Skocz do zawartości

Słabe odfermentowanie - gdzie tkwi błąd


hunik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...

I ja się podepnę pod temat.

08.02.15 robiłem milk stouta. Wyszło mi 24l 16blg (mierzone z 0,5kg laktozy). Do piwa dodałem ok 250ml gęstwy po NZIPA 14blg (S-05). Piwo odfermentowało do 9 blg. Cały czas stoi na burzliwej. Tydzień temu zamieszałem fermentorem i niby coś ruszyło ale w rezultacie zeszło do 8,5 blg. Cukromierz jest sprawdzony.

Podejrzewam że dałem za mało tej gęstwy. Właśnie montuje mieszadło magnetyczne więc myślę że w kolejnych piwach będzie lepiej.

Zacieranie 85 min w temp 67-69.

 

Ale co radzicie teraz zrobić? Przelewać na cichą jeszcze na te parę dni i butelkować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zacierałeś w temperaturze 67-69 stopni to nie dziw się że drożdże nie zeszły za głęboko. Jeżeli Blg się nie zmienia od kilu dni to butelkuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich!

 

Podepnę się pod post.

 

Uwarzylim Imperial IPA 20 blg. Po 2 tygodniach fermentacji w temp. od 17 na 19 st skończywszy piwo nadal ma 8 blg. Zacierane było na wytrawnie ( 63-64 st ) więc obawiam się że jeszcze sporo fermentowalnego cukru tam zostało. Niestety zostało już przelane na cichą. Czy istnieje możliwość , że na cichej dofermentuje do tych 5 st blg , czy jest to za duża wartość jak na cicha fermentacje?

 

w przeciwnym razie co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. mierzyłeś spławikiem czy refraktometrem?

2. zadałeś 1 paczkę drożdży?

 

 

mierzone spławikiem

tak , jedna paczka rehydratyzowana safale us05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś za mało drożdży, powyżej 16Blg powinno się dać 2 paczki, z drugiej strony 20Blg może dość długo fermentować, ja bym poczekał z tydzień - dwa przed zlaniem.

Edytowane przez Sławek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiedziałeś że za mało odfermentowało to po jaką cholerę przelałeś na cichą? Teraz to pozostaje się tylko modlić, ale ta ilość drożdży która pozostała w piwie nie dofermentuje Ci już piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim  za odpowiedzi. No cóż, za bardzo się pospieszyłem ewidentnie.

 

W piątek sprawdzę poziom blg. zaraz po przelaniu wyglądało na to że coś tam jednak pracuje bo bylo dość mocne bulgotanie przez jakies 2 dni.

 

pytanie co zrobić w sytuacji kiedy nie będzie już chciało nic zejść. butelkować bez dodatku surowca do refermentacji? czy może dodać świeżych drożdzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam 

 

Też podłącze się pod temat. 

 

Zrobiłem dry stouta 

W skład zestawu Dry  Stout 12oBLG wchodzą:

Słód pilzneński                            3,50 kg
Słód monachijski jasny              1,00 kg
Jęczmień palony                          0,35 kg
Słód czekoladowy                        0,20 kg
Chmiel Marynka granulat           20 g
Drożdże suche: S-04

 

Po ponad tygodniu fermentacji blg 5, pierwsze dwa dni temperatura 15 później 19-20. 

Mogłem  coś pomieszczać z zacieraniem w przepisie było 67 czyli na słodko. 

 

Z 12blg do 5blg to 3,5-4 %, wydaje mi się ze troche jednak mało, wpadłem na pomysł żeby podsypać cukrem zwykłym białym tak żeby dobić do tych 5-6%. 

Czy ma to sens? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 12blg do 5blg to 3,5-4 %, wydaje mi się ze troche jednak mało, wpadłem na pomysł żeby podsypać cukrem zwykłym białym tak żeby dobić do tych 5-6%.

Czy ma to sens?

Jak ma walić w łeb to syp, jak ma smakować, to zostaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.