Skocz do zawartości

grainfather


le_szek

Rekomendowane odpowiedzi

Może już więcej osób ma GF i zechce się podzielić uwagami?

 

Mam ochotę sprawić go sobie, ale ostatnio pojawiło się sporo alternatyw, może jest coś innego wartego zainteresowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już więcej osób ma GF i zechce się podzielić uwagami?

 

Mam ochotę sprawić go sobie, ale ostatnio pojawiło się sporo alternatyw, może jest coś innego wartego zainteresowania?

Na GF uwarzyłem już 7 warek. Przy ostatnich 3 trochę rozczarowała mnie wydajność (średnio ok. 65% liczone w BS2), jednak były to piwa z dużym udziałem pszenicy. Konkretnie to 2 witbiry: 50% pszenicy, a drugi 40% płatków pszennicznych oraz pszenna IPA ok. 30% pszenica niesłodowana. Nawet sama recyrkulacja nie szła tak tragicznie (wspomagałem się odrobiną łuski ryżowej). Raz tylko podczas zacierania, przy 50% pszenicy, musiałem wyłączyć i włączyć pompę, gdyż jakiś muł zatkał filtr. Gorzej było podczas chłodzenia bo ten sam muł zblokował chłodnicę. Jakoś udało się ją przepchać, a wąskim gardłem okazał się zawór odcinający, na którym się wszystko zblokowało. Usunąłem go i było ok. Generalnie chyba do takich zasypów dobrze zrobić przerwę betaglukonową. Tak zrobiłem przy tej IPA i zacieranie szło jak należy. Podsumowując temat wydajności to myślę, że najwięcej tracę na wysładzaniu. Woda za szybko przelatuje przez całe złoże. Następnym razem poproszę w sklepie o drobniejsze śrutowanie i zobaczę co z tego wyjdzie. Jednak przy prostych zasypach, czyli sam słód jęczmienny nie jest tak źle, bo póki co uzyskuję powyżej 70%. Przy czym i w tym przypadku wysładzanie, w mojej opinij, przebiega za szybko. Czytałem, że niektórzy wyciągają nawet 80%, więc muszę głębiej zbadać temat wysładzania. Co do "trudnych" zasypów to wydaje mi się, że dla każdego systemu recyrkulacyjnego będzie to pewne wyzwanie.

 

Poza tym filtr do pompy jest powiedzmy "symboliczny". Ten temat obadałem już przed kupnem GF i od razu nabyłem do niego hop spidera i tę opcję polecam. 

Z innych pierdół to brakuje mi szybkozłączek, gdyż już mnie zaczyna irytować to przykręcanie rurki do recyrkulacji/chłodnicy. Trzeba to dobrze docisnąć, bo jest tam ten nieszczęsny zwór odcinający, a żeby to zrobić trzeba przytrzymać rurkę recyrkulacyjną, a ta jak nie trudno się domyśleć będzie zazwyczaj gorąca. Druga rzecz to chłodnica. Brakuje mi pomiaru temp. na wyjściu. Sonda wewnątrz gara jest w tym momencie bezużyteczna, bo po 20min. recyrkulacji pokaże jakieś >30C podczas gdy na wylocie temp. jest już w okolicach 20C. Powodem tego jest to, że gar jest cały czas gorący i jak w tym momencie zacznę odbierać brzeczkę do fermentora temp. na wyświetlaczy będzie szybko rosnąć. Oczywiście nie wyłączam na ten czas wody chłodzącej i jest w miarę ok. Jednak fajnie byłoby wiedzieć jaka konkretnie temp. jest na wyjściu. 

Co do tych dwóch ostatnich mankamentów, to właśnie zabieram się za małe usprawnienia. Już widziałem na necie, że ktoś dodał szybkozłączki i właśnie kompletuje odpowiedni zestaw do tej przeróbki. Myślę już też o zainstalowaniu jakiegoś termometru na wyjściu w chłodnicy. Ogólnie planuję założenie wątku dotyczącego takich właśnie usprawnień do GF.

 

Uff... widzę, że się rozpisałem, mam nadzieję, że nie przynudzam ;-P Generalnie wymieniłem wady póki co, jednak niektóre z nich można z czasem poprawić (co zamierzam zrobić), a poza tym przy tej cenie myślę, że jest to całkiem dobry sprzęt. Ułatwia warzenie, w większości przypadków można się wyrobić w 5-6h łącznie z czyszczeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na GF mam uwarzone aktualnie 10 warek, w przyszłym tygodniu dojdą kolejne 4. Co mogę powiedzieć po tym czasie? Myślę, że sprzęt ma zarówno wady jak i zalety.

