Skocz do zawartości

II Krakowski Konkurs Piw Domowych - luty 2008


shlangbaum

Rekomendowane odpowiedzi

W lutym 2008 odbędzie się druga edycja Krakowskiego Konkursu Piw Domowych (II KKPD). Czas już podawać szczegóły.

 

Kategorie znane są od 25 lutego 2007:

 

piwa dolnej fermentacji:

-piwo marcowe (Oktoberfestbier) blg 12,4-13,8?

-schwarzbier blg 11,4-12,9?

 

piwa górnej fermentacji:

-weizenbock blg 15,7-19,3?

-stout owsiany (outmealstout) blg 11,9-15,9?

 

 

Opisy stylów znajdują się na amerykańskiej witrynie Beer Judge Certification Program (http://www.bjcp.org/stylecenter.html) i na ich podstawie oceniane będą piwa. W niedługim czasie postaramy się o tłumaczenie opisów/wyznaczników stylów na język polski. BJCP już wydało mi zgodę na tłumaczenie i publikację.

 

 

Pierwszym sponsorem konkursu jest sklep http://www.Piwodziej.pl

 

 

Informacje bedą pojawiać się na stronach Browar.biz:

-http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=68558

-http://www.browar.biz/forum/showthread.php?p=719847

 

 

Bedę jednak starał się zamieszczać je wszystkie także tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Regulamin II Krakowskiego Konkursu Piw Domowych

 

 

1. Organizatorem konkursu jest Marcin Konik-Korn oraz otwarta grupa wolontariuszy.

2. II KKPD jest zorganizowany w ramach XIII Krakowskiej Giełdy Birofilliów w lutym 2008 przez Tomasza Sygę.

3. Uczestnikami konkursu mogą być jedynie osoby pełnoletnie.

4. W konkursie wyznaczono 4 kategorie:

-piwo marcowe (Oktoberfestbier) blg 12,4-13,8?

-schwarzbier blg 11,4-12,9?

-weizenbock blg 15,7-19,3?

-stout owsiany (outmealstout) blg 11,9-15,9?

5. Uczestnik może startować w wielu kategoriach.

6. W każdej kategorii uczestnik może wystawić jedno piwo.

7. Piwo wystawione w konkursie może być wystawiane także w innych konkursach piwowarskich za wyjątkiem piw, które były już wystawione do I Krakowskiego Konkursu Piw Domowych.

8. W przypadku zgłoszenia do konkursu jednego piwa w danej kategorii, konkurs w niej nie zostanie rozstrzygnięty, a uczestnik otrzyma upominek.

9. Uczestnicy zgadzają się na upublicznienie swego imienia i nazwiska podczas ogłaszania wyników konkursu.

10. Zwycięzca każdej z kategorii zobowiązuje się do upublicznienia receptury zwycięskiego piwa.

11. Uczestnicy mają obowiązek dostarczenia piw konkursowych do dnia, który organizatorzy ogłoszą najpóźniej na miesiąc przed konkursem.

12. W przypadku osobistego dostarczenia piw do konkursu należy wcześniej ustalić warunki odbioru.

13. Organizatorzy wyznaczają skład Komisji Konkursowej, której decyzje są ostateczne.

14. Ocena piw dokonuje się na podstawie wyznaczników stylów pisanych przez Beer Judge Certification Program.

15. Nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii. Organizatorzy mogą przyznawać wyróżnienia.

16. Członkowie Komisji Konkursowej nie są uczestnikami konkursu.

17. Dopuszcza się nadesłanie piw w butelkach oznaczonych etykietami i/lub oznaczonymi kapslami. Sposób należy opisać we właściwym miejscu formularza zgłoszeniowego.

