Skocz do zawartości

grainfather


le_szek

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie do użytkowników GF. jak duże warki można na nim zrobić? chodzi mi o maksymalną ilość brzeczki do fermentacji powiedzmy dla 12, i 16 BLG

 

i czy poza siatką na dno kosza oraz hopstoperem i hopspiderem coś jeszcze musiałbym zakupić żeby nie mieć przygód jakie tu wyczytałem?

 

mam jeszcze pytanie z innej beczki. czy nowy sterownik można zaadoptować do np kadzi z kega?

 

Brzeczka (12-14 BLG) finalnie po schłodzeniu do fermentora trafia u mnie w ilości ok 26L. Przed gotowaniem 29,5 - 30L. Zasyp w ilości ok. 6 kg. Pewnie można by było uzyskać więcej przez zrobienie "mocniejszej" brzeczki z większego zasypu a potem dolać wodę do fermentora ale nie próbowałem :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do użytkowników GF. jak duże warki można na nim zrobić? chodzi mi o maksymalną ilość brzeczki do fermentacji powiedzmy dla 12, i 16 BLG

 

i czy poza siatką na dno kosza oraz hopstoperem i hopspiderem coś jeszcze musiałbym zakupić żeby nie mieć przygód jakie tu wyczytałem?

 

mam jeszcze pytanie z innej beczki. czy nowy sterownik można zaadoptować do np kadzi z kega?

Ostatnio robiłem Foreign Smoked Stout 16'Plato (5kg słodów pdst.i 1kg słodów specjalnych)po wysładzaniu (15l wody) wyszło mi 26l brzeczki 15'Brix,po gotowaniu wlałem do fermentora 21l brzeczki 17'Brix.Mogłem wysładzać nawet 18l wody żeby zejść do zakładenego 16'Plato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pytanie do użytkowników GF. jak duże warki można na nim zrobić? chodzi mi o maksymalną ilość brzeczki do fermentacji powiedzmy dla 12, i 16 BLG

 

i czy poza siatką na dno kosza oraz hopstoperem i hopspiderem coś jeszcze musiałbym zakupić żeby nie mieć przygód jakie tu wyczytałem?

 

mam jeszcze pytanie z innej beczki. czy nowy sterownik można zaadoptować do np kadzi z kega?

 

Brzeczka (12-14 BLG) finalnie po schłodzeniu do fermentora trafia u mnie w ilości ok 26L. Przed gotowaniem 29,5 - 30L. Zasyp w ilości ok. 6 kg. Pewnie można by było uzyskać więcej przez zrobienie "mocniejszej" brzeczki z większego zasypu a potem dolać wodę do fermentora ale nie próbowałem :)

Pozdrawiam.

 

to jaką pojemność ma kocioł? myślałem że 30L czyli że maks do gotowania może być 25L tak zeby nic nie kipiało

 

rozumiem że do 16BLG ze spokojem zrobię warkę 25L?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pytanie do użytkowników GF. jak duże warki można na nim zrobić? chodzi mi o maksymalną ilość brzeczki do fermentacji powiedzmy dla 12, i 16 BLG

 

i czy poza siatką na dno kosza oraz hopstoperem i hopspiderem coś jeszcze musiałbym zakupić żeby nie mieć przygód jakie tu wyczytałem?

 

mam jeszcze pytanie z innej beczki. czy nowy sterownik można zaadoptować do np kadzi z kega?

 

Brzeczka (12-14 BLG) finalnie po schłodzeniu do fermentora trafia u mnie w ilości ok 26L. Przed gotowaniem 29,5 - 30L. Zasyp w ilości ok. 6 kg. Pewnie można by było uzyskać więcej przez zrobienie "mocniejszej" brzeczki z większego zasypu a potem dolać wodę do fermentora ale nie próbowałem :)

Pozdrawiam.

 

to jaką pojemność ma kocioł? myślałem że 30L czyli że maks do gotowania może być 25L tak zeby nic nie kipiało

 

rozumiem że do 16BLG ze spokojem zrobię warkę 25L?

 

do gotowania 30-31L spokojnie (trzeba pilnować tylko żeby na poczatku nie wykipiała piana) po gotawaniu i schłodzeniu ( po stratach na parowanie i osady) zostaje 26L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, dzięki za odpowiedzi

 

a jak wygląda sprawa nowego sterownika do innej kadzi? np z kega? bo w cenie 500zł jest fajny programator z sondą temp i wyjściem na pompę/mieszadło.

 

i mam jeszcze jedno pytanie. jest ktoś kto może porównać GF do kadzi z kega? ja taką właśnie mam, z mieszadłem, bez FD, tylko ciężkie kurestwo i myślę o ewentualnej przesiadce na GF właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, dzięki za odpowiedzi

 

a jak wygląda sprawa nowego sterownika do innej kadzi? np z kega? bo w cenie 500zł jest fajny programator z sondą temp i wyjściem na pompę/mieszadło.