Żeby w pełni komfortowo pracować z tym sprzętem dokonałem czterech usprawnień, trzy myślę dość istotne jeśli nie konieczne (moim skromnym zdaniem) i jedna czysto dla wygody użytkowania.

 

1.     Dno kosza na słód ma dość duże otwory, co sprawiało, że przedostawały się przez nie do garnka mniejsze kawałki ześrutowanego słodu. Nie byłem z tego faktu zadowolony także od kilku warek na dno z dziurkami nakładam siatkę z nierdzewki o oczkach około 0,5mm wyciętą w kształcie okręgu pasującego idealnie do dna i z dziurą w środku aby zamontować rurę (jeśli widziałeś jak jest zbudowany GF wiesz o co mi chodzi). Siatka jest dołożona pod uszczelkę na dnie, co sprawia, że troszkę trudniej je zamontować ale trzyma się dokładnie tam gdzie powinna i nic nie dostaje się pod nią. Od tamtego czasu nic nie trafia do gara a śrutuję trochę drobniej niż na ogol robią to sklepy.

2.     Lubię dość solidnie nachmielone piwo. Przy dnie do otworu przez który zasysana jest brzeczka przez pompę zamontowany jest filtr, przy dużej ilości chmielu niestety potrafi się przytkać a pompa ssie wtedy jakby chciała ale nie mogła. Aby tego uniknąć zamówiłem u kolegi z forum hop spider  i wszystko aktualnie działa jak powinno.

3.     Na wylocie chłodnicy zamontowałem thrumometer od blichmanna w celu dokładnej kontroli temperatury chłodzonej brzeczki.

4.     Do GF dołączone są różne przejściówki aby zamontować chłodnicę do różnego rodzaju kranów. Ja korzystałem z dodatkowego perlatora z końcówką na wąż, co sprawiało że musiałem wykręcać perlator używany na codzień i wkręcać drugi. Dość uciążliwe. Dlatego do końcówki na zimną wodę od chłodnicy założyłem szybkozłączkę a na kran końcówkę od gardeny z możliwością założenia węża (czy w tym przypadku szybkozłączki). Pól sekundy roboty, szybko można podłączyć czy odłączyć.

 

Jeśli jest tak jak piszą koledzy wyżej o nowym sterowniku to jak najbardziej dobra wiadomość i jeśli się pojawi na pewno wezmę pod uwagę jego kupno. Ten sterownik zamontowany w GF oczywiście działa dobrze tyle, że ustawiamy jedną temperaturę bez możliwości zaplanowania na sterowniku całego procesu, co sprawia, że trzeba patrzeć na zegarek i podejść do garnka żeby ustawić temperaturę kolejnej przerwy. Może nie jest to wielki problem ale mogło by być sprawniej.

 

Nie liczę tego za każdym razem, ale ostatnia liczona wydajność według PPPP jeśli mnie pamięć nie myli to ok. 80% co jest chyba dobrym wynikiem.

 

A teraz może o wpadkach jakie miałem przy pierwszych dwóch warkach. Nie wiem czy jestem aż tak bardzo ograniczonym człowiekiem ale podczas gotowania po dodaniu kolejnej dawki chmielu zamieszałem brzeczkę, przy czym niechcący strąciłem filtr pompy na dnie, co zauważyłem gdy uruchomiłem pompę już przy chłodzeniu.. Cóż, sporo zdenerwowania, kombinowania i czyszczenia. Nie polecam, myślę, że warto zwrócić na to uwagę ;)

Kolejna wpadka to kiedy próbowałem „upchać” większą ilość słodu ściągnąłem rurkę w instrukcji zwaną top overfolow pipe. W rezultacie aby ją założyć musiałem wsadzić łapę do zacieru w 65st, nic przyjemnego.

 

Jeśli chodzi o maksymalny zasyp to jest mniej więcej tak jak podaje producent czyli z tego co pamiętam troszkę ponad 8kg ale jest już wtedy naprawdę gęsto. Także o 20l konkretnego mocarza raczej można zapomnieć, ale już 15l jak najbardziej. W zwykłym garze i tej samej pojemności zmieści się oczywiście więcej, ale kosz siłą rzeczy jest mniejszy niż sam garnek oraz sięga ok 5 cm nad dnem co ogranicza jego ładowność.

