Skocz do zawartości

piwo z zieloną herbatą


TKF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zajmuję się obecnie warzeniem piwa z zieloną herbatą z mango (dobrej jakości, nie żadne zmiotki w torebkach). Obecnie w fermentorze od soboty siedzi dobie piwo na razie bez herbaty, plan był taki, żeby na ostatnie 48h fermentacji dorzucić herbatę do fermentora, po jej uprzednim wygrzaniu w 70 stopniach celem lekkiej sterylizacji w piekarniku przez 5 minut. Później herbata na zasadzie maceracji przejdzie do piwa. Przeprowadziłem wstępnie doświadczenia:

1. do zwykłego sklepowego piwa (zdaje się że była to warka) na około 6 godzin wsypałem ok. 3g herbaty, i później ją wyłowiłem. Aromaty były wyraźne

2. macerowałem wygrzaną herbatę w wodzie, żeby sprawdzić czy taki zabieg nie wpłynie negatywnie na "puszczanie aromatów"

 

Wybicie warki to 20l, herbaty posiadam 45g.

 

 

Czy taki sposób zadania herbaty będzie optymalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie 48h przez zabutelkowaniem, myślałem że to dość oczywiste

 

Temu, że nie chcę wprowadzać dodatkowej goryczki z herbaty, oraz wg moich testów herbata po zaparzeniu posiada aromat silniejszy, jednak dużo mniej trwały niż macerowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przez około 12, 48 wzięło mi się z proporcji tak na oko - macerowałem w zimnej (tj temp pokojowa) wodzie herbatę w ilości około 3g/szklanka wody, tutaj tej herbaty mam sporo mniej, i myślę żeby dać jej więcej czasu - jeżeli to za dużo/za mało to powiedz wprost, bo własnie dlatego tutaj pytam

Edytowane przez TKF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam, bo piszesz że testowałeś i jestem ciekaw rezultatów. niemniej jednak ekstrapolacja to żadne testowanie, więc polecam Ci jednak pełne 48 godzin żebyś nie miał niespodzianki - pijam zieloną codziennie i wiedząc co wychodzi z pierwszego parzenia nie podchodziłbym do tego tak luzacko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale porównując macerację i parzenie to jednak z maceracji wychodziły mi same aromaty, bez goryczki. Tak samo przy maceracji w sklepowym piwie - tyle że był to krótszy okres. Jak więc radzisz, na ile to wrzucić mając 45g i 20 litrów warki? Dodam, że chmielu na goryczkę dałem trochę mniej, żeby zostawić jakiś margines :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Ci nie powiem ile i na ile, bo nie mam doświadczenia w tym temacie. ja Ci tylko wskazuje pewne, moim zdaniem, błędy w podejściu i procedurze testowej, które mogą być brzemienne w skutkach. nie dość, że trzymałeś za krótko, to jeszcze musisz brać poprawkę na to, że w piwie jest alkohol który zapewne w jakimś tam stopniu wspomoże ekstrakcję. oczywiście piwo w stosunku do wody na pewno więcej przykryje, ale też nie wiesz ile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dobrej jakości zieloną herbatę z maliną i powyżej 12h w wodzie wychodziła trawiastośc, a po 48h było niepijalne, więc do piwa powędrowała herbata na ostatnie 12h przed butelkowaniem. Aromat malin pozostał ale po zielonej herbacie nie zostało śladu...

Edytowane przez profik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "wysokiej jakości herbata z ... (mango, maliną, truskawką....)" To są zmiotki podłej jakości herbat. Też przymierzam się do takiego piwa, tylko przyjąłem, że herbaty będę potrzebował minimum 100g, a może nawet 150g. Oczywiście nie z mango czy maliną, ale też chyba nie najwyższej jakości, bo mi trochę szkoda 100zł na eksperyment. Wezmę chyba japońską Senchę - zobaczymy jak wyjdą ryby w piwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spokojnie. A to jakiś problem dodać do dobrej senchy kilka% suszonych owoców? Osobiście jestem miłośnikiem herbaty bez dodatków, ale piłem wiele herbat z dodatkami i nie mogę powiedzieć że nie była ona wysokiej jakości.... nie przesadzajmy.

 

Swoją drogą super pomysł z herbatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co te dodatki? Herbata sama w sobie ma mnóstwo bardzo subtelnych nut, jeżeli dowalimy owocem, to kompletnie je przykrywamy. Tak samo z piwem - jak dowalisz coca colę do ipy to przykryjesz jakieś 80% tego, co ma do zaoferowania ipa. Jasne, pierwsze i drugie skrzypce da się wyłapać, ale całe tło zanika. Są oczywiście dodatki "mniej agresywne", jak np niektóre kwiaty czy zioła dodane w rozsądnych ilościach, albo chociażby prażony ryż (genmaicha).

Do piwa z herbatą również robię przymiarki. Kilka różnych prób wystarczy, żeby zauważyć, że jest to temat co najmniej ciężki. Z rzeczy oczywistych, to dodatek herbaty do warzenia to nieporozumienie. Zielona herbata to 3 minuty w 80 stopniach góra. Parzona na zimno jest dobra po 9-12 godzinach (6 stopni, 0,5l 2,5 łyżeczki) a co oczywiste, im wyższa temperatura tym "parzenie" zajdzie szybciej i szybciej złapiemy aromaty niepożądane. Całkiem dobry efekt daje cold brew zrobiony z wcześniej zaparzonej herbaty. Na ten moment zrobiłem eksperyment z herbatą po pierwszym parzeniu.

W bonusie dodam, że aromaty z herbaty przy kontakcie ze światem zewnętrznym lecą na mordę chyba nawet bardziej niż chmielowe, więc bazą musi być piwo, które będzie gotowe szybko, lub nawet szybciej. Rozsądnym wyborem będzie piwo lekkie (piwo ma dużo mocniejszy smak i aromat od herbaty) i myślę, żeby herbatę wrzucić na cold crash lub odpowiedni macerat wlać do piwa zaraz przed butelkowaniem - przy czym wciąż należy pamiętać o sterylności i fakcie, że herbata nie lubi wrzątku bardziej od bakterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Też planuje uwarzyć piwo z herbata.

Tutaj jest dobry link o odrobinie teorii. Kolejne filmy beda juz z warzenia (kanal Chop&Brew)

 

Reasumując... Są 3 sposoby:

1. dodać herbate na ostatnie 5min gotowania, ale tylko czarna.

2. dodac herbate na cicha np. na 7 dni. Polecają 1uncje na 1 us galon. Czyli ok 150g herbaty na 20 litrow.

3. zrobic napar i dodawac go przed zabutelkowaniem

 

Planuje sprawdzić sposób nr 2 - który jest w tym filmie polecany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.