Skocz do zawartości

Farfocle w gotowanej brzeczce


Lhunbleidd

Rekomendowane odpowiedzi

Dokonałem Koelscha w ten weekend. Całe 10,5 blg (zakładane było 11). Generalnie z przepisu ale pozmieniałem nieco chmielenie - jungę wrzuciłem 10 g na 60 min zamiast rozbijać na 5g na 60 min i 5g na 45 min. Filtracja przebiegła ładnie, zawróciłem 3l a przefiltrowana brzeczka wyglądała na bardzo klarowną.

 

Dlatego zdziwiło mnie, że w trakcie gotowania (faaaakt, że po wrzuceniu tych 10g jungi) w gotowanej brzeczce pokazały sie płaty całe jakiś farfocli. Wątpię, zęby to był chmiel, bo zwyczajnie tego było za wiele. Dołączam filmik (nagrany pionowo - sorry) z tą brzeczką na którym wyraźnie widać (4k na pełnym ekranie ;) ) o co mi chodzi.

 

Co to jest? Czy coś może wytrącić się z klarownej brzeczki podczas gotowania? A może to jednak to ta podgotowana junga tak się rozlazła? NIe widać tego dokładnie, ale farfocle były białe (jasne w każdym razie a nie zielonkawe jak chmiel).

Edytowane przez Lhunbleidd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok z Sokolicy na przełom Dunajca.

Fajnie piwko się pije na ławeczkach :) . Wstęp jest płatny a z racji, że wchodzenie dla górskiego 'laika' jest wyczynem więc zapytałem obsługę : 'jak się tu dostaliście?'. Odp.: 'tak samo jak Wy!'. Życzyłem miłego dnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie da się ukryć, że autor wątku słabo się przyłożył do przygotowania przed warzeniem;-)

Ja przed warzeniem czytałem dostępne strony chyba ze 2 miechy, a i tak trochę zawaliłem. Zawsze to przecież duże przeżycie, robić coś pierwszy raz :)

Edytowane przez wojtekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co oczekiwać od 'zielonego' piwowara, że od razu bedzie wszystko wiedział. Fakt, przełom jest dla nas oczywisty, ale w końcu trochę się go naogladaliśmy :P

 

Inna inszość że jest wiki: http://www.wiki.piwo.org/Chmielenie#Prze.C5.82om.2C_osad_gor.C4.85cy_i_zimny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.