Jump to content

[Docent] Warszawskie Bitwy Piwne


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

WAWPo gdańskiej Piwowar Battle oraz Szczecińskiej Lidze Piwowarów przyszedł czas na przeprowadzenie takiej imprezy w Warszawie, wszak piwowarów domowych mamy tu pokaźne grono. Zasady są proste – dwóch piwowarów staje w bezpośrednie szranki w uprzednio wylosowanym stylu. Jako że bitwa przeprowadzana jest w lokalu, wygrany wybierany jest przez przybyłą publiczność (aczkolwiek wymagane są uprzednie zapisy na degustację). Następnie systemem turniejowym wybierany jest zwyciężca całego cyklu. Warszawskie Bitwy Piwne organizowane są przez pasjonatów domowego piwowarstwa skupionych w Warszawskiej Akcji Warzelnej. Pierwszy pojedynek odbył się w Spiskowcach Rozkoszy, a przedmiotem oceny były piwa w stylu Witbier uwarzone przez Łukasza Sędzielowskiego oraz Tomasza Tymińskiego. Cóż, styl to nie łatwy i można było to odczuć podczas degustacji próbek przygotowanych przez obydwu piwowarów. W Rudym Witku od Tomasza mieliśmy miodowy akcent od utlenienia i zbyt wyraźną słodycz w smaku, natomiast St. Vitus Dance Łukasza charakteryzowało się zbyt mocną goryczką i obecnością cynamonu w aromacie. Ostatecznie wygrał Tomasz ale najważniejsze było wspólne spotkanie fascynatów piwa, którzy szczelnie zapełnili piwniczną salkę Spiskowców. Nie pozostaje zatem nic innego jak zjawić się na kolejnej bitwie, która odbędzie się już w tę środę, 8 kwietnia w Hopsters. Tym razem naprzeciwko siebie staną Adam Szewczyk i Dariusz Chachulski, a oceniać będziemy piwa w stylu dry stout!

Gospodarz pierwszej bitwy: Spiskowcy RozkoszyTo nie domówka, to świetny Big ChmielowskiMowę inauguracyjną wygłasza Mateusz WaszczukKilka słów o witbierze od Rafała KowalczykaBył i marynowany serŁukasz SędzielowskiTomasz TymińskiL1500936Nalewamy według listyFrekwencja jestL1500943Łukasz i TomaszU mnie remis ;)Marlena głosowała na...zapomniałemOgłoszenie wynikówDrabinkab.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.