Skocz do zawartości

u bnp - stout 16,5°Blg


Maryush

Rekomendowane odpowiedzi

u bnp - stout 16,5°Blg (85% słodów własnych)

 

Kolor: czarny, pod światło prześwitujący na bordowo.

Piana: drobna, gęsta, wysoka, bardzo powoli opadajaca, brudnobiała

Wysycenie: wysokie, wg mnie za wysokie, jak na stouta. (ale wiem z doświadczenia, jak trudno jest utrafić z surowcem do refermentacji :) )

Zapach: lekka słodycz, słody palone oraz dominujące nuty owocowe.

Smak: Na początku kwaskowate, w samku czuć wyraźnie słody palone, dominuje kawa. Kwaskowaty posmak i wysokie wysycenie sprawiają, że to piwo jest ożeźwiające i sprawia wrażenie lekkiego. Dopiero chwilę po przełknięciu w ustach czuć nutę alkoholową. Chmielu ani w smaku, ani w aromacie nie ma.

 

Najbardziej w tym piwie podobało mi się, że było orzeźwiające - to mnie zaskoczyło. Jak na stouta wysycenie za wyskokie. Z drugiej strony, gdyby nie wysoka zaw. CO2, piwo nie miało by tak fajnego charakteru. I jeszcze jedno - piwa jechały do mnie w poziomie no i drożdżaki przeniosły się na ścianki, przez co nie dało się uniknąż pływających w szklance drożdżowych płatów. No ale tak to już jest :) Kolejne piwo, z domowych słodów, które bardzo mi smakowało.

Edytowane przez Maryush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.