Skocz do zawartości

Odfermentowanie Belgian Saison


Swiezy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piwowarzy,

 

Ostatnio warzyłem Saison na drożdżach płynnych Belgian Saison i po 2 tygodniach fermentacji z 14 blg zeszło tylko do 10. Startera nie robiłem bo stwierdziłem ze nie ma potrzeby ( ostatnio robiłem Apa na 1056 bez startera i ruszyło normalnie ). Co sie dzieje i czy da sie to jakoś uratować? Narazie zrobiłem tak ze zebrałem gęstwę, napowietrzylem to co niedofermentowalo i zadałem jeszcze raz. Pomoże ? Da sie tu coś jeszcze zrobić żeby to uratować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czym robiłeś pomiar cukru? Jesteś pewny że dobrze pokazuje wynik?

2. Jak wyglądała fermentacja, kontrolowałeś ją, piana była? Jak w smaku i zapachu po tych dwóch tygodniach?

3. Jeśli to było 20l i 14Blg to świetne stwierdzenie że startera nie potrzebujesz....

4. Może i pomoże, ale efekty utlenienia są tu raczej nieuniknione. Źle zrobiłeś napowietrzając, trzeba było zadać nowe inne drożdże.

5. Poda jeszcze schemat zacierania i ilość słodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Balingometrem. Na kranowce pokazywał 0 wiec powinno być ok.

2. Piana była co2 sie wydzielało, fermentacja ruszyła szybko, po 6-8 godzinach gdzieś.

3. Nie mam mieszadła temu odpuściłem :).

5. 44c - 30min

64c - 60min

72c - 15min

Pilzneński 3,8 kg

Pszeniczny 0,75

Monachijski 0,5

Cukier 0,4

Cara gold 0,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

3. Jeśli to było 20l i 14Blg to świetne stwierdzenie że startera nie potrzebujesz....
 

zawsze zalecają robienie startera z płynnych ,może do 8-9 blg bym się pokusił bez 

to że raz się udało nie znaczy że zawsze tak będzie ,tak na prawdę nie wiadomo w jakich warunkach były trzymane drożdże wcześniej (może w kontenerze na morzu +50C było) to że wcześniej przefermentowało nie znaczy że poprawnie ,do poprawnej fermentacji jest potrzebna odpowiednia ilość drożdży w b.dobrej kondycji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3. Jeśli to było 20l i 14Blg to świetne stwierdzenie że startera nie potrzebujesz....
 

zawsze zalecają robienie startera z płynnych ,może do 8-9 blg bym się pokusił bez 

to że raz się udało nie znaczy że zawsze tak będzie ,tak na prawdę nie wiadomo w jakich warunkach były trzymane drożdże wcześniej (może w kontenerze na morzu +50C było) to że wcześniej przefermentowało nie znaczy że poprawnie ,do poprawnej fermentacji jest potrzebna odpowiednia ilość drożdży w b.dobrej kondycji 

 

To była ironia ;)

 

edyt.

Tak na przyszłość. Jak nie masz mieszadła to możesz ewentualnie w słoiku sobie starter zrobić.

Edytowane przez dzeju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zbiorę z tego gęstwę, zrobię starter około 8 blg namnożą się ? I kolejne pytanie, czy faktycznie może to być temperatura ? Mam 20C a wszyscy wiemy, że te te drożdże lubią cieplej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.