 

i mam jeszcze jedno pytanie. jest ktoś kto może porównać GF do kadzi z kega? ja taką właśnie mam, z mieszadłem, bez FD, tylko ciężkie kurestwo i myślę o ewentualnej przesiadce na GF właśnie.

 

Sterownik pewnie możesz wykorzystać do innej kadzi.

Pozostaje kwestia, jak zamontujesz do kadzi sondę temperatury aby odczyt był poprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje pilnej porady.

Przez nieuwagę wsypałem za mało słodu do warki, miało być 4,2kg a dałem 2,2kg (coś pomieszałem przy ważeniu).

Co teraz żeby wyjść na zakładaną objętość? cukier/glukoza do brzeczki żeby podnieść BLG ?

Mam jeszcze puszkę ekstraktu jasnego, może to będzie lepsze ?

 

Przepraszam, że nie właściwy wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie właściwy wątek.

 

Myślę, że to temat na ostry dyżur, tam będzie szybsza reakcja.  http://www.piwo.org/topic/5086-ostry-dy%C5%BCur-w%C4%85tek-tylko-dla-potrzebuj%C4%85cych-pilnej-pomocy/page-328

Moim zdaniem ekstrakt będzie najlepszym rozwiązaniem

Edytowane przez ASadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już jest w Google Play.

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka

 

 

Właśnie widziałem apke i to mnie najbardziej zdziwiło, że na TB piszą w dalszym ciągu, że tylko iOS. 

 

W takim wypadku, czy może ktoś już korzystał z Androidowej apki z tym sterownikiem? 

Jeżeli tak to czy sterownik z TB czy z zagranicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już jest w Google Play.

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka

 

Właśnie widziałem apke i to mnie najbardziej zdziwiło, że na TB piszą w dalszym ciągu, że tylko iOS.

 

W takim wypadku, czy może ktoś już korzystał z Androidowej apki z tym sterownikiem?

Jeżeli tak to czy sterownik z TB czy z zagranicy ?

Apka ukazała się chyba dopiero dziś, tak, że chyba nikt nie miał czasu przestować a TB aktualizować info na stronie.

 

 

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli tak to czy sterownik z TB czy z zagranicy ?

To, skąd jest sterownik nie będzie miało znaczenia. Kominikacja miedzy aplikacją na iOS i Androida a sterownikiem będzie wyglądała identycznie.
Mój to wersja EU.

Nie wiem czym różni się wersja UK bo napięcie w sieci jest takie samo.

 

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mój to wersja EU. Nie wiem czym różni się wersja UK bo napięcie w sieci jest takie samo.

wtyczką?
Wtyczka inna jest pewnie w GF bo w sterowniku są standardowe gniazda sieciowe "komputerowe".

 

Widocznie tak zamówili u Chińczyków, że jest wersja EU, UK i USA.

 

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To, skąd jest sterownik nie będzie miało znaczenia. Kominikacja miedzy aplikacją na iOS i Androida a sterownikiem będzie wyglądała identycznie.

 

 

Teoretycznie tak, ale w praktyce bywa różnie, więc stąd pytanie.

 

 

Mam nadzieję, że na początku roku uda mi się nabyć ten nowy sterownik z TB.

 

 

Dodatkowo mam zamiar nabyć dodatkową siatkę filtracyjną na spód kosza o mniejszym oczku i hopspidera?

 

Pytanie, czy lepiej sprawdza się hopsider, czy hopstoper ?

 

Zauważyłem, że chmieliny potrafią się czasem delikatnie przypalać na dnie grainfathera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wtyczka inna jest pewnie w GF bo w sterowniku są standardowe gniazda sieciowe "komputerowe"

 

W wersji UK, wtyczka jest jak można się łatwo domyślić UK. Przewód zasilający idzie ze sterownika a nie z garnka. Przewód od grzałki i pompy ma końcówkę "komputerową", które wpinasz w sterownik.

 

 

 

 

 

Jednak nowy sterownik będzie jeszcze w tym roku, jeśli jeszcze mają na stanie to jutro zamawiam. Mam nadzieję, że w środę/czwartek przyjdzie do mnie.

 

Możliwe, że dojdzie w w tym roku. Oto co pisał Twój Browar na temat przedświątecznych wysyłek:

Szanowni klienci,

Uprzejmie informujemy, że sklep stacjonarny we Wrocławiu będzie nieczynny od wtorku 27.12.2016 do piątku 30.12.2016 włącznie. Zapraszamy w nowym roku od poniedziałku 02.01.2017.

Składanie zamówień w sklepie internetowym zostanie zablokowane od piątku 23.12.2016 (godz. 18.00)
do piątku 30.12.2016 włącznie. Zamówienia złożone w czwartek/piątek do 23.12.2016 zostaną wysłane do końca roku.

Życzymy Wesołych Świąt

I wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Załoga

Twój Browar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, sieć przychodzi do sterowmika.

Kupiłem GF ale tylko raz go oglądałem.

Czeka w kartonie na wolny czas po świętach.

 

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.