Skocz do zawartości

AIPA na drożdżach typu Irish Ale


santa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze nierozlane session AIPA i rye AIPA fermentowane szczepem FM Irlandzkie Ciemnosci (ten sam szczep co Wyeast/WLP Irish Ale niby) i w zasadzie nie czuje roznicy w porownaniu do poprzednich amerykancow na US-05, rownie czysty profil, niezbyt estrowy.

 

Fermentowane w temp. otoczenia ~18-19 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, są drożdże, są składniki, spróbujemy :). W moim wypadku drożdże to właśnie FM13. Zachęciła mnie też spora liczba pozytywnych komentarzy. Gdzieś wyczytałem, żeby zacierać bardziej wytrawnie, bo odfermentowanie mają ciut niższe, ale to może dla porównania, przy kolejnym razie.

 

W FM13 dodatkowo podoba mi się ich flokulacja, rewelacja. Po cichej i cold-crash w butelce praktycznie czysto. W fermentorze, w którym była prowadzona cicha, na dnie utworzyła się taka jakby błona z drożdży, bardzo zwarta. Do butelek nic nie poszło.

 

 

 

Rogue fermentuje angielskimi drożdżami i całkiem dobrze im te ipy wychodzą.

Chodzi o drożdże Pacman?

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem na FM 13 Rye IPA, piwo wyszło normalne, przy mocnym chmieleniu nie widzę różnicy pomiędzy AIPA np. na US05, przynajmniej przy fermentacji w dolnym zakresie temperatur - o ile dobrze pamiętam to główna fermentacja od 16 do 18C.

 

Z tego co pamiętam to raz uciekła mi temp. do 22 na kilka godzin i piwo na początku dawało - gruszką i ananasem, ale po aromatyzowaniu (to było chyba piwo kawowe, albo czekoladowe) i poleżeniu w butelkach ułożyło się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irish Ale w porównaniu do American Ale są odrobinę bardziej estrowe (chociaż wciąż dosyć czyste), a także nieco płycej odfermentowują (schodzą o parę dziesiątych Blg płycej na identycznym piwie).

Do AIPA jak najbardziej się nadają, z tym że warto pilnować, ażeby tych estrów było jak najmniej. Bo razem z estrami będą też i wyższe alkohole, a jedne i drugie przysłaniają i spłycają aromat chmielu. Czyli w efekcie piwo może nieco mniej intensywnie, oraz mniej atrakcyjnie pachnąć chmielem, a w AIPA wszak nie oto chodzi.

Podsumowując - będzie ok, tylko nie szalej z fermentacją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2012 używałem tych drożdży do AIPA i stoutów, byłem bardzo zadowolony z efektów. W 2013 miałem American Ale 2 (płynne) i US-05. Amerykańskie dają jakby więcej kwaskowatości, Irish Ale mają gładszy profil. W tym sezonie miałem West Yorkshire i Brewlab Devon i z AIP też nie jestem do końca zadowolony (bittery wporzo). Na jesień na pewno wrócę do Irish Ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

West yorkshire to bomba estrowa - bardzo przyjemne ale nie do aipy do klasycznej ipy są ok.

 

A co do tematu - do aipy drożdże i fermentacja czysto profiliwa wiec irishe są ok. Na Szkotach tez można ale czasem się fenole 'torfowe' mogą pojawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

Sklej skrzynię ze styropianu i będziesz mógł robić co zechcesz

 

Zapytam o tę skrzynię - o ile faktycznie taka kostrukcja jest w stanie obniżyć temperaturę ? Bo mam w swojej blokowej piwnicy ok 21 st i boję się, że to za dużo. Teraz leży tam pierwsza warka Pale Ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli te duże niebieskie ? :)

Takie zwykłe po wodzie 1,5L. Wkłada je na rogach skrzyni. Butelki wypełnione solanką i zamrożone.

post-5875-0-06015800-1433494711_thumb.jpg

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.