18. Do każdej kategorii należy wystawić minimum 3 butelki 0,5l lub odpowiednio większą ilość butelek 0,33 l.

19. W konkursie mogą brać udział piwa warzone na bazie słodów, ekstraktów, brewkitów oraz kombinowane.

20. Ocena piw będzie anonimowa, a butelki przed konkursem zostaną właściwie zamaskowane.

21. Zwycięzcy otrzymają nagrody w czasie określonym przez sponsorów nagród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zbyt dokładnie nie przeczytałem wszystkiego, ale teraz już do mnie dotarło. JK

Jako, że mam kawałem do Krakowa, to pytanie.

Można przesyłać piwo na konkurs, jeżeli tak to na jaki adres.

Dzięki za odpowiedź.

 

17. Dopuszcza się nadesłanie piw [...] Sposób należy opisać we właściwym miejscu formularza zgłoszeniowego.

Gdzie znajduje się forumularz ?

Edytowane przez schloss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mam kawałem do Krakowa, to pytanie.

Można przesyłać piwo na konkurs, jeżeli tak to na jaki adres.

Dzięki za odpowiedź.

 

Gdzie znajduje się forumularz ?

Niezbyt dokładnie się wyraziłem :) Piwa zdecydowanie przysyła się, ponieważ muszą one już kilka dni przed konkursową degustacją znaleźć się w odpowiednich warunkach temperaturowych i "ustać się". Piwa osobiście dostarczają jedynie piwowarowie z Krakowa i okolic. Termin i adres do wysyłki znajdą się na tej stronie najprawdopodobniej w grudniu lub w styczniu. Wszystko zależy od tego kiedy organizator XIII Krakowskiej Giełdy Birofilistycznej - Tomasz Syga - ogłosi termin giełdy. Formularz zgłoszeniowy ukaże się do pobrania z sieci wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jak zwykle jestem czepialski :)

 

Zastanawiam się, dlaczego na tym forum piwo.org jest sponsorem, a na tym już nie

Faktycznie jesteś czepialski :) ART nie wydał mi jeszcze zgody na możliwość wpisania w tamtym temacie Piwo.org z podaniem linku. W dzisiejszych czasach o takie rzeczy wolę pytać.

 

Może kolega ma jakieś pytanie merytoryczne, co do konkursu ? :( We wszystkich kategoriach startujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ART nie wydał mi jeszcze zgody na możliwość wpisania w tamtym temacie Piwo.org z podaniem linku. W dzisiejszych czasach o takie rzeczy wolę pytać.

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

no comments, ale to nie moja sprawa.

 

Opowiadając na pytanie drugie, startuję w 1 albo dwóch kategoriach. Jeszcze nie zdecydowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej słyszę o konkursie tym bardziej chciałbym w nim uczestniczyć. Temperatury w piwnicy niskie, ale czekam jeszcze na drożdże. Piwa dotychczas uwarzone mogą być poza wyznaczonymi kategoriami.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ART nie wydał mi jeszcze zgody na możliwość wpisania w tamtym temacie Piwo.org z podaniem linku. W dzisiejszych czasach o takie rzeczy wolę pytać.

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

no comments' date=' ale to nie moja sprawa.[/quote']

Nie ma co wywijać oczyma :) jeśli Shlangbaum zdecydował, że mnie spyta o zgodę, to między jego akcją a moją reakcją musiało upłynąć nieco czasu. Mam sporo na głowie, szczególnie teraz. Komentarz o niewydaniu zgody przeze mnie zabrzmiał tu dość hm, poważnie. Owo zapytanie ze strony Shlangiego uważam za zupełnie przesadzoną ostrożność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
No i co z tym konkursem? Na forum browar.biz cicho jest o giełdzie w Krakowie' date=' a wszak konkurs ma być przygiełdowy...:)[/quote']

Niestety moje próby otrzymania terminu od organizatora giełdy spełzły na niczym :o Czekam nadal i jestem tym faktem głęboko poirytowany.

Jest to o tyle nie pozytywne, że to już ostatni dzwonek na ogłoszenie terminu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.