 

Na plus jest na pewno czas pracy który się dość skrócił. Już podczas filtrowania zaczynam podnosić temperaturę przefiltrowanej brzeczki, żeby jak najszybciej zagotować ją zaraz po filtrowaniu. Samo filtrowanie jest również szybsze niż wężem z oplotu przez fakt, że nie mamy możliwości regulowania jego tempa (plus i minus). Mycie sprzętu jest dość proste i również idzie dość sprawnie. Myjemy tylko raz tylko jeden garnek.

Na plus fakt, że nie trzeba stać przy garze tylko podejść kiedy minutnik woła. No i do tego jest to dobre rozwiązanie jeśli ktoś, tak jak w moim przypadku nie ma zbyt dużo miejsca na sprzęt.

 

Podsumowując po nauczeniu się sprzętu co nie jest problematyczne, ogarnięciu jakie błędy można popełnić i jak ich uniknąć (są filmy na yt wymieniające więcej aspektów niż tylko te o których wspomniałem), po kilku usprawnieniach mogę przyznać, że  jestem zadowolonym użytkownikiem GF, tym bardziej, że wcześniej korzystałem lidlowego garnka który padł po ośmiu warkach w trakcie warzenia. Zdenerwowałem się na tyle, że stwierdziłem że zrobię sobie taki o to prezent.

 

Mam nadzieję, że moja wypowiedź komuś pomoże;)
Pozdrawiam

Edytowane przez HoppySailor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może już więcej osób ma GF i zechce się podzielić uwagami?

 

Mam ochotę sprawić go sobie, ale ostatnio pojawiło się sporo alternatyw, może jest coś innego wartego zainteresowania?

(...)

 

 

 

(...)

 

Panowie. Bardzo Wam dziękuję za recenzję. W takim razie będę musiał rozszerzyć budżet o hoppy spider i thrumomenter :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie. Bardzo Wam dziękuję za recenzję. W takim razie będę musiał rozszerzyć budżet o hoppy spider i thrumomenter

 

Nie ma za co. Jeśli chodzi o hop spider polecam kolegę Lewatywa8, robi na zamówienie pod wymiar jaki się chce, siatka 250 mikronów. Widziałem jakiś na TwojBrowar.pl ale siatka 800 mikronów to zdecydowanie za dużo.

 

 

 

Myślę już pół roku nad kupnem i chyba czas podjąć decyzje

 

To może być dobry moment, cena funta spadła można by sprawdzić jak wychodzi sprowadzenie z UK. U naszych polskich dystrybutorów cena też obniżona aktualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wczoraj w necie Brewie (http://brewie.org/) i zasiało to we mnie ziarno wątpliwości, czy tego bym nie wolał...

Też kiedyś natrafiłem na ten wynalazek, jednak wydaje mi się, że z tą automatyzacją przesadzono w tym przypadku. Oczywiście jestem jak najbardziej za ułatwianiem sobie życie, jednak tutaj poszło to w złym kierunku. Sprawia to wrażenie jakby nie za bardzo miało się kontrole nad procesem. Jednak najbardziej mnie dziwi, że słód jest wrzucony w zamkniętym worku i zalewany wodą niczym herbatka ;-) Bez żadnego zamieszania, to tam może jednak wielka klucha powstać. 

Generalnie co najbardziej ochłodziło u mnie zapał to tego urządzenia to cena. Teraz w promocji jedyne 1849$. Taką kwotą wolałbym przeznaczyć na coś bardziej profesjonalnego. W sensie Brewie jest raczej kierowane do osób, które są zielone w temacie warzenia a z jakiś przyczyn nie chcą spróbować najpierw ekstraktów.  ;)

 

Wracając do tematu, ja również tak jak HoppySailor zakupiłem hop spider u kolegi Lewatywa i także polecam.

Edytowane przez RadekMon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wczoraj w necie Brewie (http://brewie.org/) i zasiało to we mnie ziarno wątpliwości, czy tego bym nie wolał...

