Skocz do zawartości

Gar zacierny.


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 30l Gar z nierdzewki, i chciał bym dla oszczędności czasu zrobić z niego gar zacierno warzelny. I zastanawiam się jak zamontować zawór kulowy do tego gara.

Spawać się podobno nie da

Można przylutować ale to może być ogniskiem korozji czyli infekcji.

Może przykręcić z jednej stronie z uszczelką, ale to może być nie szczelne.

Co wy byście polecili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomaszB dobrze pisze...

 

Mam kilka garów gdzie robiłem otwory pod zawory. U mnie wygląda to tak:

1. Zawór 1/2''.

2. Nypel szcześciokątny.

3. Od strony wewnętrznej gara podkładka z oringiem silikonowym.

4. Od strony zewnętrznej ponownie podkładka (chociaż czasami nie jest już potrzebna) z uszczelką i skręcasz całość zaworem.

 

W wolnej chwili mogę podesłać Ci kilka fotek.

 

Króciec mam wspawany jedynie w kegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W wolnej chwili mogę podesłać Ci kilka fotek.

 

Przymierzam się do takiego rozwiązania.

Jakiej grubości oringi skutecznie uszczelnią otwór w garnku?

Wiadomo, że wszystko zależy od średnicy garnka, ale w przypadku naszych typowych garnków różnice nie powinny być zbyt duże (ja mam akurat 50l TADAR).

Fotki Twojego rozwiązania byłyby miło widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze. Garnki są zwykle robione przez "małe żółte rączki", rączki z Indii, albo Turcji. Wykonane są z blachy kiepskiej jakości i bardzo cienkiej.

 

Tak samo, jak ze zwykła stalą bywa, są stale trudospawalne. Garnki bywają najczęściej wykonują rozdmuchiwarko-wytłaczarki i do tego celu jest dobierany materiał.

 

Dobry i bardzo uparty spawacz - pospawa, ale trzeba się liczyć ze znacznym osłabieniem materiału w miejscu spawania (temperatura, utlenienie, zmiana struktury).

 

Częstą wadą tych garnków są mikropęknięcia, które z czasem przestają być "mikro" i garnek cieknie.

Dlatego najlepiej wykonać otwór wykrojnikiem i jak wcześniej opisano dokonać montażu metodą skręcania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wiele firm spawa w garach z nierdzewki instalacje i nie mają problemów. Dobra firma pospawa wszystko. Na pewno w twojej okolicy

jest ich pewno dużo. nie jest to może tanie ale to już zależy od ciebie co wybierzesz, spawanie czy skręcanie obie metody są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.