Skocz do zawartości

Bardzo krótka trwałość piwa


bladdy

Rekomendowane odpowiedzi

To pewnie zbyt duże przyzwyczajenie do piw komercyjnych ;) .Piwa domowe po prostu smakująi pachną inaczej.

Odkąd zacząłem pić własną produkcję, nie smakują mi piwa komercyjne. Żona się trochę podśmiewała (też czasem napije się mojego), kiedyś kupiła pewną znaną markę na T, powiedziała że smakuje jak kolorowa woda :)

 

Natomiast co do przechowywania piwa, ostatnio otworzyłem ostatnią butelkę którą zabutelkowałem w lutym 2014, smak bardzo dobry, żadnych niepokojących oznak. Piwo stało sobie w temperaturze pokojowej. Dziwne smaki potrafi dać tak piszą wcześniej, chmiel. Czy ten niepokojący zapach utrzymuje się później? Po 14 dniach od zabutelkowania piwo raczej średnio smakuje (chyba że pić się chce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

4 warka za mną. Zastosowałem się do poleceń - czyszczenie NaOH potem piro... i piwo wyszło dobre ale w aromacie to samo co poprzenimi razami. Jeżeli jakiś domorosły sensoryk z okolicy chciałby spróbować to zapraszam ;-)

Edytowane przez bladdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podrzuć je do depozytu w Katowicach, z adnotacją o problemie na etykiecie oraz z odpowiednią informacją w temacie depozytu katowickiego? Niby do depozytu zainfekowanych się nie powinno, ale skoro czyściłeś NaOH i używałeś potem piro to podejrzewałbym raczej wadę niż infekcję. 

 

Przejrzyj wiki i może znajdziesz jakąś wadę, której opis by pasował? Też mam w swoim pszenicznym jakiś dziwny aromat, ciężko mi go określić (bo jestem upośledzony sensorycznie  :P ), jednak podejrzewam nasłonecznienie lub utlenienie, bo to są wady, których mogę się niestety spodziewać w ostatnich piwach z uwagi na proces produkcji. Może coś w tym kierunku? 

Znajdź temat z depozytem w Katowicach i tam zagadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.