Jump to content
Sign in to follow this  
Desqa

Poznajmy się

Recommended Posts

Cześć, niedawno się zarejestrowałem i wypadałoby się przedstawić.

Mieszkam w Mikołowie (Śląsk) i lubię piwo :D. Jakoś też tak wypadło, że czytając o tym jak ludzie warzą swoje piwa, samemu mi się zachciało.

Zamówiłem podstawowy sprzęt, chemię i aktualnie testuję różne piwa, by wybrać zestaw surowców na swoją pierwszą warkę.

Chyba będzie to AIPA zacierana z jakiegoś zestawu ale jeszcze nie jestem pewien.

Moje doświadczenie to sezonowa praca na słodowni, rozlewni, suszarni itd., w Starym Browarze Tyskim, przed ponad 20 laty. Tyle z tego pamiętam, że było fajnie a piwo, które wtedy piłem, spuszczane prosto z kadzi, było jednym z lepszych, którymi się raczyłem. 

Nie wiem czy uda mi się uwarzyć lepsze ale będzie moje!

Pozdrawiam

jurand

Gliwice też pozdrawiają. W Kino Caffe pan bywa? :D

Ostatnim razem gdy tam byłem, to chyba jeszcze ten lokal nazywał się Tęcza. Tak więc zamierzchłe czasy. Knajpy raczej rzadko chyba, że się trafi jakieś spotkanie ze starymi kumplami. Ale fajnie, że są ludzie z okolicy!

Witaj na forum.

Nick Koelsch a pierwsze piwo w planach to AIPA? ;)

Ostatnio kupiłem kilka butelek różnych piw i mimo, że lubię piwa z małą ilością goryczy to akurat z wszystkich najbardziej zasmakowało mi Lubuskie IPA. No i mam nadzieję, że zrobię coś w tym stylu ;). Zamówiłem zestaw na 25l i chciałbym z 20l zrobić coś dla siebie a z reszty coś "dziewczeńcego".