Skocz do zawartości

Jakośc gazu w butli


dziedzicpruski

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem  butle, no i coś dziwnego się dzieje, na początku gasły palniki, ogień nierównomierny, jak już trochę się gazu zużyło to płomień stabilny, ale jakiś taki rachityczny, powiedzmy 2/3 mocy w porównaniu do innych butli.

To wina butli czy kuchenki, czyściłem ją, kupiłem nowy reduktor.

Edytowane przez dziedzicpruski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem ostatnio butli napełnianej na stacji.

Miałem stracha bo po odpaleniu palnika to też płomień był dziwny ale u mnie był inny powód.

Butla była nalana do pełna i na początku po odpaleniu taboretu zamarzł reduktor.

Polewałem go zimną i później letnią wodą, dopiero się ustabilizowało.

Po kilkunastu minutach grzania wszystko się unormowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie winny jest gaz.

 

Najprostszym sprawdzianem będzie podłączenie butli do innej kuchenki dla porównania. Gdyby w kuchence zostały przemieszczone blaszane przesłony regulujące dopływ powietrza, to mogą być "sensacje" z płomieniem (żółty, kopcący, itp.).

 

Mamy w butlach mieszaninę propanu z butanem. w zależności od pory roku proporcje są zmieniane, aby zachodziło parowanie w niższych temperaturach (propan wrze przy ciśnieniu atmosferycznym już w -42°C, dla butanu w tych samych warunkach temperatura wrzenia -0,5°C.).

Być może trafiła się butla napełniona butanem z niewielką ilością propanu. Nie wiem jak to jest obecnie, ale kiedyś były rozlewnie, które same mieszały gazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz sam propan a nie propan butan? Inne palniki wtedy sie stosuje. 

Przed tą  ostatnią użyłem butli z czystym propanem (paliło się b.dobrze), pytałem 3 razy czy mogę podłączyć o do kuchenki, powiedzieli, że tak, więc podłączyłem.

 

Teraz nie wiem co robić, kupić propan, czy mieszankę ale od innego producenta (teraz mam zieloną)  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor butli jest bez znaczenia, bo one wędrują w ramach wymiany.

Z czystym propanem, to mnie bardzo chce mi się wierzyć, ponieważ do celów grzewczych (domowe kuchenki) jest w obrocie mieszanka propan-butan). W dodatku, oba gazy mają inna cenę.

Zapewne trafiłeś na dobry gaz.

W mojej miejscowości jest rozlewnia gazu, ale ich produktu nie kupuję. Śmierdzi, kopci i starcza na krócej niż np. Shell, czy BP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Używałem ostatnio butli napełnianej na stacj

Nie pisz na której, bo obawiam się że to nielegalne :)
Dlaczego nielegalne? Używa się tej samej końcówki do butli z auta. Dość często jest to wyposażenie niektórych aut. Mam nówkę butlę zawsze i jest tylko moja :smilies:. Dodam, że jest to conajmniej połowa kasy (auta=butle) albo i więcej butli na stacji. Każdy kto by podpierd... gazownika to jest zwykłym chamem albo gorzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem ostatnio butli napełnianej na stacji.

Miałem stracha bo po odpaleniu palnika to też płomień był dziwny ale u mnie był inny powód.

Butla była nalana do pełna i na początku po odpaleniu taboretu zamarzł reduktor.

Polewałem go zimną i później letnią wodą, dopiero się ustabilizowało.

Po kilkunastu minutach grzania wszystko się unormowało.

To była próba morderstwa, TO NIE ŻART mogło rozsadzić butlę

 

Według mnie winny jest gaz.

 

Najprostszym sprawdzianem będzie podłączenie butli do innej kuchenki dla porównania. Gdyby w kuchence zostały przemieszczone blaszane przesłony regulujące dopływ powietrza, to mogą być "sensacje" z płomieniem (żółty, kopcący, itp.).

 

Mamy w butlach mieszaninę propanu z butanem. w zależności od pory roku proporcje są zmieniane, aby zachodziło parowanie w niższych temperaturach (propan wrze przy ciśnieniu atmosferycznym już w -42°C, dla butanu w tych samych warunkach temperatura wrzenia -0,5°C.).

