz nie będzie na rzepy. Wykorzystam stary pasek bagażowy, zaciskany po środku.

 

IMG_3175.JPG

IMG_3170.JPG

IMG_3172.JPG

IMG_3173.JPG

IMG_3171.JPG

Edytowane przez olko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś patent na transportowanie pełnego grainfathera? Chodzi mi o to że w moim przypadku chciałbym zacierać i warzyć w jednym pomieszczeniu, a chłodzić gdzie indziej. Poprzednio miałem Brewcraftera i tam były zwykłe uszy do przenoszenia, a tu ich brak.

Edytowane przez dan737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najszybciej to wziąć rurkę z nierdzewki taką fi 10mm i na nią nakleić taki termometr. Wpiąć go w wężyk wylotowy z chodnicy i masz a;la Blichmanowski thrumometer. Choć ten oryginalny jest z aluminium, więc pewnie i miedziana rurka może dać rade choć osobiście wolałbym KO

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nike21 napisał:

najszybciej to wziąć rurkę z nierdzewki taką fi 10mm i na nią nakleić taki termometr. Wpiąć go w wężyk wylotowy z chodnicy i masz a;la Blichmanowski thrumometer. Choć ten oryginalny jest z aluminium, więc pewnie i miedziana rurka może dać rade choć osobiście wolałbym KO

dla mnie te naklejki są słabe, jakieś inne pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.