Jump to content

Sterowanie oraz zasilanie grzałek i silnika w kadzi zacierno-filtracyjno-zaciernej z kega 50l


robi6
 Share

Recommended Posts

Witam!

Zwracam się do Was z problemem sterowania i zasilania grzałek (3x 1,75kW) oraz silnika od wycieraczek obracającego mieszadłem. 

Pomaga mi w zautomatyzowaniu mojego browaru domowego kolega który zna się na automatyce i elektronice lecz chciałbym poradzić się Was jakie części będą nam potrzebne i jakie rozwiązania najlepiej zastosować.

Idea jest taka: 3 grzałki podgrzewają zacier do odpowiedniej temperatury oraz filtrat do zagotowania, jedna utrzymuje temperaturę ( z odpowiednią histereza w zadanym czasie) i jedna utrzymuje gotowanie. Silnik może mieć opcję regulacji szybkości mieszania ale może mieć tylko funkcję włącz/wyłącz. Problemem jest także odpowiednie zasilanie całością.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jak kolega zna się na automatyce to napewno sobie poradzi wystarczy zasilacz komputerowy i przekazniki ssr (bezstykowe) do wlaczania grzalek. Jak masz dobry silniczek to masz regulacje biegu jeśli jednak nie masz to nie problem zrobić regulatora bo to silnik prądu stalego. Pamiętaj ze zasilacz od komputerausi mieć obciazone na lini 5v a z silniczka musisz wyprowadzić masę zeby bie było jej na obudowie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.