Skocz do zawartości

Piwo miesiąca?


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie ma co gadać tylko do roboty.

 

Jutro stawiam to piwko (warzenie tradycyjne), przy okazji będę wprowadzał "młodego " w tajniki piwowarstwa.

 

zasyp

 

2 kg słodu pilźnieńskiego sklepowego

2 kg słodu pilźnieńskiego -produkcja własna

0,5 kg płatków jęczmiennych

 

godzina gotowania

35g magnum w 0'

50 g lubelski w 60'

 

postawię na s-04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, pomysł ciekawy, ale nie wiem - niech wypowie się więcej osób :)

Natchnęło mnie dzięki temu, że może zrobimy w któryś weekend coś w stylu "dzień warzenia", gdzie każdy zabierze się do pracy, a po jednym zdjęciu z piwowarem w roli głównej prześle do mnie.

Połączę wszystkie zdjęcia w jedno duże a do każdego dopiszę nick i miasto :) Taka mała akcja zapoznawcza forumowiczów :D

 

ps: może to temat na osobny wątek - w razie czego wydzielę.

Zastanawiałem się nad Twoją propozycją fotki i jestem Bardzo ZA! Widzę to tak że można by w galerii znaleźć jakieś miejsce na nasze fotki, a potem skleić to w całość i pociąć w html-u tak aby po kliknięciu na kogoś w pojawiało się większe okno z nickiem, imieniem i miastem. Przyznam że jestem strasznym sklerotykiem co do imion i w Żywcu miałem problemy zwracać się do kogoś po imieniu. Taka akcja ułatwiła by życie. Kto jest za? Jeśli można to proszę o wydzielenie wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że już jest po głosowaniu? :D

No właśnie, to mam robić sondę, tudzież wysyłamy do dori zgłoszenia ? :)

Do do styli - wiem samolubnie, bo takie mam plany warzelnicze, ale dodałbym: IPA, Weizen, Schwarzbier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował (niech Elroy zadecyduje twardą ręką - po konsultacji z Dori ;) ) by piwo Listopad-Grudzień było Polskie Ale. Da nam to czas na zorganizowanie się z sondą czy podsyłaniu propozycji do Dori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na okres Lisopad-Grudznień proponuje styl polskie ale z opisem z tego wątku http://www.piwo.org/forum/p30404-Wczoraj-17-19-48.html#p30404. A może warto założyć wątek dedykowany? Da nam to czas na zorganizowanie listy na kolejne miesiące, dopracowanie zasad zabawy itd. Proponuje by każdy uczestnik musi wrzucić minimum 3 zdjęcia do każdego piwa. Zacieranie-Warzenie, Fermentacja, prezentacja gotowego piwa. Do tego po tym okresie można zorganizować konferencję na skype dedykowaną do danego stylu miesiąca i podzielić się doświadczeniami. To są oczywiście propozycje z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty Makaron ferement wprowadzasz, piwo miesiąca
Listopad-Grudzień

- nie ma takiego miesiąca :/

 

na grudzień będzie inne piwko :)

Już bawię się w coś podobnego ze SCB i okres miesiąca jest zbyt często. Teraz zmieniliśmy czas na okres dwumiesięczny. Dlatego taka propozycja ;). Czas na zorganizowanie odpowiednich drożdży, leżakowania zdobycia żadkich surowców pieniędzy (w szczególności w okresie świąteczno noworocznym) etc, może niektórych zniechęcić do reguralnej zabawy.

Edytowane przez Makaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeguly tej zabawy wyobrazam sobie tak: ok dwa tygodniem przed rozpoczeciem miesiaca Elroy wstawia nam sonde do glosowania na glownej stronie piwo.org, albo da nam mozliwosc robienia sondy na forum. Mamy do wyboru ok. 4 style piwa. Piwo ktore wygra glosowanie bedzie usuniete z "obiegu" na kilka miesiecy. Zakladamy osobny temat na ten miesiac (np: "Piwo Miesiaca, Grudzien 2009: Pilsner Czeski"), aby mozna np. po kilku miesiacach powrocic i podzielic sie spostrzezeniami np. na temat lezakowania w butelkach itp.

I to wszystko, bawimy sie dobrze.

 

Teraz trzeba tylko poczekac az Elroy zrobi nam sonde... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name=Makaronna grudzień będzie inne piwko :)

okres miesiąca jest zbyt często. Teraz zmieniliśmy czas na okres dwumiesięczny. Dlatego taka propozycja ;). Czas na zorganizowanie odpowiednich drożdży, leżakowania zdobycia żadkich surowców

myśle że to dobra propozycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.