Skocz do zawartości

Piwny Kraft - sklep stacjonarny Warszawa, ul. Stalowa 15


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Muszę pochwalić ekipę z Piwnego Kraftu za szybką realizację zamówienia. Złożyłem w poniedziałek wieczorem a w czwartek było już u mnie w Katowicach. Zaznaczyłem, że zależy mi na tym, żeby dotarło przed weekendem, bo jutro planuję warzenie i udało się.

Inpost: Pudło dotarło dość sfatygowane, jednak zawartość nietknięta. Gdybym zamawił coś szklanego powątpiewałbym czy przetrwało, ale słody i drożdże dały radę :)

 

Dzięki panowie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu w dni powszednie sklep czynny dłużej (10.00-20.00) w soboty bez zmian (10:00-14:00).
Proszę również o wcześniejsze zamawianie śrutowania słodów (poprzez stronę, telefon, maila). Niestety przy śrutowaniu w sklepie "od ręki" trzeba liczyć się z długim czasem oczekiwania. Pierwszeństwo mają zamówienia złożone wcześniej.

Edytowane przez Piwny Kraft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pojawiło się trochę nowości, m.in.: chmiele ze zbioru 2015. Australia: Ella, Enigma, Vic Secret. Nowa Zelandia: Waimea, Rakau, Pacifica, Sticklebract. Polska: Magnum, Marynka (szyszka i granulat), Lubelski (szyszka i granulat). Są także drożdże Mangrove Jacks oraz Mauribrew. Sa słody BestMalz i podstawowe słody z Castle Malting. Pojawiły się również chłodnice zanurzeniowe z nierdzewki i brewkity Coopersa. Są zestawy konesera piwa z Krosna, w sam raz na prezent pod choinkę.

I jak na razie nie ma problemu z terminowością zamówień:, czyli max 48 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, 

Wiadomo kiedy będzie dostawa świeżych chmieli z ameryki? 

Miała być w połowie stycznia, bo na razie tylko centennial został, a chmielu potrzeba, ale jak ostatnio byłem to się nie zapowiadało na dostawę. Zawsze jest Nowa Zelandia i Australia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Super sprawa ten sklep :)

Słody ekstra "zmielone", praktycznie następnego dnia mogłem odebrać, podzielone na dwa worki 3,5kg, worki ze słodem zgrzane i mogą dlużej postać :)

Polecam :)

 

Tak i jeszcze co najważniejsze - w środku są świetne warunki do przechowywania słodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od jakiegoś czasu jest pakowany próżniowo

 

ale niektóre puszczają.

 

zgadzam się  z jednym i drugim 

 

 

Przy pakowaniu próżniowym niestety może się zdarzyć, że np. na załamaniu folii zostanie lekko przepuszczone powietrze. Nie ma co przesadzać - nawet pakowarki po kilkanaście tyś. PLN potrafią słabo zapakować - ze 2-3 razy dostałem chmiele z dużych sklepów piwowarskich i niektóre niestety puściły. Sam mam pakowarkę "strunową" i kiedyś wysyłałem coś znajomemu, a doszło rozszczelnione - najprawdopodobniej gdzieś po drodze zostało mocniej uderzone i stało się - przy pakowaniu do kartonu na 100% było dobrze.

 

Wracając do tematu sklepu PK - ja ze swojej strony polecam. Kupiłem ostatnio kilka kg chmielu i jestem zadowolony z obsługi. W sklepie jest zamrażarka, chmiele są pakowane od razu próżniowo więc przechowywanie jest wzorowe. Co fajne dla mnie - na miejscu jest dużo różnych słodów i jak jest się osobiście to można porównać np. ten sam rodzaj słodu z różnych słodowni (czasami można się zdziwić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy pakowaniu próżniowym niestety może się zdarzyć, że np. na załamaniu folii zostanie lekko przepuszczone powietrze. Nie ma co przesadzać - nawet pakowarki po kilkanaście tyś. PLN potrafią słabo zapakować - ze 2-3 razy dostałem chmiele z dużych sklepów piwowarskich i niektóre niestety puściły. Sam mam pakowarkę "strunową" i kiedyś wysyłałem coś znajomemu, a doszło rozszczelnione - najprawdopodobniej gdzieś po drodze zostało mocniej uderzone i stało się - przy pakowaniu do kartonu na 100% było dobrze. Wracając do tematu sklepu PK - ja ze swojej strony polecam. Kupiłem ostatnio kilka kg chmielu i jestem zadowolony z obsługi. W sklepie jest zamrażarka, chmiele są pakowane od razu próżniowo więc przechowywanie jest wzorowe. Co fajne dla mnie - na miejscu jest dużo różnych słodów i jak jest się osobiście to można porównać np. ten sam rodzaj słodu z różnych słodowni (czasami można się zdziwić).

