Skocz do zawartości

grainfather


le_szek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie dla użytkowników Grainfather Connect: jak działa opcja Water Treatment Alert przy wkładaniu Quick profile v Androidzie?

Nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie. Jak to włączysz to pod koniec zacierania dostajesz alarm przypominający aby grzać wodę do wysładzania.

Edytowane przez yorg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

mam pytanie - jakie stężenia PBW używacie do mycia?

 

Gość w tymi filmie radzi stężenia zbliżone do tych z oryginalnego środka czyli 2 łyżki na 7,5 litra wody przy pierwszym myciu. Kolejne już nawet mniejsze stężenie.

 

Jakby używać PBW wg instrukcji to na takie 15 litrów trzeba by wsypać chyba z 200gr. Rozumiem że instrukcja producenta chyba przewiduje mycie gąbką,czy innym ustrojstwem ręcznie a nie cyrkulację w ~55C.

 

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myje plynem do naczyn (recznie, delikatna gabka). Tube na mloto zaraz po zacieraniu, a caly kociol po transferze brzeczki do fermentora, tak zeby nic nie mialo czasu na przyschniecie.a ew. przypalenia na dnie sokiem z cytryny (powaznie). Pobieznie to przeplukuje woda.

Pozadne plukanie 2x lyzki PBW na jakies 5 litrow wody, ok 20 min (albo ile mi sie chce;)), wrzaca woda (w recylkulacji + wymiennik).

Mozna tak, albo wrzaca woda kilka minut i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze, jak cos sie przypali to po fakcie nie szorowac powierzchni dna (powstaja rysy)! Polac sokiem z cytryny, chwile poczekac i prawie samo zejdzie.

Co do zapobiegania, kilka szczegolow ma znaczenie. Stopien zmielenia ziarna; zbytnie ograniczanie przeplywu; mozna zastosowac sitko na odplyw przelewu (centralna rurka); ew. dodatkowe sito z jakiejs siatki; pomieszac zacier co jakis czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że ja chcę uniknąć problemu z przypalaniem się (znacznej czy też nie) ilości mąki na dnie :) Jeszcze całego procesu warzenia nie przeprowadziłem ale już widzę w którym miejscu na dnie występuje problem. Ja spróbuję stawić filtr w centralnym miejscu (jak na zdjęciu) żeby pompa  zasysała w większą mocą z nad grzałek. Nie wiem czy zda to egzamin ale warto spróbować.
 Aaaa i jeszcze dodaję zdjęcia kociołka z izolacją, sobotnia praca... 

filtr.jpg

izolacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz mial problem z wydajnoscia grzalek w ten sposob!

Zawsze powstaje lekki maczny osad, ktory przywiera do dna. Dopiero po wysladzaniu, mozna go usunac lyzka albo innym mieszadlem, lekko 'przejezdzajac' po dnie (ale tak zeby zbytnio go nie porysowac).

Plus takie umiejscowienie filtra, grozi przypadkowym odlaczeniem (potracenie mieszadlem itp).

Aby obejrzec co i jak, goraco polecam filmiki David'a Heath'a na YT.

 

PS. Niezle wioslo w tle

 

PPS. Z czego wyciales izolacje?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolację wykonałem z tego co sprawdziło mi się w kegu (http://allegro.pl/tasma-kauczukowa-armaflex-ace-50mm-x-15mb-x-3mm-i6698100829.html). Podwójna warstwa i mam 6 mm dobrej izolacji za 40 zł. 
Mimo wszystko spróbuję jedno warzenie z takim umiejscowienie filtru. A ciekawi mnie czy w coobrach itd. też jest taki problem? 
Hehehe no wiosło fajne ale ciężko je użyć do warzenia :D Zapomniałem zmniejszyć kadr na zdjęciu :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem coobre i nigdy nie miałem przypalenia ( poza jednym razem gdy gotowałem portera ponad 2h ) ale w zasadzie wyszło  mu to na dobre ;)

 

myślę że kluczem tutaj jest odpowiednie ześrutowanie. Jak złoże będzie dobrze ułożone + dobry przepływ to mąka powinna się przefiltrować sama.

Tak myślę, bo pierwsze warzenie w grainfatherze dopiero przede mną :)

 

a jak jesteśmy przy śrutowaniu - robicie wg zaleceń producenta? w sensie 1.2 - 1.4 mm?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duze masz te przypalenie? Zawsze troche jest ale nie wplywa to na jakosc piwa a i schodzi bardzo latwo (pbw+miekka gabka).
Co do spadku wydajnosci grzalek z przesunietym filtrem to chyba nie powinien byc on problemem. Sam uzywam hopstoppera (od kolegi Lewatywa) ktory zaslania cala grzalke i nie zauwazylem zeby wydajnosc grzania spadla (w sumie pewnie czesc maczki osiada na hopstoperze i on tez zmniejsza nieco przypalanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie miałem tylko lekko brązową mąkę na dnie ale zakończyłem pracę na zacieraniu. Myślę że podczas gotowania problem byłby większy. Czytając poprzednie odpowiedzi w tym wątku widać że jest to oczywista oczywistość co mnie trochę irytuje :thumbdown: Ale cóż będę próbował różnych sposobów aby się tego pozbyć lub zminimalizować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na wężyku przedłużyłem i dałem na środek spodu kotła. nie wiem czy to było przyczyną czy nie ale na dnie miałem delikatną mgiełkę z mąki nieprzypalonej i po zakołysaniu kotłem dno wyglądało jak na zdjęciu. Więc chyba nie jest źle, wydajność grzałek raczej też ok.

dno.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.