Skocz do zawartości

Witam!


Vitos

Rekomendowane odpowiedzi

Wiam najserdeczniej wszystkich forumowiczów!

Moja przygoda z domowym piwem miała trochę inny początek, a mianowicie najpierw pojechałem do Żywca tego roku na spotkanie piwowarów, by zasmakować domowej produkcji. Poznałem Pierona, który jako jedyny miał swoje piwo na wymianę (w piątek ). Po powrocie do domu urządziłem komisyjną degustację. Wyniki były rewelacyjne, każdemu piwo Pierona smakowało i do dzisiaj jak spotykamy się na browarze wspominamy ten smak (zwłaszcza mocny pieron).

Po degustacji nastał czas teorii, poczytałem, zamówiłem zestaw startowy oraz 5 zestawów surowców oraz 1 zestaw z puszki (pieron odradzał, gdyż podobno nie oddaje w pełni smak piwa, póki co leży może kiedyś uwarzę ) teraz gdy mam więcej czasu zabrałem się za pracę i mam w burzliwej już 2 warki- pale ale i pils'a

Trochę dużo krzątaniny z tym warzeniem, a przede wszystkim dużo mycia, ale wydaje mi się, że w miarę upływu czasu i większej wprawy usprawnię cały proces.

 

Pozdrawiam wszystkich,

Vitos

Edytowane przez Vitos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Aleś mi dosłodził.

Cieszę się żeś uwarzył piwo. Roboty jest trochę, ale po której warce nie będziesz już zwracał uwagi a sam proces skróci Ci się.

Pozdrawiam i do spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi powitać piwowara z niedalekiej okolicy, chętnie śluzę swoją radą lub pomocą może zechcesz robić warki samodzielnie (nie z gotowych zestawów) warto utrzymywać kontakt z piwowarami z sąsiedztwa, ponieważ może jeden drugiego wspomagać np. gęstwą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi powitać piwowara z niedalekiej okolicy, chętnie śluzę swoją radą lub pomocą może zechcesz robić warki samodzielnie (nie z gotowych zestawów) warto utrzymywać kontakt z piwowarami z sąsiedztwa, ponieważ może jeden drugiego wspomagać np. gęstwą

Witam,

oczywiście, że gotowe zestawy to na początek, i tak już przeskoczyłem o krok dalej, gdyż nie korzystam z "puszek", ale pierwsze warzenie to było przeżycie niesamowite:) mimo, iż miałem i poradniki różnego rodzaju i cały internet, to brakowało zwyczajnego doświadczenia:( także z przyjemnością skorzystam z Twojej pomocy i rad, zwłaszcza że mieszkamy od siebie na rzut beretem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam Vitos w piwowarskim świecie. Mam nadzieje, że jak skosztujesz mojego piwa i porównasz je z wyrobami Pierona, to nie odejdzie Ci chęć do warzenia. :D . Do zobaczenia jutro w realu.

Powiem krótko, było zajebiste:D komisyjnie rozlałem, każdy wypił i zachwycał się smakiem, zwłaszcza moja narzeczona, co tym bardziej mnie cieszy, bo dotychczas raczej z niedowierzaniem patrzyła na moje co sobotnie działania w kuchni :D kurcze nie mogę się już doczekać swojego. Moje dojrzewa w butelkach (Pale Ale) i "już" na święta powinno być zdatne do picia.

 

Ps. fajnie jest mieć piwowara bardziej doświadczonego w pobliżu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.