Skocz do zawartości

pytanie dotyczące pils'a


Vitos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W ubiegłą sobotę warzyłem pilsa 12 Blg , brzeczka miała 12,5 Blg dzisiaj po burzliwej ma 8,5 Blg (fermentacja miała miejsce w temp. 13-14 stopni C zamiast jak w wskazówkach 10-12 st. C) i teraz nie wiem, czy już przechodzić do fermentacji cichej, czy jeszcze mimo wszystko zostawić by drożdże miały czas popracować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj jeszcze tydzień to dofermentuje. dla piwa na Dolniakach 2 tygodnie burzliwej to raczej standard

dzięki wielkie:) to moja pierwsza warka więc sorry za te może trywialne pytania.

dzisiaj jestem w trakcie warzenia Pale Ale 12 Blg i już się okazuje że nie mam gipsu- czy on jest potrzebny? jeżeli go nie dodam to jaki to będzie miało wpływ na finalny smak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to był konkretnie Pils i jakie drożdże? Bo jak z puszki, to musisz podnieść temp. W tej temp. dolniaki powinny pożreć tę brzeczkę, a widać, że się nie kwapią do roboty. Coś jest nie tak.

do pilsa zadałem drożdże Saflager W 43/70 11,5 g takie jak w zestawie z Browamator'a ześrutowana wersja-taki kupiłem

teraz przeniosłem fermentator do pomieszczenia o niższej temperaturze 10 st C oczywiście skosztowałem i smak rewelka:)

Edytowane przez Vitos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jestem w trakcie warzenia Pale Ale 12 Blg i już się okazuje że nie mam gipsu

Pierwszego pilsa zrób bez zadnych dodatków gipsu, mozesz tyle samo popsuć co poprawić.

Niewielka ilość gipsu byłaby na miejscu jeżeli chcesz uwarzyć niemieckiego pilsa na miękkiej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo ze jestem zwolennikiem modyfikacji wody pod dane style, to przestrzegam przed dodawaniem czegokolwiek bez znajomości parametrów wody jaka używany do warzenia. Lepiej użyć w ciemno taka wode co sie ma niż zniszczyć piwo próbując ją polepszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.