Skocz do zawartości

pierwsze piwo zacierane-prośba o przepis


cydynka

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym uwarzyć swoje pierwsze piwo ze słodów.Czytałam przepisy w wątku na forum,ale z racji tego ze jestem żółtodziób to nie wszystko jest dla mnie zrozumiałe. Marzy mi się piwo ciemne, nie za bardzo chmielowe, coś w rodzaju stout sweet bardziej takie na babski smak...Czy ktoś mógłby mi podać przepis na takie piwo,żebym mogła je sama uwarzyć?

Aha i jakby instrukcja była jak "krowie na granicy";))

Z góry dziękuję

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z zestawem otrzymasz instrukcję warzenia, co w sumie zamykałoby temat.

 

Jeśli chcesz słody kupić gdzie indziej oprzyj się na opisanym tam zestawie, słody wrzuć do 15L wody w temperaturze 69-70 stopni, porządnie okryj gar kocami, zostaw na godzinę, po tym czasie podnieś temperaturę do 78 stopni (wygrzew) i filtruj, wysładzając kolejnymi 15L wody w o temperaturze ok 80 stopni. Całość gotuj 60 minut, cały chmiel wrzucając od początku gotowania. Laktozę dodaj na ostatnich 10 minut gotowania. Po schłodzeniu brzeczki do ok. 15 stopni zadaj uwodnione w wodzie o podobnej temperaturze drożdże. Przez pierwszy tydzień fermentuj w temperaturze nie przekraczającej 18 stopni, następne dwa tygodnie już może być lekko ponad 20. Jeśli chcesz się bawić w fermentację cichą to niech to będzie ostatni tydzień. Butelkuj tylko i wyłącznie gdy kolejne pomiary w odstępach kilku dni wykażą brak spadku poziomu cukrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję bardzo za przepis. Spróbuję zrobić według przepisu,mam nadzieję,że wyjdzie.pozdrawiam

 

Razem z zestawem otrzymasz instrukcję warzenia, co w sumie zamykałoby temat.

 

Jeśli chcesz słody kupić gdzie indziej oprzyj się na opisanym tam zestawie, słody wrzuć do 15L wody w temperaturze 69-70 stopni, porządnie okryj gar kocami, zostaw na godzinę, po tym czasie podnieś temperaturę do 78 stopni (wygrzew) i filtruj, wysładzając kolejnymi 15L wody w o temperaturze ok 80 stopni. Całość gotuj 60 minut, cały chmiel wrzucając od początku gotowania. Laktozę dodaj na ostatnich 10 minut gotowania. Po schłodzeniu brzeczki do ok. 15 stopni zadaj uwodnione w wodzie o podobnej temperaturze drożdże. Przez pierwszy tydzień fermentuj w temperaturze nie przekraczającej 18 stopni, następne dwa tygodnie już może być lekko ponad 20. Jeśli chcesz się bawić w fermentację cichą to niech to będzie ostatni tydzień. Butelkuj tylko i wyłącznie gdy kolejne pomiary w odstępach kilku dni wykażą brak spadku poziomu cukrów.

Dziękuję bardzo za przepis,spróbuję zrobić....mam nadzieję,że wyjdzie.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jakby instrukcja była jak "krowie na granicy" ;))

 

Tak z reguły wyglądają instrukcje dodawane do zestawów:

instrukcja STOUT.doc

Sama widzisz, że w zasadzie wszystko jest jasne. Wystarczy trzymać się jej i tyle.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób Stouta jeśli nie lubisz. Jak chcesz że tak powiem "normalne" piwo, to na początek polecam przepis Marusi:

 

Słody:
4 kg pilzneński
1 kg monachijski

Chmiel:
Marynka 80 g

Zacieranie:
40 minut 61-63 stopnie
20 minut 71-73 stopnie

Podgrzanie do 76-78 stopni -> filtracja

Gotowanie 60 minut
Chmiel 40 g na początek gotowania i 40 g na 10 minut przed końcem

Drożdże: jakiekolwiek górnej fermentacji, np. Irish Ale, German Ale, lub suche np. Safale

 

Sam od tego zacząłem i byłem zadowolony z wyniku, gdybym jako pierwsze zrobił Milk Stouta, to raczej drugiej warki by nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmiel:

Marynka 80 g

Gotowanie 60 minut

Chmiel 40 g na początek gotowania i 40 g na 10 minut przed końcem

Przy takim chmieleniu wyjdzie jakieś 70IBU. Także nie do końca pasuje to piwo do wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chmiel:

Marynka 80 g

Gotowanie 60 minut

Chmiel 40 g na początek gotowania i 40 g na 10 minut przed końcem

Przy takim chmieleniu wyjdzie jakieś 70IBU. Także nie do końca pasuje to piwo do wymagań.

