Skocz do zawartości

Sztobry (sadzonki)


Zbyszek T

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...
  • 3 lata później...

Odświeżę temat

 

Planuję w tym roku założyć swój pierwszy chmielnik i potrzebowałbym kilka sztobrów Marynki lub Lubelskiego (jakby ktoś miał szczep nowotomyski to już w ogóle super). Będzie ktoś coś miał? Albo może ma ktoś kontakt do właścicieli upraw w Wielkopolsce, którzy mogliby oddać sztobry na wiosnę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie czy wysyłają, bo z tego co tu na forum było pisane to w ubiegłym roku zamówienia były anulowane...

 

Jak się jedzie z Grodziska Wielkopolskiego do Wolsztyna to z drogi widać uprawy chmielu, miałem nadzieję, że ktoś może ma namiary na uprawy w Wielkopolsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2022 o 19:31, Lookie napisał:

Ale pytanie czy wysyłają, bo z tego co tu na forum było pisane to w ubiegłym roku zamówienia były anulowane...

Ja zamawiałem w zeszłym roku i w poprzednim też i nic nie było anulowane.

 

No chyba że się późno składa zamówienia to tak może być ? w grudniu już zamawiam to zazwyczaj dostaje o ile mają dostępne. 

IMG_20210422_101450.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sumikk napisał:

Ja zamawiałem w zeszłym roku i w poprzednim też i nic nie było anulowane.

Ale brałeś z IHAR do którego Krzyżak dawał link czy z instytutu w Puławach?

 

Daj znać jak się te sztobry przyjęły i czy coś zebrałeś w pierwszym roku. Jak masz zdjęcia chmielnika to wrzucaj!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Sumikk napisał:

 

Przecież ihar jest  Puławach? 

 

Wolę się upewnić, bo z podanych linków wychodzi, że jednak to nie to samo.

 

IHAR z linku Krzyżaka jest według ich danych kontaktowych pod Warszawą http://www.ihar.edu.pl/kontakt.php

 

IUNG Puławy https://www.iung.pl/kontakt/

 

Edytowane przez Lookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2022 o 19:31, Lookie napisał:

Ale pytanie czy wysyłają, bo z tego co tu na forum było pisane to w ubiegłym roku zamówienia były anulowane...

 

Jak się jedzie z Grodziska Wielkopolskiego do Wolsztyna to z drogi widać uprawy chmielu, miałem nadzieję, że ktoś może ma namiary na uprawy w Wielkopolsce

Tam jest mała plantacja, skręcajć na Gościeszyn jest kilka. A zagłębie chmielowe jest w okolicy Nowego Tomyśla, kilka jest ogromnych. Jesli często jeździsz to może trafisz jak ktoś tam pracuje , zatrzymaj sie i poproś o sadzonki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Lookie napisał:

Ok dzięki za rady. Postaram się zamówić z Puław, a będąc pod Tomyślem albo Wolsztynem pokręcę się koło plantacji to może faktycznie kogoś podpytam.

 

Ten Gościeszyn kojarzę,  @anteks podpowiesz gdzie pod Tomyślem się rozglądać?

Generalnie w okolicach NT jest bardzo duzo plantacji, jadąc rowerkiem na dłuższe wyprawy mijam ich wiele. Te zaznaczone to najłatwiej dostępne bo przy drogach. Największa to ta w Sątopach. jadąc od Poznania przy wytwórni mas bitumicznych skręcamy przez przejazd kolejowy w prawo, za lasem po prawej już widać plantację. Jedziesz dalej i przy sklepie w prawo i szlakówką dojedziemy do tych zaznaczonych. Wracamy do przejazdu kolejowego i przecinamy DW 308 i kierujemy sie na Cichągórę. Plantacja przy samej1373926620_stopy.thumb.png.f3086db725dfefe0b6f16db5f94f2101.png drodze. Jadąc dalej do Borui Kościelnej, za kościołem w lewo, przy Dino w lewo kierujemy sie na Kąkolewo

albertowsko.png

chmielnik w Sątopach

IMG_20210511_120534.jpg

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • elroy zmienił(a) tytuł na Sztobry (sadzonki)
  • 2 miesiące temu...
49 minut temu, SlawekT napisał:

Czy ktoś ma na sprzedaż sztobry/sadzonki chmieli amerykańskich typu Galaxy, Amarillo, Sabro, itp.?  Albo może wiecie, gdzie je kupić?

Musisz bardzo potrzebowac tych sadzonek że dałeś ogloszenie w 3 tematach  ?

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2022 o 12:07, SlawekT napisał:

Niestety i tak okazało się to nieskuteczne :(

widziałem chyba na FB ogłoszenie ale nie moge teraz poszukać. Myslę że teraz będa sie pojawiac

edyta, tu cos jest

https://www.olx.pl/d/oferta/sztobry-sadzonki-chmielu-CID757-IDOyAK6.html#09aa43ece4

https://www.olx.pl/d/oferta/chmiel-cascade-ukorzenione-sadzonki-CID628-IDJRZib.html#6b60bec80e

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.