Skocz do zawartości

Piwo miesiąca?


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po mojej głowie chodzi koncepcja, by piwem kolejnego miesiąca było to, które w sondzie zajęło drugie miejsce. Nie wiem czy jest sens szukania nowej listy co miesiąc. Można ewentualnie obwarować drugie miejsce przekroczeniem jakiegoś poziomu punktów zdobytych w głosowaniu (powiedzmy 1/2 procenta punktów, które zdobyło wygrywające piwo). W przeciwnym wypadku ogłosić nowy konkurs.

 

Plus byłby taki, że miałoby się dwa miesiące na zakup surowców do warzenia i nieco więcej czasu na przygotowanie się do warzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ja mam propozycję, aby zabawa była jeszcze lepsza :)

Każdy kto będzie warzył piwo miesiąca, niech podeślę fotkę z warzenia. A najciekawsze (pomysł, styl, ujęcie itd) jednoosobowe Jury (w mojej osobie :smilies: ) nagrodzi drobnym upominkiem piwowarskim. Z takiego zdjęcia możemy np. po roku zrobić kalendarz albo fajne tapety.

 

Co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To co? robimy Piwo miesiąca Marzec 2010?

Jeśli tak to czy bierzemy 2-gie z lisy z lutego, czy Scooby robi nową sondę?

 

jeśli nową sondę to wypadało by ją zacząć już teraz - tak, żeby ją do 5 marca skończyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że "piwo miesiąca" w obecnym wydaniu to niewypał. Jedyną osobą która zamieściła recepturę na piwo miesiąca lutego jest Scooby, reszta nie podjęła jakikolwiek dyskusji (łącznie niestety ze mną :rolleyes:).

Idea sama w sobie bardzo mi się podoba, ale trzeba by trochę popracować nad zasadami. Dla mnie zasadniczy problem jest taki, że jest za mało czasu na uwarzenie danego stylu. Może powinniśmy zmienić "piwo miesiąca" na "piwo kwartału", a głosowanie przeprowadzać z większym wyprzedzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że "piwo miesiąca" w obecnym wydaniu to niewypał. Jedyną osobą która zamieściła recepturę na piwo miesiąca lutego jest Scooby, reszta nie podjęła jakikolwiek dyskusji (łącznie niestety ze mną :rolleyes:).

Idea sama w sobie bardzo mi się podoba, ale trzeba by trochę popracować nad zasadami. Dla mnie zasadniczy problem jest taki, że jest za mało czasu na uwarzenie danego stylu. Może powinniśmy zmienić "piwo miesiąca" na "piwo kwartału", a głosowanie przeprowadzać z większym wyprzedzeniem?

Identyczne problemy mamy z SCB. Wiele osób nie warzy na tyle dużo, by miesięcznie przynieść piwo pod dany styl na panel degustacyjny. My możemy sobie pozwolić na taki ruch, gdyż przeważnie ktoś przyniesie "jakieś" piwa i jest o czym pogadać.

W tej sytuacji dobrym pomysłem byłoby to co Dori proponuje. A można też poszerzyć kategorię. Albo wręcz zmienić sposób wyboru piwa na na przykład w tym okresie warzymy piwo na takich a takich drożdzach, albo piwo o jakimś wspólnym elemencie, ale na tyle szerokie by można było puścić wodze fantazji. Wielu z nas, chociaż nie wszyscy, warzą konkretne style piw pod konkursy piwowarskie, a taka zabawa pozwoli na rozwój kreatywności piwowarów :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.