Skocz do zawartości

Czy szafa typu "Komandor" to dobre miejsce na fermentator?


jsakic

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Na lodówce to kiepski pomysł, bo wibracje mogą zestresować drożdże.

 

 

@yoshko - słuszna uwagę, obok lodówki mam jeszczę szafkę na tym samym poziomie i chyba tam zmieszczę.

 

Wy tak na serio z tymi drganiami od lodówki? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ekstrymalnych pomysłów. . Może balon tudzież jakąś gumka na rurkę i codziennie wypuszczać nadmiar gazu?

A propos chłodzenia, czy ktoś próbował już może z lodówka turystyczną z ogniwem peltiera? Sam się zastanawiam czy z tym w cieplejsze dni nie spróbować. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ekstrymalnych pomysłów. . Może balon tudzież jakąś gumka na rurkę i codziennie wypuszczać nadmiar gazu?

A propos chłodzenia, czy ktoś próbował już może z lodówka turystyczną z ogniwem peltiera? Sam się zastanawiam czy z tym w cieplejsze dni nie spróbować. .

Mam zrobioną lodówkę ze styropianu i zastanawiałem się nad założeniem samej góry od lodówki turystycznej, ale nie wiem czy to wydoli pracować przez kilka tygodni. I trzeba chyba jednak jakiś prosty regulator temperatury, coby te drożdże nie zamarzły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudło wykonane, dzięki niemu szafa zostanie tylko dla ubrań :D. Jedynie drzwiczki frontowe są demontowane, reszta sklejona. Wysoka lokalizacja również jako środek zapobiegawczy przed ciekawskimi małymi dziećmi. Tak to wygląda wraz z lokalizacją.

ZRv55xF.jpg

 

 

Moja lodówka działa bo po teście z zamrożonym mięsem mielonym ;) temperatura po 30 minutach spadła z 23,5 stopnia do 18,3

XYMbNFu.jpg

 

Nadszedł czas na warzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest kuchnia to będziesz musiał bardziej powalczyć z utrzymaniem niskiej temperatury pod sufitem.

Myślę, że nie będzie problemów bo po to jest tam te pudło aby obniżać temperaturę wewnątrz.

 

 

Pomijam kwestie "bezpieczeństwa" - weź tam wstaw pełny fermentor... ale jak to niektórzy mówią "jest ryzyko, jest zabawa" :) Obyś nie musiał kuchni mopować po 20 litrach brzeczki.. :P

Rozumiem sugerujesz, że wściekła żona może celowo strącić pudło bo innych trzęsień ziemi raczej nie przewiduję :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sugerujesz, że wściekła żona może celowo strącić pudło

 

Czy ja wiem, czy żona potrzebna? Jak patrze na to foto, to już oczami wyobraźni widzę te 20 litrów lecące w dół. Do tego plecy mnie bolą, na myśl o umieszczeniu tam fermentora :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawędź pudła wystaje jakieś 15 cm ponad obrys szafki. Wiadro wraz zawartością w pełni "usiądzie" na tej szafce. PET`y chłodzące zajmą tą wystającą krawędź i nie będą stanowiły przeciwwagi dla wiadra :D. No chyba, że u Was działają inne zasady fizyki? :smilies:

 

 

 

 Do tego plecy mnie bolą, na myśl o umieszczeniu tam fermentora :P

 

 

Wolę trochę potrenować podnoszenie wiadra niż zostawić je na dole dla moich pociech w celach zabawowych :) (mam w domu 1,5 i 4 latka)

Edytowane przez jsakic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozumiem sugerujesz, że wściekła żona może celowo strącić pudło bo innych trzęsień ziemi raczej nie przewiduję :smilies:

To też - poprawka na żonę zawsze wskazana :D Ale chodziło mi bardziej o moment wkładania i zdejmowania stamtąd fermentora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłóż pod to jakąś deskę ,albo daj do środka 

jak postawisz czy oprzesz o krawędź wiadro to się wyłamie i robota psu pod ogon 

Dzięki panowie o tym zapomniałem pomyśleć. Mój mózg ostatnio przyjmuje dużo wiedzy z forum o warzeniu, że zapominam o podstawach w innych dziedzinachpalm.gif

Jutro jeszcze dotnę sklejkę.

Dlatego zawsze uważałem, że wszelkimi konstrukcjami trzeba się dzielić na forum publicznie. Zawsze ktoś cię poprawi :)

:beer:

Edytowane przez jsakic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

aby uniknąć miliona kuleczek styropianu

dlatego warto zrobić z takiego co jest przeznaczony na posadzki EPS,z niego kuleczki nie odpadają przynajmniej u mnie ,albo jak nie zwraca tak uwagi na cenę to XPS popularnie zwany styrodurem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji czyli mięśnie pompki-drugie piętro sugeruję wykonywanie małych warek do 12 litrów co da 20 butelek piw :). Czasami jak ktoś ma problem lokalowy warzy piwo u rodziny czy znajomych w domku itp. Życzę powodzenia. Dodam: wolałbym szafę do góry podnieść niż na nią coś wkładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szperacz

U mnie  jest to samo. Zawsze po wrzuceniu drożdży szybko one opadają, potem ich warstwa robi się grubsza, dużo grubsza niż to co wrzuciłem... i dopiero wtedy wypływają na powierzchnię.

Nigdy się nie zastanawiałem czy tak powinno być czy też nie, fermentacja idzie prawidłowo, więc się nie przejmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.