Skocz do zawartości

Pszeniczny jako dodatek?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie, chodzi o to że mógłbym zrobić taki eksperyment bo mam w planie takie piwa akurat. A wędzone dlatego ze nie chce zwykłego jasnego. Mógłbym zatrzeć na dwa razy. Ale nie wiem czy mi się chce bawić :) ale sam jestem ciekaw czy rzeczywiście byłbym w stanie rozróżnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli byłoby to piwo wędzone , powiedzmy 50% pilzneński wędzony i 50% pszeniczny i drugie 50% pilzneński wędzony i 50% pilzneński ? Drożdże neutralne i chmielenie marynką ?

Pamiętaj po degustacji dać znać. Najlepszy efekt da zrobienie z tej samej gęstwy oraz tego samego dnia prawie (realnie dwa dni). Fermentory obok siebie, butelkowanie identyczne itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze temat wrze ;) Panowie, co by nie było każdy ma troche racji, drożdze mają wiele do gadania ale napewno też to z czego warka została zaratra. Przy następnych zakupach wezmęwięcej pszenicy i postaram się zrobić z conajmniej 50% udziałem. na dniach zrobie z tym kilogramem co mam i powiem Wam czy tylko więcej piany czy faktycznie coś w smaku się ruszyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co by nie było każdy ma troche racji, drożdze mają wiele do gadania ale napewno też to z czego warka została zaratra.

Tak, ale różnica pomiędzy typowymi jasnymi słodami podstawowymi (pale ale, pilzneński, pszeniczny) jest mniejsza niż większość początkujących by oczekiwała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie, co by nie było każdy ma troche racji, drożdze mają wiele do gadania ale napewno też to z czego warka została zaratra.

Tak, ale różnica pomiędzy typowymi jasnymi słodami podstawowymi (pale ale, pilzneński, pszeniczny) jest mniejsza niż większość początkujących by oczekiwała.

 

 

no dobra to temat mamy rozwiązany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.