 

tak. przechowywanie jest wzorowe, co można zobaczyć i się bardzo chwali.

co do rozszczelnienia - tu zdecydowanie występuje to częściej i to na terenie sklepu. w moim doświadczeniu jeden na trzy-cztery woreczki jest rozszczelniony. tak więc trzeba to poprawiać.

 

 

 

Być może to wina konkretnej folii

 

A jaką folię używasz? ma jakiś określony poziom bariery?

Pytam, bo mam w planie zakup większych zapasów (tak jak Łukasz) i nie jestem do końca przekonany co do tych woreczków. Folie metalizowane bardziej mnie przekonują (ale to tylko wyczucie, a nie wiedza :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tak. przechowywanie jest wzorowe, co można zobaczyć i się bardzo chwali. co do rozszczelnienia - tu zdecydowanie występuje to częściej i to na terenie sklepu. w moim doświadczeniu jeden na trzy-cztery woreczki jest rozszczelniony. tak więc trzeba to poprawiać.
 

 

Ja odebrałem wczoraj ponad 40 paczuszek 100g z czego 2 nie to, że są rozszczelnione, ale jakby dosłownie trochę niezbyt dobrze odessane przez pakowarkę. Cała reszta idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo nie ma co panikować 

dobrze sprawują się torebki takie papierowe z zamknięciem strunowym co mają też możliwość zgrzewania 

sporo chmieli  w nich kupiłem i nigdy nie był problemu ,dwa że jak się całego nie użyje to wygodnie zamknąć je 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odebrałem wczoraj ponad 40 paczuszek 100g z czego 2 nie to, że są rozszczelnione, ale jakby dosłownie trochę niezbyt dobrze odessane przez pakowarkę. Cała reszta idealna.

sprawdziłem właśnie zamrażarkę - na 5 torebek, które jeszcze nie ruszałem, 2 rozszczelnione. przy Tobie to ja jestem po prostu pechowcem :D

 

wiadomo nie ma co panikować  dobrze sprawują się torebki takie papierowe z zamknięciem strunowym co mają też możliwość zgrzewania  sporo chmieli  w nich kupiłem i nigdy nie był problemu ,dwa że jak się całego nie użyje to wygodnie zamknąć je

oczywiście, że nie ma co panikować, ale jak się kupuje zapas na blisko rok, to dobiera się te najlepiej zapakowane.

dla mnie ideałem był TB sprzed pół roku. nie dość, że w foli metalizowanej to jeszcze z zamknięciem strunowym. ale widoczenie za drogie były, bo ze strun już zrezygnował :-(

Edytowane przez Pun kOmora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zgrzewania z czasem na pewno uda się wyeliminować nieszczelności. Na razie nie wiem, czy problemem jest folia, czy zgrzewarka. Nawet zgrzewarki z wyższej półki nie zawsze zgrzeją prawidłowo. Chmiel i tak jest cały czas w zamrażarce, więc nieszczelność szczególnie nie szkodzi. Większość nowych 5 kg paczek od producenta, czy dystrybutora chmielu również jest zapakowana "z powietrzem", ale tak jak mówię będę chciał wyeliminować problem.

 

PS. Przyznać się kto z piwo.org doradził 1,5 kg żytniego karmelowego i 1,5 kg czekoladowego na 20 litrową warkę? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.