Skocz do zawartości

Jak dopracować się super smaku?


bart07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Próbuję rozwikłać pewien problem. Jak doszlifować smak piwa, jeżeli:

1. dojrzewanie piwa trwa nawet pół roku

2. można zmienić jeden parametr w jednym momencie

 

Tak więc w samym zacieraniu mamy trzy przerwy i trzy temperatury (6 wariantów)

3 lata dla jednego podejścia i jednego piwa?

Różne twardości wody i masa innych zmiennych. Jak uwarzyć piwo?

 

Mieszkam w mieście gdzie jest jedno miejsce z niewielkobrowarowym piwem (browar Kowal) z 3 rodzajami piwa (jasne, ciemne, pszeniczne). Nie jestem w stanie określić jaki rodzaj piwa będzie mi smakował. Jak szukaliście swojego smaku?

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc w samym zacieraniu mamy trzy przerwy i trzy temperatury (6 wariantów)

3 lata dla jednego podejścia i jednego piwa?

nie musisz czekać 3 lat :) zrób 6 warek w miesiącu i zobacz która smakuje Tobie

w moim mieście nie ma żadnego browaru i jak tu poszukać swój smak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj może opisy piw w BJCP i uwarz piwo które najbardziej będzie Ci odpowiadało z opisu. Co do ulepszania: ja próbuje już któryś raz uwarzyć pilsnera i jak dotąd bez fajerwerków. Piwo wychodzi dobre ale to wciąż nie to. Są jeszcze parametry na które warto zwrócić uwagę oraz takie które można pominąć. Najważniejsze to ilość chmielu, użyty słód, przerwy, drożdże, temperatura oraz kilka innych, podstawowych czynników. Parametry jak twardość wody czy dokładny odczyn można na początku odpuścić bo niewiele wpływają na smak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj może opisy piw w BJCP i uwarz piwo które najbardziej będzie Ci odpowiadało z opisu. Co do ulepszania: ja próbuje już któryś raz uwarzyć pilsnera i jak dotąd bez fajerwerków. Piwo wychodzi dobre ale to wciąż nie to. Są jeszcze parametry na które warto zwrócić uwagę oraz takie które można pominąć. Najważniejsze to ilość chmielu, użyty słód, przerwy, drożdże, temperatura oraz kilka innych, podstawowych czynników. Parametry jak twardość wody czy dokładny odczyn można na początku odpuścić bo niewiele wpływają na smak.

EDIT: Nie dodawaj w takim razie na żadnym etapie cukru i zrób tak aby piwo za bardzo nie odfermentowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warzyć, warzyć, warzyć i jeszcze raz warzyć.

 

Każde piwo, które sam uwarzysz będzie dobre i nie trzeba je oddawać żulom. Gdy poznasz technologie, różne słody, różne drożdże, różne chmiele z czasem dojdziesz do tego co ci najbardziej smakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj może opisy piw w BJCP

Próbowałem czytać.

 

"Aromat: Mocny aromat słodowy, zwykle z umiarkowaną ilością bogatych aromatów melanoidynowych i/lub opiekanymi podtekstami. Praktycznie brak aromatu chmielu. Alkohol może być lekko zaznaczony. Czysty. Bez diacetylu. Estry owocowe na poziomie niskim do niewyczuwalnego"

 

Znaczenie poszczególnych słów znam, całości nie ogarniam.

 

Może z innej strony. Jakie piwa powinienem uwarzyć, aby sobie zrobić przegląd smaków (powiedzmy w ciągu pół roku).

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chodzi o smak piwa, który będzie tobie najbardziej smakował, jeżeli tak to możesz zastosować moją metodę. Przez ok. 2 lata całą uwagę poświęciłem na doskonaleniu warsztatu, byłem uparty w dążeniu do ustalenia zależności w tym co robie i jaki efekt to daje. Wiele warek w mojej ocenie było marnych, ale znalazłem "swój smak", wiem co mam robić by uzyskać zamierzony cel, działam już instyktownie. Większość warek modyfikuje pod kątem swojego smaku, robiąc warkę czysto w określonym stylu, myślę raczej o osobach które będe częstował. Co do posmaku bimbrowego, to jak napisał cieplyl nie używaj cukru (poza refermentacją w butelkach) i pomyśl o dekokcie, w mojej ocenie dekokt i posmak bimbrowy wzajemnie się wykluczają (tyle że ja jestem fanem dekoktu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej. Pils jest to piwo które najłatwiej kupić w Polsce i na pewno wiesz jak smakuje. Można udoskonalić, robiąc bardziej gorzkie lub mniej. Bardziej słodkie lub mniej. Stout- kup guinnesa i zobacz czy smakuje. Pszeniczne- kup okocim pszeniczne i zobacz czy smakuje. Można też znaleźć dużo innych piw w sklepach jak Ale, Dortmunder itp. Jeśli któryś z "koncerniaków" Ci podejdzie, zrobisz lepsze we własnym domu, jeśli nie to nawet nie masz co próbować. Są również piwa których nie dostaniesz w Polsce jak np. IPA lub Triple (przynajmniej ja nie widziałem) tutaj musisz robić metodą prób i błędów. Innym sposobem jest wymiana z innymi piwowarami. Możliwości masz wiele by odkryć swój smak. Sam się przekonałem o tym, że opis Zasłużonych Piwowarów a smak, który ja odczuwam są odmienne.

