Skocz do zawartości

Refermentacja Portera Bałtyckiego


Darkloczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !

 

W sobotę mam zamiar butelkować Portera Bałtyckiego. Jak do tej pory refermentacja odbywała się dzięki cukrowi ale tym razem chcę użyć glukozy.

W poprzednich warkach używałem programiku "Refermv 21" ale pokazuje tam tylko ile trzeba dodać cukru.

I tutaj moje pytanie...

 

jaka jest zależność między cukrem a glukozą ? jeżeli mi pokazuje programik abym dodał 60g cukru to ile jest to glukozy ?

 

Dane piwka:

 

Początkowe BLG: 24blg

Końcowe: 8BLG

Objętość zielonego piwka: 12l

Temperatura przy rozlewaniu: 5 oC

 

Chciałbym uzyskać 2.5 CO2

 

Pozdrawiam !

I czekam na odpowiedź :)

Edytowane przez Darkloczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Beersmitha, tłumaczenie zawiera glukozę, ale ja daję cukru tyle samo. Niedawno również butelkowałem BP i wszystko wskazuje na to, że jest ok, piwo powoli się nagazowuje - dokładnie tak jak chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a jeszcze mam takie pytanie. Pewnie dość banalne.

Jak na tej stronie mam okienko gdzie wpisuję: "Beer temperature at bottling (°F)". Jeżeli schładzam piwo do 5 stopni Celcjusza przed butelkowaniem to mi pokazuje, abym dodał 27g glukozy. A gdy zmieniam na 20 stopni Celcjusza to ilość glukozy wzrasta do 55g. Skąd taka różnica ?

Skoro piwo będzie później stało w normalnych warunkach ( około 14 stopniach) to po co podaje się temperature piwa przy rozlewie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Mam portera na cichej dwa miesiące, a ogólnie od warzenia minęło ponad 100 dni. Czy przy butelkowaniu dodać łyżkę świeżej gęstwy do wiadra rozlewowego, czy jednak refermentacja powinna ruszyć bez problemu?

Drożdże to wb34/70

Blg początkowe 21.3

Blg końcowe 4.8

Edytowane przez smola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.