 

Masz rację, jakoś nie do końca doczytałem, sorki.

Ani to ciemne, ani sweet stout. Tak to jest, jak się czyta w pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aha i jakby instrukcja była jak "krowie na granicy" ;))

 

Tak z reguły wyglądają instrukcje dodawane do zestawów:

attachicon.gifinstrukcja STOUT.doc

Sama widzisz, że w zasadzie wszystko jest jasne. Wystarczy trzymać się jej i tyle.  

 

Wszystko zakupione,teraz tylko warzyć....uff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chmiel:

Marynka 80 g

Gotowanie 60 minut

Chmiel 40 g na początek gotowania i 40 g na 10 minut przed końcem

Przy takim chmieleniu wyjdzie jakieś 70IBU. Także nie do końca pasuje to piwo do wymagań.

 

Masz rację, jakoś nie do końca doczytałem, sorki.

Ani to ciemne, ani sweet stout. Tak to jest, jak się czyta w pracy :)

 

Dziękuję bardzo za rady,myślę że to drugie piwo podane przez Wojtka też będzie zrobione.A najlepszy jest mój mąż,najpierw mnie ochrzaniał,że się zajmuję głupotami (zrobiłam cydr,nastawiłam wermuta i piwo z kita)a teraz tylko zagląda do piwniczki i jeszcze chwali się kolegom....ehh te chłopy.

Jesteście kochani koledzy,że pomagacie biednej kobiecie na starcie:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taka wylewna kobieto :D Jak się za mocno nachwalisz jakie to piwo dobre wyszło, to kosztem zapłaty za porady zechcą to piwo zarekwirować :)

Atak ogółem miło widzieć kolejną swojską babeczkę w gronie piwowarów :)

Kurcze Marciu,trzeba się troszkę pochwalić, a co do porad to myślę,że panowie lubią ich udzielać i "rosną" jak otrzymają za nie pochwałę.

Strasznie mi się to podoba na tym forum,że ludziska nie są bufoniaści i chętnie pomagają...cenię to bardzo.

Każdą krytykę i pochwałę przyjmuję z pochylonym czołem.I dziękuję za przywitanie w gronie babeczek;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj jakiegoś zestawu na zwykłe proste pale ale, może być polskie co by nie przepłacać za chmiele, z niewielką ilością słodów karmelowych jeśli w ogóle i na ostatnie 10 minut gotowania wrzuć 10cm startego korzenia imbiru i 200-300g ksylitolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj jakiegoś zestawu na zwykłe proste pale ale, może być polskie co by nie przepłacać za chmiele, z niewielką ilością słodów karmelowych jeśli w ogóle i na ostatnie 10 minut gotowania wrzuć 10cm startego korzenia imbiru i 200-300g ksylitolu.

Znalazłam zestawik,spisałam składniki,ale z tego co widzę strasznie niskie temperatury fermentacji....czy to piwo dolnej fermentacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pudle fermentacyjnym zbitym ze styropianu, gdzie oprócz fermentatora trzymasz 4 1,5L pety z zamrożoną wodą i zmieniasz je raz na dobę jak się rozmrożą - instrukcja spokojnie do znalezienia na forum. poza tym to nie są niskie temperatury jak na górniaka, a domyślam się że mogło chodzić o temperaturę otoczenia - w wiadrze będzie kilka stopni więcej, przynajmniej na początku fermentacji, więc warto przypilnować pierwszych kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to już jestem uświadomiona...hehe. W takim razie muszę zapodać temat mężusiowi coby mnie takie pudło "zbił"

A skład znalazłam taki:

pale ale-4kg

karmelowy jasny 30- 0,4kg

chmiel marynka 30g

chmiel lubelski-30g

Czy z tych składników nie wyjdzie za gorzkie piwo jak na imbirowe?Czy ująć któregoś chmielu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.