PS. W grudniu będzie można kupić mistrzowskie piwo Weny w almie, też warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacer , Jak czytam opisy w "degustacji ..." to ślinka cieknie :) Może ktoś jednak spróbuje.

Bart, ale w takim Koszalinie chyba macie jakieś sklepy z piwem, względnie jakieś sieciowe delikatesy. Idziesz kupujesz ikonę stylu i wszystko wiesz.

Stout - Guinness, Pszeniczne - Paulaner, Franziskaner, Pils - coś czeskiego, od biedy może być Pilsner Urquell, z wyspiarzami będzie problem, bo te co są u nas są nieco wykastrowane w smaku, powiedzmy, że polecam Fullers London Pride, jako Pale Ale, z IPA to już na maxa trudno, najlepsze jakie piłem było z browaru Kocour w Varnsdorfie (Czechy) :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej. Pils jest to piwo które najłatwiej kupić w Polsce i na pewno wiesz jak smakuje. Można udoskonalić, robiąc bardziej gorzkie lub mniej. Bardziej słodkie lub mniej. Stout- kup guinnesa i zobacz czy smakuje. Pszeniczne- kup okocim pszeniczne i zobacz czy smakuje. Można też znaleźć dużo innych piw w sklepach jak Ale, Dortmunder itp. Jeśli któryś z "koncerniaków" Ci podejdzie, zrobisz lepsze we własnym domu, jeśli nie to nawet nie masz co próbować. Są również piwa których nie dostaniesz w Polsce jak np. IPA lub Triple (przynajmniej ja nie widziałem) tutaj musisz robić metodą prób i błędów. Innym sposobem jest wymiana z innymi piwowarami. Możliwości masz wiele by odkryć swój smak. Sam się przekonałem o tym, że opis Zasłużonych Piwowarów a smak, który ja odczuwam są odmienne.

PS. W grudniu będzie można kupić mistrzowskie piwo Weny w almie, też warto spróbować.

E Tripla można bardzo łatwo dostać. La Trape Tripel to jest element obowiązkowy w każdych delikatesach.

 

Na marginesie, u mnie w sklepie jest chyba z 8 różnych tripli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu właśnie widać wyższość (oczywiście pod względem piwa :) ) Śląska. U mnie jedyny stout jaki dostałem to foreign extra guinnes i jak go kupowałem to sprzedawca musiał zdmuchnąć warstwę kurzu :) . A tripel? Nawet nie wiedzieli co to a sklep się szczyci, że posiada alkohole świata.

Edytowane przez cieplyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart07: też jesteśmy karłami, ale stoimy na barkach gigantów. Można czerpać z setek lat doświadczeń, nie musisz zaczynać od zera. Napisz jakie piwo Cię interesuje, co już umiesz, jaki masz sprzęt i postaramy się pomóc, wiedzą naszą własną i nabytą od poprzedników.

 

EDIT: ja też nie kupuję piw komercyjnych, sam robię po kolei wszystkie style i próbuję co mi smakuje.

Edytowane przez coder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz zaczynać od zera.

Dzięki :)

Napisz jakie piwo Cię interesuje, co już umiesz, jaki masz sprzęt i postaramy się pomóc, wiedzą naszą własną i nabytą od poprzedników.

Umiem zagotować wodę :) Jacer napisał jak szukać, spróbuję. Ze sprzętu to mam kotłownię do zaadoptowania :) Bez gazu. I zestaw WESa.

ja też nie kupuję piw komercyjnych, sam robię po kolei wszystkie style i próbuję co mi smakuje.

No właśnie. W jakiej kolejności. Trzeba mieć wyrobiony smak aby poznać niektóre niuanse, więc to później (mam nadzieję) teraz muszę próbować ekstremalne różnice.

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie kupuję piw komercyjnych, sam robię po kolei wszystkie style i próbuję co mi smakuje.

To skąd wiesz że wyszło Ci piwo w danym stylu? Ja wręcz przeciwnie, przed warzeniem danego stylu staram się zdobyć jakiś jego przykład żeby wiedzieć koło czego mniej więcej chcę wylądować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.