Być może trafiła się butla napełniona butanem z niewielką ilością propanu. Nie wiem jak to jest obecnie, ale kiedyś były rozlewnie, które same mieszały gazy.

 

Różne mieszanki w zależności od pory roku stosuję sie w autogazie

Zielone butle BP napełniane są propanem. Używa się go m.in. do grilli gazowych. 

Ale chyba te lekkie, one maja inny reduktor

 

Był droższy, kolo zareklamował go jako gaz o  lepszej wydajności więc kupiłem na probe, czyli ten czysty propan mógł mi coś z kuchenką porobić, czy to po prostu jakaś słaba partia gazu ?.

ściemniał

 

 

 

Używałem ostatnio butli napełnianej na stacj

Nie pisz na której, bo obawiam się że to nielegalne :)
Dlaczego nielegalne? Używa się tej samej końcówki do butli z auta. Dość często jest to wyposażenie niektórych aut. Mam nówkę butlę zawsze i jest tylko moja :smilies:. Dodam, że jest to conajmniej połowa kasy (auta=butle) albo i więcej butli na stacji. Każdy kto by podpierd... gazownika to jest zwykłym chamem albo gorzej.

 

Napełnianie butli na stacji jest nielegalne. Taniej o jakieś 10-20zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była próba morderstwa, TO NIE ŻART mogło rozsadzić butlę

Nie wiedziałem, że była tak mocno napełniona ale to nie pierwszy już raz odkąd gaz na stacjach staniał.

Pocieszeniem jest to, że to nie zwykła butla tylko jakaś wzmocniona, do przyczep campingowych, pisze na niej chyba 10,4kg.

Wagowo jest dużo cięższa od zwykłych i w zaworze ma coś jakby zabezpieczenie takie jak w zaworach butlo CO2.

Jutro jak nie zapomnę to cyknę fotki i wrzucę na forum jako ciekawostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiedziałem, że była tak mocno napełniona ale to nie pierwszy już raz odkąd gaz na stacjach staniał.

Pocieszeniem jest to, że to nie zwykła butla tylko jakaś wzmocniona, do przyczep campingowych, pisze na niej chyba 10,4kg.

Wagowo jest dużo cięższa od zwykłych i w zaworze ma coś jakby zabezpieczenie takie jak w zaworach butlo CO2.

Jutro jak nie zapomnę to cyknę fotki i wrzucę na forum jako ciekawostkę

A świstak.... 10,4 to waga pustej butli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A świstak....

Przykro czytać jak niektórym się wydaje, że posiedli wszechwiedzę.

Zrobiłem fotki bo wiem co mam, może komuś z forum się przyda.

Na 2 pierwszych fotach porównanie "naszej" butli z tą Austriacką.

post-4513-0-95710900-1428182318_thumb.jpg

post-4513-0-69297500-1428182412_thumb.jpg

post-4513-0-60414900-1428182455_thumb.jpg

post-4513-0-00180400-1428182482_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem  butle, no i coś dziwnego się dzieje, na początku gasły palniki, ogień nierównomierny, jak już trochę się gazu zużyło to płomień stabilny, ale jakiś taki rachityczny, powiedzmy 2/3 mocy w porównaniu do innych butli.

To wina butli czy kuchenki, czyściłem ją, kupiłem nowy reduktor.

A sprawdzałeś dyszę w palniku? czasami potrafi się przybrudzić i przepływ ograniczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kupiłem  butle, no i coś dziwnego się dzieje, na początku gasły palniki, ogień nierównomierny, jak już trochę się gazu zużyło to płomień stabilny, ale jakiś taki rachityczny, powiedzmy 2/3 mocy w porównaniu do innych butli.

To wina butli czy kuchenki, czyściłem ją, kupiłem nowy reduktor.

A sprawdzałeś dyszę w palniku? czasami potrafi się przybrudzić i przepływ ograniczyć

 

Z butlami czasem tak jest,mieszanka jest niewłaściwa (za dużo butanu) przy zakupie na pewno Wyczułeś że butla jest cięższa niż normalnie.

Taką butlę powinieneś bez problemu wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.