Skocz do zawartości

Polskie Chmiele - nowe odmiany


Undeath

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Wąchanie na sucho daje później takie efekty jak marketingowe opisy aromatów polskich chmieli, które przestają pachnąć zaraz potem jak trafią do brzeczki
W pełni się z tym zgodzę. Ostatnio byłem jednak zaskoczony w drugą stronę.

Warzyłem górniaka z końcówek słodów i planowałem wypróbować Hallertau Blanc który leżał nie rozpakowany chyba od 2013r.

Po odmierzeniu porcji strasznie mi ten zapach nie przypadł do gustu ale zaryzykowałem i wsypałem na chmielenie. Parująca brzeczka pięknie oddawała zupełnie inny i przyjemny aromat tego chmielu.

Poczekam na efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i przede wszystkim świeży chmiel a nie po półrocznej podróży przez pół świata... Zajarałem się!

 

Jak dla kogo ;)

Ja chciałbym BARDZO ściągnąć do siebie do Kanady tak wstępnie z kilogram kilku odmian polskiego chmielu. Pomożecie? Jeśli ktoś byłby w stanie mi to w Polsce kupić (oczywiście przedpłacam na PayPal, ew. Western Union), to proszę o kontakt.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Hmm przesyłka do Kanady (list polecony priorytet) kosztuje 43zł do kilograma i 82zł do 2 kg, paczka do 2 kg 63zł Czy to się opłaca? Jeśli jesteś zainteresowany to mogę pomóc ale kilogram chmielu plus wysyłka to około 45dolarów (CAD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj dostałem metryczkę mojego Grand Championa z Siedlec, przytoczę tylko fragmenty, które dotyczą chmielu.

Piwo było w stylu Bursztynowe Polskie Ale.

Użyłem odmian: Iunga, Oktawia, Izabella.

Aromat: Wyraźny cytrusowy aromat chmielowy.

Goryczka: Wysoka, lekko ściągająca i zalegająca (tutaj nie do końca się zgadzam :))

Ogólne wrażenie: Więcej akcentów amerykańskich chmieli niż tradycyjnych polskich odmian. 

 

Z opisem goryczki się nie zgadzam do końca, ale każdy ma inną tolerancję i inny odbiór. Dla mnie jest super :) 

Generalnie, aż ciśnie się na usta: Da się? Da się :)  :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie ma takiej możliwości. Trzeba czekać na zbiory i pytać u Cesarza ;) Polishops.com lub polishhops na fb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Właśnie zlewam na cichą Polskie Ale na Puławskim i jak dla mnie mega truskawka wyszła z niego zarówno w smaku i aromacie. Przed rozlewem dodam jeszcze paczkę na cichą i już się nie mogę doczekać, aż będzie zdatne do picia, bo potencjał jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

I jeszcze cała masa chmieli typu Klon, SzkP i PCU, które nie uzyskały statusu odmiany, a które można sobie zaklepać w Puławach ;)

4 godziny temu, zasada napisał:

Ciekawostka, którą znalazłem grzebiąc za informacjami o Zuli i Izabeli.

Niewiele rozumiem z części biologicznej, ale ilość polskich odmian mnie zdziwiła, jakąś połowę pierwszy raz na oczy widzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
20 godzin temu, Hanys93 napisał:

Panowie moglby ktos sie podzielic informacjami oraz wrazeniami z polskiego chmielu "Zula"?

Mam 100g z 2018 i jestem ciekawy jak i do czego tego uzyc.

Lepiej nie znajdziesz:

http://blog.homebrewing.pl/polskie-chmiele-przeglad/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dziedzicpruski napisał:

Grodzisk zrobił w jakiejś kooperacji  z tym chmielem, z opisów te cytrusy  to raczej pobożne życzenia,

Piwna Stopa zrobiła CDA m.in. z Zulą. Jeden z moich większych craft zawodów.

Ja mam w zamrażarce i planuje do grisette i jakiejś pszenicy.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem ten chmiel juz w zeszlym roku od chlopakow z Polish Hops na targach w Norymberdze. A ze dali mi cala pake chmieli (z kilo tego bylo) nie zauwazylem tego chmielu.

Mieli tez przy stoisku niezly tlum i nie bylo okazji zbytnio pogadac.

Teraz robilem mala inwentaryzacje zapasow i patrze "Zula". Szukalem informacji na temat tego chmielu w necie, az natknalem sie na homebrewing ze dopiero teraz od konca lutego jest to w oficjalnej sprzedazy.

 

edit:  zasada no wlasnie tez tak mi przez mysl przeszlo zeby eksperymentalnie zrobic jakas lekka pszenice i go wrzucic. Troche Lubelskiego na goryczke a tego troche na smak i aromat.

Mam tego tylko 100g wiec mi tego troche szkoda na jakies eksperymentowanie, a w Niemczech oprocz Marynki i Lubelskiego prozno szukac innych polskich chmieli a co dopiero Zuli.

 

 

Edytowane przez Hanys93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, dziedzicpruski napisał:

A coś więcej (no chyba,że chmielu żadnego nie czuć,to faktycznie nie ma o czym pisać ;) ), w necie nic nie znajduję.

No właśnie niewiele tego było. Ani goryczki, ani aromatu. Byłem bardzo zawiedziony.

Stopa pisze o tym piwie tak: Z Browar Wagabunda uwarzyliśmy natomiast wytrawną, goryczkową i mocno chmielową Black IPę (16blg, 7% alk.), chmieloną tylko mieszanką polskich chmieli (również eksperymentalnych) od PolishHops.

Poezja marketingowa, piwo Czarne stopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.