Skocz do zawartości

Polskie Chmiele - nowe odmiany


Undeath

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

No to słabo. Właśnie odebrałem ten chmiel z homebber. Wczoraj wieczorem w szynku piłem SH Zula i rzeczywiście piwo pachniało jak by nie sypnięto żadnego chmielu na aromat. Zużyje gdzieś na goryczkę przy piwach z niskim ibu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem sh na Zuli z 2018 od Dori. W piwie dominowały brzoskwinie, całkiem niezłe piwo to było, choć jak ktoś chciałby zrobić na tym chmielu sh ipę to chyba ma za słaby aromat. Z tego rocznego zbioru nie próbowałem chmielu, ale na razie nie zachęcacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2019 o 09:56, dziedzicpruski napisał:

Tylko piwo sobie tym syfem zepsułem.

Potrafisz wprowadzić dysonans... Też właśnie kupiłem 90g na próbę.

 

Cytat

A jak wygląda  pochodzenie, od PH cała Zula jest ?

No właśnie, Zula ze zbioru tegorocznego pojawiła się w wielu sklepach i np w Piwnym Krafcie, gdzie można szukać po producencie, występuje w kategorii "dystrybutor" (czyli jak rozumiem inny producent), a nie "Polish hops", który jest wymieniony przy innych odmianach.

 

Edytowane przez x1d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, x1d napisał:

Potrafisz wprowadzić dysonans

No cóż, zirytowałem się, naprawdę podstawka była dobra a potem po delikatnie mówiąc kupa, 

skąd masz ten swój chmiel ?

 

 ewentualnie, jeżeli jest z jednego źródła we wszystkich sklepach to nie ma o czym dyskutować,chyba,że o ściemniactwie i pobożnych życzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż poszedłem do garażu obwąchać swoja Zulę. Pacnie obłędnie. Wniosek- chcesz mieć dobre piwo, kupuj chmiel w dobrym sklepie od sprawdzonego chmielarza/dystrybutora

ps Brałem od Doroty, pojawił sie dopiero w zeszłym tygodniu bo Paweł dopiero go zgranulował. Różni sie też parametrami od innych sklepów

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, x1d napisał:

A do czego sypałeś? Może jest delikatny i się nie przebił?

 Praktycznie do niczego,30g iunga na goryczkę, i 50 sybilla na 0min

1 minutę temu, anteks napisał:

Wniosek- chcesz mieć dobre piwo, kupuj chmiel w dobrym sklepie od sprawdzonego chmielarza/dystrybutora

No to może  napisz gdzie kupiłeś, będzie bardziej klarownie, no i reklamę zrobisz dobremu sprzedawcy, czy chmielarzowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dziedzicpruski napisał:

 Praktycznie do niczego,30g iunga na goryczkę, i 50 sybilla na 0min

No to może  napisz gdzie kupiłeś, będzie bardziej klarownie, no i reklamę zrobisz dobremu sprzedawcy, czy chmielarzowi.

Wyedytowałem

Kupiłem w homebrewing.pl od PolishHops. W poprzednich latach mozna było zaobserwować bardzo duże różnice w jakości tej samej odmiany chmielu w różnych sklepach

ps o dużej różnicy w ak nie wspomnę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Zuli 2018 od PH bylem bardzo zadowolony. Wyszla bardzo przyjemna nienachalna sesyjna IPA chmielona na zimno  50g na 21l.

2019 mam tez na stanie, mysle ze po nowym roku tez cos na niej zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2019 o 09:56, dziedzicpruski napisał:

No to Zula (homebeer) 2019 to totalna padaka, dałem 100g na cicha (5 dni) i efekt zerowy, kompletnie niczym to nie pachnie i nie ma żadnego smaku od tego chmielu, no może jakimiś łodygami w tle.

Tylko piwo sobie tym syfem zepsułem.

Nie wiem jaki dostawca, brałem z CP (jeszcze nie od PH), SMaSH z Zulą 2019 ugrał 2 miejsce na Gwiazdkowym. Chmielone na hopstand i na zimno.  "Dla mnie takie argentyńskie" jabłko z wyraźnym cytrusem.

Edytowane przez Withereggie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plantatorzy i zaklady pelletujace to profesjonalisci. Zbiory i cala przerobka trwa bardzo krotko, nastepnie pellet jest pakowany pod atmosfera ochronna i nie pamietam juz jaka mieszanka gazow. Potem przez dystrybutorow przechowywane w odpowiednich warunkach az trafi do kilentow.

Potem taka 5 kilowa paczka laduje do jakiegos sklepu internetowego ktory robi z nich 50-100 paczek, nie wiadomo w jakich warunkach, temp. i ile ten caly proces trwa.

 

Do czego daze to ze kazdy kontakt tlenu z chmielem jest dla jego jakosci zabojczy i zadne vakuum potem nie pomoze.

Wiem jak pachnie nowa otwarta paka od dystrybutora a jak 100g ze sklepu internetowego.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Hanys93 napisał:

Plantatorzy i zaklady pelletujace to profesjonalisci.

 

 

Posłuchał być Piłata to byś zmienił zdanie  ;) , co do atmosfery ochronnej to jeszcze czegoś takiego nie widziałem

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, anteks napisał:

Posłuchał być Piłata to byś zmienił zdanie  ;)

 

Jesli w Polsce jest inaczej to przykra sprawa.

 

16 godzin temu, anteks napisał:

 co do atmosfery ochronnej to jeszcze czegoś takiego nie widziałem

 

Beztlenowo pod mieszanka jakiegos gazu, ale nie pamietam juz jakiego.

Wybiore sie w przyszlym roku na zbiory do Hallertau to sie dopytam o nazwe tego gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2019 o 13:07, dziedzicpruski napisał:

Testuję Iungę, Magnata i sybille (szyszka od plantatora), na razie Magnat słabo ,goryczka w parodniowym piwie dosyć słaba- łodyga, zalegająca strasznie,  ibu piwa to jakieś 25-30.

A z jakiego sklepu brałeś Magnata (2019)? Ja mam paczkę od Piwoszarnia, ale na razie w planie mam głównie ciemne piwa. 

Kupiłem, bo Magnat z 2018 był naprawdę fajnym chmielem na goryczkę (brałem wtedy z Alepiwo).

Edytowane przez luk1999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.