Skocz do zawartości

Niskie odfermentowanie


a_r_e_k

Rekomendowane odpowiedzi

Uwarzyłem ostatnio warkę wg schematu zacierania pod piwo kobiece mnianowicie 5 min 62o  szybkie grzanie do 72o 70 min. Po zlaniu gotowaniu i dolaniu soku wyszło mi finalnie 21 l 14,5 blg dziś mnie zaniepokoił fakt, że w wiadrze nic się nie dzaiło już kompletne nic. Sprawdzalem blg i staneło na ok 9 i teraz pytanie czy przy takim zaceraniu powstało za dużo cukrów niefermentowalnych czy coś z drożdzami się stało? Dodam że zadawałem swiężo zebraną gęstwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie fermentowałem wg takiego schematu, zdarzało się jednotemperaturowo przy 67-68, ale nigdy tak słabego odfermentowania nie miałem.

Możesz napisać całą recepturę (np. ilość i pochodzenie soku może być pomocne).

Na wszelki wypadek możesz pobrać próbkę i zrobić na niej test FTT, wtedy będziesz miał pewność, że piwo odfermentowało do zakładanego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mi literówki nie przeszkadzają...(sam popełniam przynajmniej 2 w każdym zdaniu)

 

Jednak, na forum ostatnio ktoś pisał, że nie znalazł w wyszukiwarce FTT, więc stwierdziłem że może lepiej wyprostować, co by młodzi starzem piwowarzy nie miewali takich problemów. ;) Zwłaszcza że, ta literówka pojawia się dość często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mi literówki nie przeszkadzają...(sam popełniam przynajmniej 2 w każdym zdaniu)

 

Jednak, na forum ostatnio ktoś pisał, że nie znalazł w wyszukiwarce FTT, więc stwierdziłem że może lepiej wyprostować, co by młodzi starzem piwowarzy nie miewali takich problemów. ;) Zwłaszcza że, ta literówka pojawia się dość często.

Spoko, taki mały żarcik, po prostu napisanie samego "tak" było zbyt krótkie ;)

W naszych skrótach korekta się nie połapie, a przeglądając tekst przed jego opublikowaniem też jakoś nie zwracam uwagi na skróty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.