Jump to content
Sign in to follow this  
jsakic

Polska ustawowo podniesie ceny za alkohol?

Recommended Posts

Faktycznie zły dział, poza tym do tego nie dojdzie, bo po pierwsze zbliżają się wybory i nie chcą tracić poparcia, a po drugie ludzie by ich za jaja powiesili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to dobry dział ale znalazłem taki ciekawy arytykuł.

http://pikio.pl/polska-ustawowo-podniesie-ceny-za-alkohol-minimum-4-zl-za-piwo-32-zl-za-wodke/

Tu nie chodzi tylko o Polskę...taki "przepis" chcą przeforsować Euroidioci z UE razem z osłami z naszego kraju i miałby on dotyczyć całej Sruni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem wam jak będzie: kiedy poziom frustracji w społeczeństwie osiągnie punkt krytyczny wtedy na rozpalone głowy niczym kojący balsam spłyną pełne mądrości i autorytetu słowa naszych umiłowanych przywódców, którzy to spiżowym głosem zawołają, że Polaków przez Unie krzywdzić nie pozwolą! I tak zamiast minimalnej ceny za piwo 4 zł będzie 3 zł ( wszyscy odetchną  z ulgą, przecież mogło być 4 a będzie 3, chwała wam nasi dobrodzieje), producenci obniżą woltaż trunków, żeby podwyżka nie była drastyczna a zyski się nie zmniejszyły ( vide Orzech Laskowy Soplicy z 36% do 32%, Żołądkowa Gorzka z 38% do 36% itp). I wszyscy będą zadowoleni:  umiłowani przywódcy bo rozkazy unii wykonane,  producenci bo zyski nie spadną a konsumpcja wzrośnie ( trzeba będzie walnąć 1 browar więcej żeby zaszumiało tak jak wcześniej )*  a najbardziej będzie zadowolony minfin bo wpływy do budżetu wzrosną ( no może nie z akcyzy ale z vatu na pewno). Najmniej będzie zadowolony pan Ziutek spod monopolowego bo: patrz gwiazdka i właściciel tego monopolowego bo dyrektywa ma ograniczyć liczbę punktów z alkoholem z  1:300 do 1:1500 mieszkańców ( pal licho miejsca pracy, idę o zakład że sklepy wielkopowierzchniowe na tym nie ucierpią ). Aha, podejrzewam, że zadowoleni będą także bimbrownicy i Czesi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie ma nic wspólnego z tematem tego forum więc tym bardziej nie nadaje się do tego działu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.