Skocz do zawartości

Flood Grodziskie


Infam

Rekomendowane odpowiedzi

Flood

Grodziskie

8 Blg

08.2009r.

 

Piana: drobno / średniopęcherz. Trwała, ładne ślady na szkle, obrączki.

Nasycenie: mogłoby być nieco większe jak na Grodzisza ale do zaakceptowania.

Kolor: zwykle traktowany po macoszemu w ocenach ale tu należy zwrócić nań uwagę ? jest zbyt jasne, blado słomkowe niemal białopiaskowe.

Klarowność: w miarę dobra ale z czasem zapowiada się lepsza (rozlane do dwóch szklanek, w pierwszej szklance prawie kryształ, w drugiej mimo, że zlewane ostrożnie i z dużą rezerwą w butelce, lekko opalizujące)

Zapach: na piewrwszym planie wędzoność ale nie jest ona przewymiarowana. Trochę kwiatowe, fiołkowo - różane. W tle bardzo nieznaczny aromat chmielowy. Schowane cytrusy. Wszystko tak zharmonizowane, ze pięknie i tajemniczo zaprasza do dalszego kroku, o którym poniżej.

Smak: raczej wytrawne, lekko kwaskowe. Posmak chyba zbyt płytki (mimo, że to grodzisz). Zharmonizowane, smaczne - jestem pełen uznania. Jest to najlepsze piwo Flooda, jakie piłem (nie znaczy to, że inne przekreślam).

Goryczka: wyczuwalna ale zbyt mała.

Jeśli chcieć się na siłę do czegoś doczepić ? posmak lekko, nieznacznie mydlany.

Chciałoby się trochę więcej treści ale czy wypada od ośmioballingowego Grodzisza...

Bardzo dobre piwko.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor: zwykle traktowany po macoszemu w ocenach ale tu należy zwrócić nań uwagę ? jest zbyt jasne' date=' blado słomkowe niemal białopiaskowe.[/quote']

Wydaje mi się, że to typowy kolor dla Grodzisza.

Właśnie, kto to wie...

W 2008r. w KPD w Grodzisku większość wystawiających zapewne też tak sądziła. No i podobno większość ocen zawierała stwierdzenie "zbyt jasny kolor". W bieżącym roku było pod tym względem chyba lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor: zwykle traktowany po macoszemu w ocenach ale tu należy zwrócić nań uwagę ? jest zbyt jasne' date=' blado słomkowe niemal białopiaskowe.[/quote']

Wydaje mi się' date=' że to typowy kolor dla Grodzisza.[/quote']

Właśnie, kto to wie...

W 2008r. w KPD w Grodzisku większość wystawiających zapewne też tak sądziła. No i podobno większość ocen zawierała stwierdzenie "zbyt jasny kolor". W bieżącym roku było pod tym względem chyba lepiej.

co prawda moje piwo czołowego miejsca nie zajęło ale w uwagach jurorów było: "barwa super"

wg obliczeń w promashu 14.8 EBC czyli chyba jednak troszeczke ciemniejsze niż słomkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor: zwykle traktowany po macoszemu w ocenach ale tu należy zwrócić nań uwagę ? jest zbyt jasne' date=' blado słomkowe niemal białopiaskowe.[/quote']

Wydaje mi się' date=' że to typowy kolor dla Grodzisza.[/quote']

Właśnie, kto to wie...

W 2008r. w KPD w Grodzisku większość wystawiających zapewne też tak sądziła. No i podobno większość ocen zawierała stwierdzenie "zbyt jasny kolor". W bieżącym roku było pod tym względem chyba lepiej.

Zbyt jasny kolor to wynik użycia słodów jęczmiennych, kolor Grodzisza powinien być zbliżony do złocistego piwa pszenicznego

... ciut ciemniejsze może bo dymienie jeszcze "zaciemnia"

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.