Skocz do zawartości

uCieszny Browarek, #45 Saison II


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

Piwo miało być nalane klarowne do kielicha, a osad drożdżowy do kieliszka. Nie do końca udało się zamiar zrealizować, ale po kolei...

 

Piana: obfita, gęsta, średnio- i drobnopęcherzykowa, oblepia szkło.

Kolor: bursztynowo-miedziany, znacznie jaśniejszy od Saisona I.

Wysycenie: zbyt wysokie, piwo wychodziło z butelki. To było też powodem tego, że nie udało się nalać klarownego.

Zapach: przyjemny owocowy, typowy dla Belgów, brzoskwinie, cytrusy. Przez chwilę wyczułem nawet lekki ocet, co chyba nawet mieści się w stylu.

Smak: wyraźna goryczka, tak jak w saisonach komercyjnych, wyraźna kwaskowość, sporo owoców z zapachu, wyczuwam też alkohol. Nie jest mocnoodfermentowane, wytrawne, podobnie jak mój.

Opakowanie: wielki plus za etykietę. Ślimaki już się do niej dobrały, ale chyba im nie smakowała :D

 

Zupełnie inny saison, niż champion z Żywca. Wg mnie jest to bardziej typowy saison.Jak już pisałem wyczuwam sporo podobieństw do mojego, właśnie to płytkie odfermentowanie, przegazowanie, bukiet bardzo podobny (u mnie jury też wyczuło ocet). Saison II mógłby polec właśnie na zbyt dużej zdaniem jury kwaśności, choć przecież jest ona typowa dla stylu.

Gratuluję dori dobrego wyboru, bo mój, tak podobny, saison (choć miał jeszcze jedną wadę, której ten nie ma, czyli zbyt niską goryczkę) zajął 12. miejsce.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kopyr za ocenę :(

Z mojej piwniczki Saisony już dawno znikły. Ostatni z warki 44 (wygrał w Żywcu) otworzyłam na Brackiej Jesieni, też był przegazowany :D Czes sugerował nawet jakąś infekcję bakteriami octowymi, ale dla mnie to była normalna zmiana pod wpływem czasu. Saisony chyba z reguły są lekko kwaśne... przegazowanie niestety też wychodzi z czasem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.