Skocz do zawartości

cienias do gęstwy


edzius90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio chciałem zrobić jakieś cienkie piwo w granicach 8blg żeby zebrać gęstwę drożdżową do Barley Wine. Moje pytanie jest takie jak wy osiągacie tak niskie blg? bo ja z zaplanowanych 8blg 25l otrzymałem 10blg 20l, bo nie chciałem dalej wysładzać żeby nie wyciągnąć jakiś złych rzeczy z młóta.

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bo ja z zaplanowanych 8blg 25l otrzymałem 10blg 20l

 

w 20L brzeczki o gęstości 10blg masz tyle samo... no powiedzmy cukrów jak w 25L o gęstości 8blg ( 20 * 10 =  25 * 8 ). tak po prawdzie to, w kontekście procesu wydobywania dobra z ziaren słodu, otrzymałeś dokładnie to co chciałeś, tylko trzymając się ściśle jakiś instrukcji zamiast chwilę pomyśleć nawet sobie z tego nie zdawałeś sprawy. i nie, to nie szydera (chociaż kusiło jak diabli) - wyłączając myślenie zabutelkujesz kiedyś bezrefleksyjnie piwo po tygodniu fermentacji, bo tak rzecze instrukcja, i będzie płacz, że musieli szkło z oka wyciągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaras nie trzymałem się żadnej instrukcji, tylko po prostu nie chciałem dalej tak bardzo wysładzać, żeby nie wyciągnąć jakiś nie potrzebnych rzeczy z słodu i nie wpadłem na to żeby tam dolać te 5 litrów wody z kranu, jestem na początku swojej przygody i jak na razie to był jedyny problem z którym nie umiałem sobie poradzić, na szybko w stosunku do tego co sam sobie zaplanowałem i stąd też pojawiło się tutaj moje pytanie, bo każdy ma jakiś swój patent, a kiedyś mógłbym użyć i wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garbniki to głównie temperatura. Herbata parzona w 90 stopniach jest gorzka a herbata parzona w 70 stopniach jest po prostu herbaciana - niektóre gatunki nawet dają lekko słodki napar. Różnica w zależności od gatunku waha się między ~20% a ~40% jeżeli chodzi o zawartość garbników a z każdym stopniem w dół jest jeszcze lepiej. A co się dzieje z yerbą jak ją wrzątkiem potraktujemy... ;)

Tak czy inaczej myślę, że ze słodem będzie podobnie, jak nie identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.