No jakby tak Grainfatherem dało się sterować przy pomocy tableta labo smartka to chyba po pewnych udoskonaleniach to raj na ziemi co do ceny GF to chyba można jeszcze poczekać trochę dopóki trwa zamieszanie z Brexitem funt będzie tracił i myślę ,że jeszcze długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że z tą automatyzacją przesadzono w tym przypadku

 

Dokładnie to samo pomyślałem przeglądając stronę a potem oglądając filmy na yt. Jest dokładnie tak jak wspomniano w filmikach wiele, wiele razy "super easy";) Jednak piwowarstwo domowe do dla mnie coś innego niż brewie, oprócz samego picia piwa lubię proces warzenia i jakoś nie wyobrażam sobie wsypania surowców a potem wyjścia z domu na 6 godzin. Ale oczywiste, co kto lubi:)

 

A jeśli chodzi o cenę to wiadomo, że za wygodę się płaci:)

 

Ciężko ocenić produkt kiedy nie widziało się go nawet na żywo ale jednak myślę, że te pieniądze można by wydać lepiej:)

 

 

 

No jakby tak Grainfatherem dało się sterować przy pomocy tableta labo smartka to chyba po pewnych udoskonaleniach to raj na ziemi

 

Wystarczy żeby był sterownik w pełni programowalny, aby można było cały proces zacierania zaprogramować a nie tylko pojedyncze przerwy i myślę wystarczy.

Edytowane przez HoppySailor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sterownika znalazłem artykuł o wymianie STC200 na STC1000

Gdybym znał się na elektronice pewnie bym się skusił;]
Sama wymiana nie wygląda na skomplikowaną, gorzej z modyfikacją softwareu sterownika..

 

http://homebrewery.nz/process/grainfather-stc-1000/

 

 

I rzeczywiście wieści o nowym kontrolerze

 

http://www.grainfather.co.nz/#!connect-control-box-beta/lzogc

http://us8.campaign-archive1.com/?u=ccba2b8b21c27d9056584bbcb&id=62caef344f&e=

Edytowane przez HoppySailor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sterownika znalazłem artykuł o wymianie STC200 na STC1000

Gdybym znał się na elektronice pewnie bym się skusił;]

Sama wymiana nie wygląda na skomplikowaną, gorzej z modyfikacją softwareu sterownika..

 

http://homebrewery.nz/process/grainfather-stc-1000/

 

 

I rzeczywiście wieści o nowym kontrolerze

 

http://www.grainfather.co.nz/#!connect-control-box-beta/lzogc

http://us8.campaign-archive1.com/?u=ccba2b8b21c27d9056584bbcb&id=62caef344f&e=

Nie wiesz kiedy ma się pojawić GF z tym nowym sterownikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do sterownika znalazłem artykuł o wymianie STC200 na STC1000

Gdybym znał się na elektronice pewnie bym się skusił;]

Sama wymiana nie wygląda na skomplikowaną, gorzej z modyfikacją softwareu sterownika..

 

http://homebrewery.nz/process/grainfather-stc-1000/

 

 

I rzeczywiście wieści o nowym kontrolerze

 

http://www.grainfather.co.nz/#!connect-control-box-beta/lzogc

http://us8.campaign-archive1.com/?u=ccba2b8b21c27d9056584bbcb&id=62caef344f&e=

Nie wiesz kiedy ma się pojawić GF z tym nowym sterownikiem?

Z tego co pamietam z mailingu, to chyba celują w jesień tego roku (pewnie żeby zdążyć na sezon prezentowy). Aktualnie skończyli juz beta testy z piwowarami z NZ, wprowadzają poprawki i przygotowują sie do produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1.   Dno kosza na słód ma dość duże otwory, co sprawiało, że przedostawały się przez nie do garnka mniejsze kawałki ześrutowanego słodu. Nie byłem z tego faktu zadowolony także od kilku warek na dno z dziurkami nakładam siatkę z nierdzewki o oczkach około 0,5mm

 

Tak jak pisałem wcześniej zabieram się właśnie za drobne usprawnienia w moim GF ten pomysł mi się bardzo spodobał. Stąd pytanie do Ciebie, gdzie dorwałeś taką siatkę? Trochę googlując znalazłem to: https://siatkifiltracyjne.com.pl/siatki-tkane-nierdzewne/45-siatka-tkana-ze-stali-nierdzewnej-sito-27.html. Wygląda na to, że by się nadawała. Czy znasz jakieś inne (czyt. tańsze :-) ) źródło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak jak pisałem wcześniej zabieram się właśnie za drobne usprawnienia w moim GF ten pomysł mi się bardzo spodobał. Stąd pytanie do Ciebie, gdzie dorwałeś taką siatkę? Trochę googlując znalazłem to: https://siatkifiltra...ej-sito-27.html. Wygląda na to, że by się nadawała. Czy znasz jakieś inne (czyt. tańsze :-) ) źródło? 

 

Siatkę przywiozłem ze stoczni w Lith :P Dostałem kawałek od pracownika pewnej firmy remontowej bo mieli tego pierdyliard metrów ;) Został mi kawałek ale niestety zbyt mały żeby koledze odstąpić w tym celu :(

A jeśli chodzi o kupno to natknąłem się na poniższą stronę i właśnie z niej planowałem zamawiać, jest troszkę taniej niż w podanym przez Ciebie linku.
https://sklep.hart-metale.pl/index.php?route=product/category&path=33_50&sort=p.price&order=ASC&limit=100

 

A co do szybkozłączek do rury od cyrkulacji i chłodnicy, mógłbyś podać jakieś linki? To też całkiem dobry pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co do szybkozłączek do rury od cyrkulacji i chłodnicy, mógłbyś podać jakieś linki? To też całkiem dobry pomysł

 

Właśnie niedawno zrobiłem zamówienia wszystkich złączek. Co prawda jeszcze nie dotarły, ale z tego co wyszukałem i sprawdziłem powinno być ok. Jeśli chodzi o gwint, to na połączeniu rura recyrkulacyjna i ramię jest jakiś chory (tzn. amerykański :-P ) gwint, praktycznie nie do zdobycia coś takiego. Jednak po wykręceniu zaworka zabezpieczającego, na wyjściu zaworu kulowego mamy gwint 3/8" cala BSP. Standard niby brytyjski, ale ogólnie rozpowszechniony w Europie i sprawdziłem na mufce, którą miałem (co prawda z brązu) kupioną w PL i pasuje idealnie. Co do samych szybkozłączek to są dostępne w wymiarze 1/2", ale znalezienie przejściówek to już nie problem. Ja zamówiłem z aliexpress, bo w Polskich sklepach ciężko o coś takiego a jak już znalazłem, to ceny były z kosmosu (np. 150zł za jedną). Kupiłem od tego gościa:

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Stainless-Female-Quick-Disconnect-Homebrew-Fitting-1-2-Female-BSP-thread-NEW/1941050_32624754914.html

http://www.aliexpress.com/store/product/Stainless-Male-Quick-Disconnect-Set-Homebrew-Fitting-3-8-Barb-Wholesale-and-Retail/1941050_32497556594.html

 

Ta druga jak nie trudno się domyśleć będzie do węża od chłodnicy. Można by dokupić trochę węża silikonowego i wykorzystać go razem z tą złączką do recyrkulacji. Jednak ja się uparłem i wykorzystam oryginalne ramię. Jedyne co trzeba to ten zaworek co wcześniej wykręciliśmy wykorzystać jako przejściówkę (sprężynka i kulka ze środka już nie będą potrzebne), aby mieć jakiś normalny gwint. Wtedy można wykorzystać coś takiego:

 

http://www.aliexpress.com/item/Stainless-Male-Quick-Disconnect-Set-1-2-Female-BSP-Brewer-Hardware-Homebrew-Fitting/1705046016.html

 

Niestety od innego sprzedawcy, ale i tak razem z kosztami przesyłki tak drogo nie jest. Być może jak poszukasz trochę to znajdziesz w jednym sklepie i/lub taniej. Przyznam, że zamówienie kompletowałem ok. 2 w nocy więc coś mogłem przegapić. Np. to, że tej końcówki zamówiłem niechcący 2 szt. :-)

Ostatnia kwestia to fakt, że wszystkie złączki są 1/2" a na wyjściu mamy 3/8". Na szczęście redukcje już dało się znaleźć u polskiego sprzedawcy.

http://allegro.pl/show_item.php?item=6139229024 Tutaj akurat z gwintem zewnętrznym, ale ma też w ofercie inne konfigurację. Po stronie 1/2" to już wybierasz w zależności jakie dobrałeś sobie szybkozłączki. Powyżej podałem dla przykładu co ja wybrałem, ale jak będziesz chciał coś zmienić, np. natrafisz na coś tańszego tylko z gwintem po drugiej stronie to pamiętaj, że musi to być gwint typu BSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.